Skocz do zawartości

Olej pod turbo!


luk1c

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem z autkiem, pod turbina na oslonie silnika i na wspomaganiu(elektryczne) mam olej, wyglada jakby wydobywal sie z turbo. Dodam ze rownierz mokry z oleju jest przewod laczacy filtr powietrza z turbo. Miesiac temu wymienialem filtr powietrza ktory byl mocno zabrudzony! Oleju spada jakies kilka kropli przez 3000-4000 km. Stan w silniku nie maleje. Czy wie ktos co to moze byc? Dzieki!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no kolego nie chcę Cię straszyć ale jak masz olej w filtrze powietrza to raczej słabo. Jeśli w dolocie masz olej to tylko krok od samozapłonu, sprawdz/wymień odmę czyli separator oleju. A co do stanu Twojego turbo to już się wolę nie wypowiadać. Odmy są tanie ok 200 zł+wymiana. Edytowane przez rasta78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Temat stary, nic sie nie dzieje wszystkie tak maja, ja osobiscie nie spotkałem jeszcze silnka diesla, zeby nie mial oleju z odpowietrzenia silnika, jedynie co to moze wywolywac to bardzo zapchany filter powietrza albo pierscienie tłokowe i proponuje tam nie zaglądac bo tam zawsze jest olej, ja tylko tą gumke wymienilem bo byla za twarda i też kapało.Aha i w intercoolerze też masz pewnie hektolitry oleju :D
Londyn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W każdym dieslu czy to Vag czy BMW czy inny znajdziesz olej w dolocie!. Nie powinno być go tam zbyt wiele ale pocić się będzie zawsze. Pułki poziom oleju nie spada na bagnecie,nie kopci,nie zamula to wsiadaj i śmigaj:) Ja też kiedyś martwiłem się o wszystko a teraz cieszę się życiem a nie przejmuje. Jak coś poważnego się stanie to uwierz mi poczujesz odrazu że jest coś nie tak:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki, a czy moglbys mi powiedziec jak sie nazywa fachowo ta gumka, moze masz nr czesci. Bylbym bardzo wdzieczny! Dzisiaj jeszcze raz sprawdzilem i do okola tej gumki jest mokre tak ze olej scieka po turbo i kapie na wspomaganie! DZieki jeszcze raz!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.