Skocz do zawartości

316 praca na 3 gary


kazelek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

mam problem z moja e36 silnik M40 1,6.

posiada podtlenek LPG zwykłe BRC

odpala bez najmniejszego problemu, jak spokojnie sie jeździ to także jest ok.

Gdy sie przygazuje na benzynie na postoju powyzej 5500 obr/min zaczyna przerywac jakby chodzil na 3 gary. Puszcza sie gaz i na wolnych obrotach przez 3 - 4 sekundy jest to samo. Podobny przypadek tez jest jak daje sie w opór.

Przekłada sie to tak samo na LPG - jak juz chodzi dziwnie "3 gary" to LPG potrafi strzelic. Na szczescie klapka anty strzalowa bacznie pilnuje przepływomierz :)

 

ostatnio wymienilem przewod wysokiego napiecia bo byl przetarty, wyczysciłem całą kopułke, swiece nowe NGK wykreciłem wszystkie i identycznie wygladaja.

 

ma ktos jakis pomysl na taki defekt ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymienia sie raczej wszystkie przewody kazdy ci to powie, to tak jakbys zmienial jedna zarowke od swiatel mijania z przodu. Strzela dlatego ze dziury w dolocie masz, zapewne guma laczaca filtr z przepustnica ma pomiedzy karbami sparciale dziurki. po drugie sprawdz waz/rurke odmy. Jakie swiece masz? Gazownicy zalecaja jednoelektrodowe nie wiem czemu ja takie wstawilem i problemu nie mam. walczylem tylko z nierownymi obrotami. Od razu wyczysc krokowca, wyczysc przeplywomierz , sprawdz wtyke lambdy jest pod samochodem u mnie byla w niej woda a piny byly zielone, ale stawialbym rowniez na czujnik polozenia walu.... zreszta jesli chodzi o elektronike to podjedz lepiej na kompa moze cos wykaze. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kable sa wymienione w calym komplecie tylko tak napisalem. Swiece sa NGK tylko ze 2 elektrodowe. Jesli chodzi o kompa mam Luncha do uzytku prywatnego i bledow zadnych nie widzi. sprawdzałem ten motyw na 2 przepływomierzach bo mam akurat do M40
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kable sa wymienione w calym komplecie tylko tak napisalem. Swiece sa NGK tylko ze 2 elektrodowe. Jesli chodzi o kompa mam Luncha do uzytku prywatnego i bledow zadnych nie widzi. sprawdzałem ten motyw na 2 przepływomierzach bo mam akurat do M40
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.