Skocz do zawartości

E36 Poprawki lakiernicze


Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam od jakiegoś czasu problem z łuszczącym się lakierem i pęcherzami na tylnej klapie w e36 Coupe.Z racji tego ze nie mam zamiaru wydawać pieniędzy na lakiernika chciałbym zapytać was jak mogę to sam naprawić. Skąd wziąć najlepiej lakier widziałem szyldy z napisami mieszalnia lakierów czy tam odpowiednio mogą dobrać lakier? Mam kolor Diamantshwarz metalic chyba.

Druga sprawa jest pojawiająca się rdza na nadkolach nie widać jej stojąc nawet bardzo blisko auta ale gdy zdejmie się kolo lub zajrzy od spodu widać ze na tych zaokrągleniach nadkoli rdza robi swoje i wyżera BMW chciałbym to zrobić jeszcze teraz bo nie chciał bym wiosna obudzić się z ręka w nocniku i ze spróchniałym BMW.

Bardzo proszę o jakieś wskazówki czym mam zakonserwować nadkola, oraz gdzie i jak dobrać lakier do klapy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam co do lakieru to tak jak pisałeś dobierasz w mieszalni ale jak dobrze zrozumiałem to masz łuszczący się lakier. W moim poprzednim aucie też o miałem zrobiłem zaprawki małym pędzelkiem wystarczyło na zimę a wiosną pomalowałem clarem(lakierem bezbarwnym całość) tylko trzeba uważać żeby nie przetrzeć się do bazy bo wtedy trzeba już komplet baza + calr. W tej lakierni powinni też ci doradzić jaki preparat na rdzę dać. Ja smarowałem cortaninem tylko to trzeba zmyć i położyć podkład i farbę tylko nie akrylowy podkład bo on ciągnie wilgoć i jak go nie przykryjesz to będzie lipa tylko epoksydowy mam nadzieje że pomogłem. No i nie wiem jak duże masz te złuszczenia lakieru. Teraz już się nie bawię pędzelkiem kupiłem areograf i działa super.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze jedno czy jak dobiora mi lakier w mieszalni to może powstać taki dziwny efekt ze części nowo malowana bedze różniła się od oryginalnych ? Zastanawiam się nad tym bo mi lakiernik lakierował nadkole przednie i kolor jest taki sam ale widać ze rożni się odcieniem stare elementy są bardziej ściemnione a nowo lakierowany bardziej blady oczywiście nie widać tego bardzo ale jak na słońcu się przyjrzeć to widać różnice.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po polerce nie będzie się tak rzucać ale trzeba pamiętać żeby przed polerką przejechać papierem 2000 2500 na wodę i dopiero polerka polecam pastę ferecla g3 dobre efekty daję na maszynie no i potem jak dobrze pamiętam to g10 usuwa "hologramy". Jak będziesz miał chęć coś cieniować to pamiętaj nie maluj do samej krawędzi papieru (taśmy) bo potem bardzo to widać. Jeżeli będziesz malował całość klarem to będzie tylko różnicę w odcieniu klara ale tak jak mówiłem trzeba po polerować Jak masz jeszcze jakieś pytania to pisz. POZDRO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sposób jest prosty pistolet lakierniczy sprężarka i preparat który nazywa się struktura czyli rodzaj podkładu po wyschnięciu wygląda jak plastik a to poniżej to polerka jak nie pujdzie to tylko cieniowanie albo areografem. Pozdro and the happy new year
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej

*odnośnie tylnej klapy, to zaproponowałbym wymianę całej klapy, bawiłem się niedawno w samodzielne zaprawki kupiłem lakier, rozcieńczalnik, utwardzacz, rozcieńczalnik szybkoschnący, rozcieńczalnik do zaprawek, papiery ścierne, taśmę do oklejania, szpachlę, traciłem swój czas, najbardziej irytujące w tym wszystkim było to, że np. utwardzacz musiałem kupić w ilości która nie była mi potrzebna, rozcieńczalnik do zaprawek okazał się gówniany i wyszedł taki sam efekt, znajomy lakiernik musiał "ratować" sytuację polerowaniem, znajdź klapę w identycznym kolorze i z lakierem w dobrym stanie, najwyżej ją spolerujesz, prawdopodobnie zapłacisz mniej i stracisz mniej czasu na wymianę,

*odnośnie korozji, jeśli znajduje się w wnętrzu nadkoli, to po zdjęciu koła wydarłem do gołej blachy korozję, pomalowałem pędzlem z puszki czymś jakby bitexem, wysuszyłem go suszarką, pomalowałem sprejem pod kolor(nie metalik), zajęło mi to max 2 godziny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.