Skocz do zawartości

318is Problem z zapalaniem i falujące obroty


daniello1234

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam problem z moją betką. A dokładniej jest to 318i 1992r. + LPG(zwykła instalacja).

Problem wygląda następująco:

Gdy samochód jest nieodpalany około 30 minut jest problem z odpaleniem. odpali nie wchodzi na obroty tylko się dusi i gaśnie i tak kilka razy (to samo na benzynie jak i na gazie). po kilkunastu próbach gdy odpali wskakuje na wysokie obroty ponad 2000 a następie spadają i gaśnie i sytuacja się powtarza.

natomiast gdy samochód jest rozgrzany odpala na dotyk, lecz falują obroty (ale już nie gaśnie).

Proszę o pomoc bo byłem już u kilku mechaników i nikt nie wie co się dzieje.

Pozdrawiam Wszystkich

 

______

Poprawiłem tytuł. Proszę się zapoznać z formatem tytułowania, żeby na przyszłość właściwie nazywać swoje posty. viewtopic.php?f=68&t=120678. /mattiss

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akurat mam tak samo dzisaj kupiłem silniczek krokwoy z allegro i jak zamonyuje to dam ci znać

 

 

powiedz mi jaka jest różnica po wyminianie ja chyba to samo musze zrobic skacza mi obroty a na gazir to juz maskara... a jak ci odpala jak jest zimny(rano) a jak ci odpala tak jak jest rozgrzany po 30min-40min) mi dłuzej kreci wtedy ale zapali ale kreci kreci chce załapać konczy i dalej kreci i kreci tez tak masz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak na postoju mi zgas jak ledwo go odpaiłem.Jak odpaliłem to obroty skakały i po ok5 sek zgas potem pali od razu ale musze dłużej kręcić rozrusznikiem. a na gazie jest tragedia nie masz sekwencji i pewnie go odpalsz na bezynie i przełaczasz na gaz.Więc zasze ci nie będzie chodził równo bo nie jest rozgrzany. jak wymienie to dam ci znać czy to to. ok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak na postoju mi zgas jak ledwo go odpaiłem.Jak odpaliłem to obroty skakały i po ok5 sek zgas potem pali od razu ale musze dłużej kręcić rozrusznikiem. a na gazie jest tragedia nie masz sekwencji i pewnie go odpalsz na bezynie i przełaczasz na gaz.Więc zasze ci nie będzie chodził równo bo nie jest rozgrzany. jak wymienie to dam ci znać czy to to. ok

 

 

gaz zostawie w spokoju nawet na benzynie faluja obroty ;/ musze zrobic benzyne zeby ustawic gaz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może jeszcze spróbować czy masz to na 100% walnięte. od silniczka krokowego odepnij taką kostkę tam w srodku są 2 piny.odpal i jak będzie chodził równo to jest to (będzie miał wyższe obroty ok 1100obr tak było u mnie i jest to walnęte)

 

 

to odłonczyc silniczek krokowy? powiedz mi jeszcze gdzie on sie znajduje i czy bez kanału to zxrobie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może jeszcze spróbować czy masz to na 100% walnięte. od silniczka krokowego odepnij taką kostkę tam w srodku są 2 piny.odpal i jak będzie chodził równo to jest to (będzie miał wyższe obroty ok 1100obr tak było u mnie i jest to walnęte)

 

 

to odłonczyc silniczek krokowy? powiedz mi jeszcze gdzie on sie znajduje i czy bez kanału to zxrobie

i jak to to to szukaj na allegro używwki bo nówka kosztuje 400zł(tak mi mówił kierownik u mnie na warsztacie po wszystkich zniżkach)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może jeszcze spróbować czy masz to na 100% walnięte. od silniczka krokowego odepnij taką kostkę tam w srodku są 2 piny.odpal i jak będzie chodził równo to jest to (będzie miał wyższe obroty ok 1100obr tak było u mnie i jest to walnęte)

 

 

to odłonczyc silniczek krokowy? powiedz mi jeszcze gdzie on sie znajduje i czy bez kanału to zxrobie

i jak to to to szukaj na allegro używwki bo nówka kosztuje 400zł(tak mi mówił kierownik u mnie na warsztacie po wszystkich zniżkach)

 

 

no dobra jutro bede patrzył co jest garane napisz jak cos i jakie postepy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze sprawdz i uwaznie przesledz wszystkie podcisnienia tzn. wezyki

 

 

 

co to za silnik? http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/e29d9b49b1d109af.html

 

a to ma tak być? nie łapie tam lewego powietrza? http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/e2aabf17b9b02245.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam.
Mam problem z moją betką. A dokładniej jest to 318i 1992r. + LPG(zwykła instalacja).
Problem wygląda następująco:
Gdy samochód jest nieodpalany około 30 minut jest problem z odpaleniem. odpali nie wchodzi na obroty tylko się dusi i gaśnie i tak kilka razy (to samo na benzynie jak i na gazie). po kilkunastu próbach gdy odpali wskakuje na wysokie obroty ponad 2000 a następie spadają i gaśnie i sytuacja się powtarza.
natomiast gdy samochód jest rozgrzany odpala na dotyk, lecz falują obroty (ale już nie gaśnie).
Proszę o pomoc bo byłem już u kilku mechaników i nikt nie wie co się dzieje.
Pozdrawiam Wszystkich

 

kolego i jak tam rozwiązałeś problem

bo mam to samo co ty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha koledzy jeszcze jedno jeśli choodzi o przepływomierz to nie może być żadnych dodatkowych wstawek ani zaworkow (facet własnie probował mi to wcisnąć do przepływomierza że niby zwiększa moc) a gówno prawda. spowalnia tylko dopływ powietrza i jeszcze gorzej będzie chodził także nie dajcie się w konia zrobić
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.