Skocz do zawartości

330D Problem z bi-ksenonami

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam

 

Zaczną od krótkiej historii: 3 lata temu zmieniłem lampy z przed lift'owych zwykłych na po lifcie bi- ksenon. Dołożyłem spryskiwacze reflektorów i kabelek z długich do otwierania przesłony, reszta została stara (intalacja itd.)

Przez te 3 lata wszystko działało ok. wiadomo spaliły mi się z 3-4 żarniki i obie przetwornica wymienione na nowe( od jakiegoś roku nic nie wymieniałem), ale nie było w tym nic dziwnego. Aż do tej pory.

 

około 1,5 tyg. temu zaczął mrugać czasem prawy ksenon jak stroboskop ale barwa światła prawidłowa, jak wyłączyłem na dłuższą chwile i włączyłem pomagało. W końcu już mrugał dość często i jak prawy dłużej mrugał czasem mrugał też lewy. Po przełożeniu żarników nic się nie zmieniło więc stwierdziłem że to przetwornica. To zdarzyło się w trasie, więc żeby lewy nie mrugał włożyłem do prawego starą spaloną żarówkę, która miałem w bagażniku i jechałem na jednym ksenonie. Po około 30 min. mimo że prawy już nie mrugał, zaczoł mrugac też lewy, zatrzymałem się zgasiłem silnik odczekałem chwilę i przestał, ale dla pewności odpiołem wtyczkę od prawej przetwornicy. Pojechałem z 10min. i znowu to samo. Teraz już nic nie pomagało więc włączyłem postojówki i halogeny i jechałem bez mijania. I tu dziwna sprawa bo halogeny i postojówki świeciły normalnie ale przy bezpiecznikach cały czas cykał jakiś przekaźnik czego wcześniej nie było. I przypomniało mi się że na samym początku jak zaczęła te przetwornica mrugać lewa i wyłączałem na chwile ksenon podczas jazdy, a w tym momencie na chwile włączałem halogeny żeby coś widzieć też cykał jakiś przekaźnik.

 

Dodam że wróciłem wczoraj z trasy późno i nic nie zdąrzyłem sprawdzić w aucie oprócz żarników. Dopiero bede to robił jutro. Czy przyczyna może leżeć w instalacji np. ten sterowniczek od świateł, bo szczerze mówiąc wcześniej przepalały mi się przetwornice i nie działy się takie cuda.

 

Czy miał ktoś coś podobnego ??? Z góry dzięki za pomoc

http://img201.imageshack.us/img201/7449/naforaudrp5.jpghttp://img9.imageshack.us/img9/8370/nafor.jpg


Audi A6 C4 2.5TDi Quattro Avant (było)

BMW 330 d (jest)

BMW X3 (jest)

Opublikowano

witam

przerabiam u siebie podobny temat tzn. ksenon po rozgrzaniu zaczyna mrugac i gasnie, gdy wyłącze i zapale to kilka minut świeci po czym znowu gaśnie

kolor zarnika jest niebieski a nie różowy co sugeruje koniec żarnika,

jutro wymienie żarnik i zobacze

mam dylemat przetwornica czy starter

Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze
100% starter, jak pada przetwornica to już raczej nie zapali lampy z powrotem, koszt jaki poniosłem ostatnio przy tej usterce to 300pln z wymianą na poczekaniu, xenon serwis w luboniu - w aso za starter chcą ponad 300 euro, chora cena
Opublikowano
  • Autor
A gdzie jest umieszczony starter ??? Bo trochę nie bardzo kumam.

http://img201.imageshack.us/img201/7449/naforaudrp5.jpghttp://img9.imageshack.us/img9/8370/nafor.jpg


Audi A6 C4 2.5TDi Quattro Avant (było)

BMW 330 d (jest)

BMW X3 (jest)

Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze
dokładnie, el. 16 - ale nie bardzo to rozumiem, tu kosztuje mało, ale jakaś podkładka tuż przy nim majątek, możliwe że to trzeba razem kupić...
Opublikowano

witam

dzięki mysle że z cena tej podkładki sie poprostu pomylili z tego co pamiętam jest to mocowanie żarnika

  • 4 tygodnie później...
Opublikowano
witam

przerabiam u siebie podobny temat tzn. ksenon po rozgrzaniu zaczyna mrugac i gasnie, gdy wyłącze i zapale to kilka minut świeci po czym znowu gaśnie

kolor zarnika jest niebieski a nie różowy co sugeruje koniec żarnika,

jutro wymienie żarnik i zobacze

mam dylemat przetwornica czy starter

 

 

witam

problem rozwiązany winny był przepalający się żarnik

miałem dziwny objaw na początku jal pisałem mrugał ,póżniej przestał mrugać tylko słabo świecił

Opublikowano
  • Autor

Witam

 

Sprawa załatwiona

 

Szukając przyczyny obstawiałem że będzie to wina sterownika, żeby sprawdzić wyeliminować przetwornicę i żarnik, podłączyłem bezpośrednio pod przetwornice na krótko 12V i pod i jedną i drugą lampą było ok., więc przetwornice i żarniki ok, dostałem się do sterownika i żeby sprawdzić jaki mam wypiołem i po spisaniu numerów wpiołem z powrotem. po włączeniu ku mojemu zdziwieniu wszystko ok i tak jest do tej pory czyli jeżdzę już tak ponad 3 tygodnie

http://img201.imageshack.us/img201/7449/naforaudrp5.jpghttp://img9.imageshack.us/img9/8370/nafor.jpg


Audi A6 C4 2.5TDi Quattro Avant (było)

BMW 330 d (jest)

BMW X3 (jest)

Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze
mialem tez tak, dogielem tylko blaszki kontaktowe startera na zarniku, zlozylem spowrotem i mruganie odeszlo w niepamiec, winny byl slaby kontakt pomiedzy tymi komponentami

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.