Skocz do zawartości

Odpowietrzanie układu chłodzenia 318iS


Std

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

ponieważ zaczęło mi cieknąć niemiłosiernie z okolic zaworu i nagrzewnicy przymierzam się do sprawdzenia i usunięcia przyczyny wycieku. Od kiedy mam samochód zawsze na dywaniku w okolicy pedału przyspieszenia były dziwne (choć suche) zacieki - teraz już wiem dlaczego. Dopiero teraz - przy dużych mrozach - zaczęło tak cieknąć, że mam mokry dywanik i ubywa mi płynu chłodniczego. Pytanie moje jest takie: czy w modelu z silnikiem M42b18 układ chłodzenia odpowietrzamy śrubą na zbiorniczku wyrównawczym przy chłodnicy czy jeszcze gdzieś indziej?

 

Student

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Jak dobrze kojarze to na obudowie termostaty powinna być śruba no i ta na chłodnicy.

 

PZDR>

Edytowane przez KRIS85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozebrałem dziś zespół nagrzewnicy i wentylatorów - przyczyną wycieków był elektrozawór. Wymontowałem część środkowego tunelu (obudowa hamulca ręcznego i gałki zmiany biegów). Ciekło z elektrozaworu więc odłączyłem węże po stronie komory silnika i wymontowałem czarną rurkę z elektrozaworem od strony kabiny. Elektrozawór jest przynitowany do rurki nitami, które rozwierciłem. Okazało się, że membrana uszczelniająca zaworek jest kompletnie zesztywniała i połamana. Jestem ciekaw czy ktoś już próbował zastąpić czymś taką membranę i z jakim skutkiem.

 

Student

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawór naprawiony. Kupiłem w sklepie motoryzacyjnym o-ringi i wymieniłem. Próba wypadła pomyślnie - brak wycieków z zaworu. Układ odpowietrzyłem zaworkiem na chłodnicy według wskazówek kolegów za które bardzo dziękuję.

 

Student

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Kriss m42 nie ma takiej śrubki na obudowie. m42 odpowietrza się jedynie śrubką na chłodnicy :) i nigdy z tym problemów nie miałem-odpalasz odkręcasz śrubkę i powoli dolewasz aż zacznie lać się przez śrubkę.

 

A coś musiało mi sie z M40 pokiełbasić. Kolego, jak jeździ to sie chwali, oby tak dalej.

 

PZDR>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.