Skocz do zawartości

Wymiana silnika m73n na m73. Problem wiazki Silnika


basti_88

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów :D

 

To jest moj pierwszy post wiec prosze o wyrozumiałość,

 

Mam drobny problem elektryczny z podpięciem wiązki elektrycznej w e38 z m73n na silnik m73.

chciałbym powiedzieć ze silnik m73 który obecnie włożyłem do auta posiadał cala wiązkę silnika wiec mi przyszlo tylko wszystko po spinać.

 

Lecz problem tkwi w tym ze w m73 jest (jedna) oddzielna wtyczka koloru białego z 18 kablami.

 

A z auta nadwozia wychodzą mi 2 inne kwadratowe wtyczki. Które normalnie miały by byc wpięte do tej właśnie białej wtyczki.

 

Lecz nie da się ich połączyć, bo się różnią. :mad2: ehh

 

Najgorsze jest to ze kolory wiązki (nadwozia) jak i mojej obecnej wiązki silnika różnią się i nie da sie ich wszystkich tak samo połączyć.

bo Kolory pasują tylko do 5 kabli a reszta juz sie rożni.. :(

 

Czy zna sie może ktos na tym i ma pojecie jak to połączyć, najwyżej mogę przesłać zdjęcia. i bardziej szczegółowo opisać ..

 

Z góry wdzięczny byłbym za wszelka pomoc :)

 

Pozdrawiam Sebastian :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w 1998 była zmiana całej instalacji elektrycznej, w m73n a m73 jest sporo różnic. Gdzieś obiło mi się o uszy, że taka zmiana jest dosyć problematyczna i są właśnie problemy z instalacją, ale nie robiłem tego osobiście więc to tylko zasłyszana opinia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Tak tylko ta wiazka jest troche bogatsza to znaczy ma wiecej czunikow np. termostatu chlodnicy i na przewodzie pompy wody.

A silnik m73 jest troszkę uboższy w te ujme (pierdoły)

 

badz moze ktos mi pomoze i przesle jakies zdjecia podpiecia instalacji nadwozia z silnikiem ..

byl bym bardzo wdzieczny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.