Skocz do zawartości

318i Rozładowanie akumulatora


matilapy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Chciałbym dowiedzieć sie czy jesli jest rozładowany akumulator i stoi na mrozie to moge mieć póżniej z nim problemy lub bedzie do wymiany?

 

Powodem rozładowania mogłobyc to, że po zgaszeniu silnika i wyjeciu kluczyka wyswietlacz radia pali sie. Przed postawnieniem do mechanika było dobrze i radio odpalało sie po przekreceniu kluczyka. Czy może byc to spowodowane słabym lub rozładowanym akumulatorem?

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Akumulator zasiarczy się gdy pozostawisz go rozładowanego. Jeśli radio się nie wyłącza to pewnie pobiera prąd na postoju, kiedys mialem podobny problem w E46 gdy zamontowali mi nie oryginalne radio, panel ściągałem a radio i tak pobierało prąd i aku się rozładowywał.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mechanik robił mi zawieszenie, tarcze,klocki, wachacze , tuleje wachacza, drązek kierowniczy, zbieznosc wiec raczej nic w kablach nie robił.

 

Rozładowany stoi 2 dzień. Ładowac go na mrozie czy juz poczekac do jutra, aż bede miał mozliwosc wstawienia do garażu?

 

Czyli nawet jak panel mam wyjety i naładuje to mi rozładuje akumulator?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Czyli nawet jak panel mam wyjety i naładuje to mi rozładuje akumulator?

 

U mnie tak było, panel miałem ściągnięty a radio i tak rozładowywało aku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
i jak poradziłeś sobie z tym problemem?

 

Kupiłem sobie oryginalne radio ale CD i po problemie, ale najpierw sprawdziłem miernikiem pobór prądu po uśpieniu samochodu i faktycznie kradło prąd i okazało się że to było nie oryginalne radyjko Alpine.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja montowałem inne radio w swojej e46. Niebieski kabel sterujacy (niebieski) podlacz pod kostke ISO w tym wypadku przejsciowke ze zlacza BMW na ISO tak samo pod niebieski kabel i radio bedzie sie wlaczac po przekreceniu kluczyka. Jak podlaczysz sterowanie pod zolty (zasilajacy 12v) radio bedzie pobierac prad nawet na postoju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mowisz,kluczyk wyjmujesz i panel sie swieci a czy bez tego kluczyka radio mozesz wlaczyc ? Domyslam sie ze tak i z jakiej racji radio ma byc uszkodzone.Sterowanie (wlacznik)(niebieski kabel) masz podlaczony pod zolty kabel zasilajacy przy kostce iso a powinienes miec pod niebieski.Ja nie widze innego problemu.Jeszcze nam powiedz co to za radio.Oryginal Bmw czy cos innego z przejsciowka ISO.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.