Skocz do zawartości

320i jaki olej


Rampage

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

koledzy kupiłem w Niemczech e 91 320i (170 KM) 2010 r., przebieg 49000 km. Auto było do tej pory serwisowane w Niemczech - tak naprawdę jeden serwis przy 30 000. Przymierzam się do wymiany oleju silnikowego, proszę o podpowiedź jaki olej będzie NAJLEPSZY i ile wchodzi do mojego silnika ??

 

Z góry dzięks!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Witam,

 

koledzy kupiłem w Niemczech e 91 320i (170 KM) 2010 r., przebieg 49000 km. Auto było do tej pory serwisowane w Niemczech - tak naprawdę jeden serwis przy 30 000. Przymierzam się do wymiany oleju silnikowego, proszę o podpowiedź jaki olej będzie NAJLEPSZY i ile wchodzi do mojego silnika ??

 

Z góry dzięks!

 

Ze względu na valvetronic do twojego silnik powinien iść olej lekko bieżny czyli albo 0W30 lub 5W30 ze specyfikacją BMW Long life 04, wchodzi go ok. 4,25 L. i polecam np. Motul X-clean + 5W30 http://allegro.pl/filtry-gdansk-motul-x-clean-5w30-5l-filtry-40-i2759056905.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ciężko mi znaleźć podobny wątek (strasznie mało tu o silnikach benzynowych).

Pytanie jest następujące:

Wymieniam (nie w ASO) olej+filtr, czy w benzynzach również występuje filtr odmy?? I jak mam ustawić w komputerze samochodu, aby odliczał od zera dystans i czas do nastepnej wymiany oleju? Czy cos takiego wykonuje sie tylko w ASO.

 

Sory za być może głupie pytania ale BMW mam dopiero od 3 tygodni :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Napisz jaki masz model BMW. Odma oczywiście występuje w silnikach benzynowych. Inspekcja olejowa odlicza kilometry aż dojdzie do zera w zależności od warunków eksploatacji i stylu jazdy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 320i (170 KM) E91 LCI 2009 rok - i komputer pokazuje mi następną wymianę za 11 tys.km, ale chce zmienić wcześniej, nie czekając 11 tys.km. Chodzi mi o to czy po wymianie w tej chwili oleju moge jakoś zrestartować kompa aby od nowa odliczał 30 tys.,a nie aktualne 11 tys. do kolejnej wymiany??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Dzięki wielkie za pomoc!! :)

 

Czy tak samo kasuje inspekcie filtrów??? Czy dla każdego filtra (powietrza, paliwa, oleju) jest osobna kontrolka???

 

Z filtrów można skasować jedynie kabinowy lub DPF w dieslach, reszty inspekcja nie kontroluje.

 

Na filmikach masz pokazane ikony jakie można skasować: ikona filtra z wiatraczkiem jest od kabinowego, klocki przód, klocki tył, płyn hamulcowy, olej itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...
  • 4 miesiące temu...

Hmm a czy producent do tego nie zaleca LL 04? Chociaż opcjonalnie LL 01 też może być ;)


Pewnie już nieaktualne pytanie, ale według mnie czołówka olejowa w tej chwili to:


1. PMO (stosunkowo nowa marka, ale wygrywa jakość/cena. Sporo PAO w każdym oleju i dobre dodatki uszlachetniajace)

2. Meguin (słabo dostępny, ale ma dobre full sapsy, ogólnie polecam)

3. Ravenol (chociaż równe rzeczy o nich czytałem na tym forum, więc ostrożnie trzeba teraz tą marką :D )

4. Eurol ( nie testowałem, ale zbiera dosyć dobre opinie )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.