Skocz do zawartości

[E36] 323i OLEJ 15W40 SHELL HELIX PROBLEM


yogikielce

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Obczytałem się forum i opinii znajomych którzy maja podobne BMW i mam taki problem zakupiłem BMW E36 323i z 1997 roku przebieg 207 000 km ale zapewne nie prawdziwy i auto zalane olejem shell helix 15W40 czyli minerał sprzedający miał auto 3 lata i zrobił 3 zmiany oleju na taki sam i na takim jeździł teraz problem czy jak zmianie na pół syntetyk czy motor nie strzeli ch.j. Co robić proszę o poradę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwie sie co za idiota nalal minerala do tego silnika przeciez to zabojstwo,no chyba ze brala mu olej w duzych ilosciach to jeszcze moge zrozumiec,ja na twoim miejscu wlalbym polsyntetyk bez obaw i jakbym troszke na nim pojezdzil i by nie bylo duzych ubytkow oleju to mozliwe ze skusilbym sie na syntetyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Witam

Obczytałem się forum i opinii znajomych którzy maja podobne BMW i mam taki problem zakupiłem BMW E36 323i z 1997 roku przebieg 207 000 km ale zapewne nie prawdziwy i auto zalane olejem shell helix 15W40 czyli minerał sprzedający miał auto 3 lata i zrobił 3 zmiany oleju na taki sam i na takim jeździł teraz problem czy jak zmianie na pół syntetyk czy motor nie strzeli ch.j. Co robić proszę o poradę.

 

Zapewne twój silnik nie jest za czysty od środka dlatego radził bym użyć porządnej płukanki Liqui Moly lub Motul aby usunąć nagar i szlam powstały w wyniku stosowania oleju mineralnego i przejść na lepszy pół syntetyk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra dzięki za poradę auto już u mechanika olej kupiony, pół syntetyk, zobaczymy co się będzie działo. Jak motor okaże się padaczką to mam w zanadrzu 2,8 z 96 roku z GB i wazie czego wyląduje w wozie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.