Skocz do zawartości

E39 528i Wibracje kierownicy przy hamowaniu


SaluCK

Rekomendowane odpowiedzi

Napisze co u mnie pomogło... zmiana opon na nowe. Poprzednie (Nokian) mimo, że wyważane 3krotnie w różnych firmach musiały mieć jakąś wadę lub nierówno zjechany bieżnik czy coś w ten deseń.. pomimo, że oglądaliśmy je i za drugim wyważeniem kręciły się bardzo ładnie to podczas jazdy i hamowania odczuwalnie trzepało kierą. Założyłem nowe i jak ręką odjął. Teraz jeżeli gdzieś są odczuwalne takie tyci drgania czasami podczas jazdy najczęściej koło 90km/h to tylko zależnie od niektórych fragmentów nawierzchni - tak wiem jestem przewrażliwiony ale cóż tak mam, że każdą pierdołe/cykniecie wyłapię:) Zawieszenie nie jest nowe pewnie jak je zmienie kiedyś będzie idealnei ale w każdym razie jadę 140-150km/h dohamywuje i NIE MA drgań! Więc u mnie tarcze nie były krzywe od nowości..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 55
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

U mnie zawieszenie jak i hamulce sprawne. Wibracje występowały od opon tylko podczas jazdy pomiędzy 110-130 km/h w zależności od temperatury powietrza. Wyważane kilka razy, pomagało to na góra tydzień. Jadę rano do pracy nie telepie - wracam po południu telepie (2.3 przód, 2.5 tył). Pompuję koła na inne ciśnienia (2.5 przód, 2.8 tył) - rano telepie, po południu nie telepie. Wariacji można było dostać. Opony świeże dot 16 Vredestain Ultrac Cento zrobione może z 10 tyś km. Doważyłem koła samochodzie i zero wibracji, aż chce się jeździć.

Co ciekawe na zimowych zaczęło telepać jak temperatury były w okolicach 10st. Opona robiła się mocno miękka. Może rozwiązaniem jest kupno twardszych opon - wzmacnianych albo RF.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najśmieszniejsze jest to, że u mnie wszystko jest sprawne. 2 lata temu robiłem cały przód (wahacze, amortyzatory, hamulce), w zeszłym roku tak samo tył. Przy hamowaniu nie telepie. Ewidentnie jest coś nie tak z oponami - być może jest za miękka mieszanka i odkształcają się podczas jazdy powodując wibracje, najbardziej w zakresie prędkości 110-130. Doważyłem na aucie i teraz nic się nie dzieje. Zimówki mam Uniroyal MS77 (strasznie miękkie) i jak była temp. w okolicy 10 stopni to też zaczynało telepać. W kwietniu jak zmieniłem z zimowych na letnie to tego nie było.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.