Skocz do zawartości

530d wyciek paliwa z wtryskiwacza


larry919

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jakieś 2 tygodnie temu pojawił się u mnie problem w postaci mokrej osłony od dołu auta, była to ropa w niedużej ilości. Niemogłem zlokalizować wycieku więc wytarłem szmatą i przejeździłem tydzień, ale sytuacja się powtórzyła. Po dokładnych oględzinach zauważyłem niewielki, prawie niezauważalny wyciek z jednego z wtryskiwaczy. Ropa sączy się prawdopodobnie spod jednego wtryskiwacza, który był wymieniany na używany jakieś 3 lata temu, i zbiera we wgłębieniu wokół pokrywy silnika poczym ścieka w dół z przodu slinika po gumowych rurach. Niestety panowie mechanicy najwidoczniej zgubili jedną oryginalną nakrętkę bo zamiast 8 była tam jedna 10. Postanowiłem dokręcić 2 śruby, jednak przy dokręcaniu tej nieoryginalnej okazało się, że pękł kołnierz trzymający wtryskiwacz. Wyciek jest jakby mniejszy, prawie niezauwżalny ale jednak jest delikatnie mokro. Co powoduje ten wyciek wokół wtrysku, czy jest to wina wtrysku czy może jakiegoś uszczelnienia, podkładki? Jak wymienić sam ten kołnierz, czy trzeba wyciągać cały wtrysk? Dziękuję za sugestie, ponieważ jeszcze nie byłem u mechanika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a zobacz przewody gumowe od jednego do drugiego wtryskiwacza bo one parcieją a jeżeli to jest z pod tej nakrętki to musisz wyjąc wtryskiwacz niestety

Jest to wyciek spod nakrętki, niestety nie widać na 100% skąd dokładnie. Ktoś podpowiedział mi, że to uszczelnienie puściło najprawdopodobniej. Czy ktoś miał podobny problem? Z jakim kosztem trzeba sie liczyć zakładając, że wtrysk jest w porządku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.