Skocz do zawartości

Brak dokumentów od gazu. problem z przerejestrowaniem.


wyplosz1484

Rekomendowane odpowiedzi

Kolego wyplosz, w ogóle po co rejestrujesz auto na siebie(...)

 

Może po to żeby mieć czysto w papierach i nie mieć potem kłopotu ze znalezieniem kupca? Albo żeby w przypadku trafienia na złośliwego gliniarza nie jechać na drugi koniec Polski po odbiór dokumentów? Że o takim drobiazgu jak legalne tankowanie paliwa po 3zł za najbliższą granicą UE nie wspomnę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby w Pl jest obowiązek przerejestrowania auta do 2tyg lub 30dni (nie pamiętam dokładnie), ale jak tego nie zrobisz nie ma za to kary :) sprawdzone

grozi grzywna do 3tyś zł lub nagana

A napewno będzie mandat w przypadku kontroli po 30 dniach,przepis wszedł w połowie tamtego roku,także portentous dobrze pisze.

Nur bmw e32
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie ta dyskusja jest wogule nie potrzebna. zawsze rejestruje auto i mam wszystko jak powinno byc. jest gaz wiec niech bedzie. placic mandaty nie jest fajnie a i wozic sterty dokumetow bez sensu jak mozna tylko dowod i ubezpieczenie. przy kontroli policji czlowiek jest spokojny i sie nie martwi. propo wyjmowania gazu lepiej zalatwic papiery niz dematowac gaz. oczym wy wogule piszecie!

 

"Pozatym raczej niemożliwe,że w 94 roku zamontowana była instalacja w tym aucie"

 

ofszem byla zalozona w 94 mam fakture z 1994r i butla jest wazna do 2014r. wiec jak nowa butla jest wazna 10 lat i po kolejnej legalizacji tez 10 lat to chyba tez dowod ze byl ten gaz zalozony w 1994. a czemu nie ma w dowodzie niewiem nie ja mialem to auto wczesniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby w Pl jest obowiązek przerejestrowania auta do 2tyg lub 30dni (nie pamiętam dokładnie), ale jak tego nie zrobisz nie ma za to kary :) sprawdzone

grozi grzywna do 3tyś zł lub nagana

A napewno będzie mandat w przypadku kontroli po 30 dniach,przepis wszedł w połowie tamtego roku,także portentous dobrze pisze.

 

 

 

podajcie mi ten przepis który mówi że grozi kara do 3 tyś lub nagana - w ogóle jaka nagana to nie szkoła, kto wystawia i komu naganę :mad2: dzwoniłem dziś do wydziału komunikacji i dowiedziałęm się to co ostatnio, trzeba zarejestrować do 30 dni ale jak się tego nie zrobi to nie ma za to kary, a że policja wali mandatem to nie oznacza że trzeba go przyjąć tu jest troche o tym http://forumprawne.org/prawo-wykroczen/179900-mandat-karny-za-nie-przerejestrowanie-auta-w-terminie-30-dni.html

E32 740i shadowline 93 http://bibainfo.pl/pub/91/193/208/103/2011/07/29/222713/7346/sygnatura.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podajcie mi ten przepis który mówi że grozi kara do 3 tyś lub nagana - w ogóle jaka nagana to nie szkoła, kto wystawia i komu naganę :mad2: dzwoniłem dziś do wydziału komunikacji i dowiedziałęm się to co ostatnio, trzeba zarejestrować do 30 dni ale jak się tego nie zrobi to nie ma za to kary, a że policja wali mandatem to nie oznacza że trzeba go przyjąć tu jest troche o tym http://forumprawne.org/prawo-wykroczen/179900-mandat-karny-za-nie-przerejestrowanie-auta-w-terminie-30-dni.html

Nagana to najpowszechniejsza kara w kodeksie wykroczeń.

Nie czytałem co prawda informacji z linku, ale skoro go podałeś to pewnie wynika z tego, że nie ma podstaw do ukarania- tym bardziej nie chce mi sie tego czytać bo nie mają racji.

Jest ustawa Prawo o ruchu drogowym i kilka rozporządzeń wydanych na jej podstawie. Jest obowiązek zgloszenia nabycia/zbycia, rozporzadzenie okresla zasady przerejestrowania po takim zawiadomieniu. Jesli poruszasz sie pojazdem bez dopelnienia obowiazkow lamiesz przepisy ustawy prawo o ruchu drogowym i rozporzadzen na jej podstawie wydanych. za to art 97 KODEKSU WYKROCZEŃ przewiduje nagane lub grzywne do 3tyś.

oczywiscie przepisy nie sa super jasne i mozna się sądzić- ale kto ma na to czas i pieniądze;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Witam ponownie. sprawa została rozwiązana. diagnosta który zrobił przegląd po znajomości miał znajomego gazownika który po obejrzeniu auta wystawił homologacje. były właściciel auta za tą przyjemność zapłacił. gaz został wbity w dowód i auto zostało przerejestrowane.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.