Skocz do zawartości

Silnik M47N2 -jakieś problemy??


bart 328

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze

Witam wszystkich użytkowników BMW X3 i nie tylko. :D

 

Po kilku różnych modelacj BMW, kupiłem BMW X3 2.0 diesel rok 2005.(rodzinka się powiekszyła :) )

Krajowa, od pierwszego i jedynego użytkownika, kupiona i serwisowana w BMW Sikora w Bielsku Białej, całkowicie bezwypadkowa/bezstłuczkowa, wszędzie oryginalny lakier i stan itp, itd...

Przebieg 100% oryginalny 50.634 km, pełna ksiazka z ASO (zresztą moi znajomi pracujący w BMW SIkora doskonale znają to auto, jak i właściciela - miłośnika BMW). Stan auta wizualnie i techniczne super, bogata wersja wyposażenia. Ja go doposażyłem/doposażam w dodatki AC SChnitzer. :P To tytułem wstępu.

Teraz pytanie.

 

Jest to mój pierwszy diesel BMW jak i w życiu oraz pierwszy X drive. Czego mogę się spodziewać po tym silniku, jakieś typowe awarie itp.

O reszcie bolączek typu napęd, skrzynia rozdzielacza poczytałem na forum.

Chip mu nie zaszkodzi ?

 

Chętnie wysłucham wszelkich rad dotyczących użytkowania tego modelu jak i podpowiedzi o awariach silnika M47N2.

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez bart 328
Benzyna zamiast krwi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
ja mam taki z 2005 skrz. manual. Też bierze mnie na dodanie kucyków do 180 KM ale znajomy dwa miesiące temu dorzucił do nowej X6 i silnik nie wytrzymał, dlatego nie ryzykuję- może........... kiedyś ktoś mnie namówi. Na początek sprawdź sobie dwumas bo często pada, wymień olej w rozdzielaczu /dostępny w ASO/, no i ja wyrzuciłem klapki w kolektorze ssącym bo możesz kiedyś pięknego dnia stracić silnik - poczytaj na frum o tych klapkach i przypadłości tych silników.pzdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Dzieki za odpowiedź.

 

Olej mam wymieniony, (zresztą rzeczywiście nie chcą podawać, jaki producent oleju, a ja nie nalegałem tajemnica zawodowa).

 

Czytałem gdzieś o tych nieszczesnych klapkach, a teraz zgłębie temat, bo rzeczywiście potrafiły narobić niezłegi bałaganu...Pewnie je też usunę.

Dwumas na razie jest ok., ale w przyszłym roku kłaniają się do wymiany klocki, więc pewnie wymienię je razem z tarczami.

Benzyna zamiast krwi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.