Skocz do zawartości

318is Compact spalanie


Oley92

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, u mnie w automacie pali dużo więcej, około 15l benzyny a gazu nawet 17 (sekwencja). W ogóle to postanowiłem się podpiąć żeby przy okazji zapytać - może ktoś się orientuje czy jest możliwe że pracują wtryski gazu jeszcze przed przełączeniem na gaz ? Muszę coś wymyślić bo wydaje mi się że coś jest nie tak - w e34 przykładowo wtrysków nie słychać i nie czuć jak samochód chodzi na benzynie (wtryski magic-jet instalka esgi) po przełączeniu na gaz wyraźnie słychać że pracują natomiast w kompakcie (wtryski valtek instalka stag4) po zapaleniu już słychać cykanie wtrysków od gazu i jak się je dotknie to czuć "wibracje". Efekt jest taki że przejechanie 400km to dwa tankowania gazu (około 70l) i jedno tankowanie benzyny (za 100zł czyli około 18l) gdzie samochód jeździ praktycznie pseudo trasę bo jakiś 1km wyjazd z miasta i 8km poza miastem - tak codziennie dwa razy. Zaznaczam że na komputerze nie ma błędów i teoretycznie wszystko jest ok. Jak ktoś ma pomysły to proszę o rady.

Galeria samochodu: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=157&t=246628


Komputery, konsole, gry - sprzedaż, serwis. http://WWW.ZETCOM.ORG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Mi 1,8 Ti pali 12,5 benzyny przy normalnej jeździe bez ciśnięcia. Więc chyba norma. Chociaż od czasu do czasu potrafi mi zgasnąć na wolnych obrotach i myślałem że coś jest nie tak. Ale to chyba przez paliwo. Zatankowałem raz jakieś lipne paliwo że z tłumika woda leciała strumieniem. Po wyjeżdżeniu prawie ok. Pewnie w filtrze woda siedzi i od czasu do czasu wpadnie. A może jestem w błędzie spalanie + gaśnięcie, może jednak coś jest nie tak ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.