Skocz do zawartości

Nawiew i ogrzewanie tylnej szyby


facet1

Rekomendowane odpowiedzi

Bezpieczniki sprawdzone.Są ok Na piątek mam termin do elektryka . Jest z polecenia i podobno dobry. On sprawdził bezpieczniki i stwierdził że są dobre, ale powiedział że w słupku jest przewód od anteny i tłumik od niej jest powiązany z podgrzewaniem szyby i w tym miejscu zdarza się brak kontaktu. Na temat nawiewu nie wypowiedział się. Sprawdzi w piątek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Żeby zdiagnozować rezystor dmuchawy to jest ciężko bo żeby błąd się pojawił to musiał by być całkowicie niesprawny a zazwyczaj to one tylko częściowo szwankują i objawia się to wariującym nadmuchem, np. sama zmienia się siła nadmuchu lub nie da się wyłączyć dmuchawy itd. dostęp do niego jest fatalny, miesiąc temu wymieniałem silniczek dmuchawy a rezystor jest połączony z nim i wymiana zajęła mi ok. 5 godzin, gdybyś go jednak wymieniał to porobiłem kilka fotek i opisałem je żeby ktoś miał łatwiej niż ja :D viewtopic.php?f=15&t=173383
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moje pytanie, co ma rezystor dmuchawy do tego czy wieje ciepłe czy zimne powietrze? Wg mnie kolego idziesz złym tropem... Kolega nie mówi o tym, że nie ma kontroli nad nadmuchem tylko nad temperaturą nadmuchu. Kolego, jaką masz klime, zwykłą czy high? Tzn w pełni automatyczną dwustrefową czy zwykłą z takimi pokrętłami jak w piekarniku? Jeżeli tę rozbudowaną, wejdź w idrive w climate i zmień temperaturę nadmuchu z czerwonego na niebieskie (jak masz na maxa czerwone to może być przyczyną ciągłego dmuchania goracego powietrza, nie wiem czy taka funkcja występuje w klimatyzacji basic). Zobacz czy wtedy leci zimne. Jeżeli nadal gorące, to obstawiam jakiś elektrozawór, który nie zamyka się i tym samym cały czas ciecz leci do nagrzewnicy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
A moje pytanie, co ma rezystor dmuchawy do tego czy wieje ciepłe czy zimne powietrze?

 

W sumie masz racje, zwróciłem uwagę głównie na temat postu i dlatego myślałem że chodzi o nawiew.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.