Skocz do zawartości

4.4 przedlift - M62TUB44 - problem z uruchomieniem silnika


Giacomo

Rekomendowane odpowiedzi

dzisiaj po raz trzeci już autko nie mogło mi odpalić.

Auto było ciepłe - na dworze +10 a ja zostawiłem je tylko na 1h na parkingu.

Wracam, wskazówka od tempreatury w pionie, rozrusznik kręci kręci i się nakręcić nie może :evil:

Wyłączam zapłon, próbuję ponownie.. - [BAD] blada. Za piątą próbą dopiero "zaskoczył" - natychmiast - nie kręcił nawet 1 sekundy - jak zwykle zresztą.

W trakcie kręcenia słychać jakby chciał zaskakiwać na 1-2 garnki ale nie na więcej... zupełnie jak kiedyś Polonez z dwoma fajkami zdjętymi ze świec.

Auto ma 153k km i zdarzyło mi się to już trzeci raz - za poprzednimi dwoma razami odpalał bezproblemowo już przy drugiej próbie.

Tym razem się "nakręciłem" i zdecydowałem, że trzeba zacząć szukać przyczyny..

Od czego zacząć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czujnik położenia wału lub wałka rozrządu, jak takie objawy występujące jak u Ciebie, są w e39 530d .

Dokladnie czujnik Spalania Stukowego(czyli czujnik polozenia walu) lub polozenia walkow rozrzadu.Takie sa tego objawy ale predzej bym obstawial ten pierwszy bo dziala na zasadzie elektro magnesu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Giacomo ten czujnik co zaznaczyles na ostatnim zdjeciu to czujnik polozenia walkow rozrzadu.

A czujnik polozenia walu(Spalania stukowego) jest po prawej lub po lewej stronie bloku na wysokosci walu korbowego.Zobaczysz go tylko od spodu.

 

13627568421--Czujnik spalania stukowego.--12141709317 Stary numer czesci koniec produkcji.

12147539166--Czujnik prędk. obr. wałka rozrządu,polozenia walkow rozrzadu.12141438083

Stary numer czesci.

Numery czesci z katalogu BMW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.