Skocz do zawartości

x1 1.8d xdrive 143 km


whd

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze

te 5 litrow to sobie mozna pomazyc. 2.0xd 184KM jazda mieszana 7.3-7.5l/100km dla silnika z moca 218KM daje srednio zuzycie na poziomie 7.7l-8.0l.

 

co do porownywania silnikow - porownywalem spalanie moich dwoch BMW trasza 60 km 20%miasto( 20-70 km/h) 80% poza miastem pretkosc ( 60-120km/h)

 

X1 2.0d 184KM spalanie srdnie 6.0l

 

535xd R6 3.0 313KM spalanie srenie 6.2l:) tu mozna powiedziec o zaletach technologi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

x1 2.0d manual - pojechaliśmy po świętach z Wwy na Mazury przez Ostrołękę, 4 osoby (2+2) i pełen bagażnik, 600 km poza miastem, trasa tam i z powrotem 450 km (bez korków i tirów, 110 - 120 maks, z nielicznym wyprzedzaniem) i reszta kręcenie się po mazurskich drogach.

Spalanie 5.5l, więc bardzo dobrze. A jak po przejechaniu pierwszych 200 km pokazał mi że mam jeszcze paliwa na ponad 900 to się uśmiałem :-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
118d xDrive średnio 8-8,2 jazda miejska krótkie odcinki, trasa - min. jakie udało mi się osiągnąć nie zmieniając za bardzo swego stylu jazdy 6,8 ale zwykle 7,5-7,8, nie wiem jak wam się udaje zejść do 5,5 litra. Panowie!!, co jednak najbardziej cieszy i satysfakcjonuje, wróciłem wczoraj z serwisu (wymiana klocków, płynu ham. i uszkodzonego czujnika PDC), auto ma przejechane 72 tyś km i póki co wymieniane było tylko łożysko i wspomniany czujnik (oczywiście "odpukać" oby tak dalej), żal się będzie rozstawać --- nie zapominajmy w tym roku wchodzi x4 :mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Jestem po wyjeździe na ferie: trasa Wwa - Livignio - Wwa i coś tam na miejscu w górach (krótkie przeloty).

2.0d, xDrive, 3 osoby (2+1), box na narty na dachu (dość płaski) , nie przekraczałem 130 - 140 km/h

 

Trasa tam: 1400 km - 7,3 l/100 (dość mocno wiało z boku/przodu)

Trasa powrót 1400 km - 6,2 l/100 (bezwietrznie)

Na miejscu, wysokie góry Livigno, Bormio, Santa Caterina (od 1200 do 2300m), zrobione niecałe 500 km (podjazdy pod wyciągi, przejazdy do innych stacji narciarskich po 20-30km w jedną stronę): 8,6 l/100

 

Dodatkowo, po powrocie okazało się, że poleciała mi olejowana tuleja przy wahaczu lewego przedniego koła - brak zamienników: cena 200 PLN + 120 PLN wymiana

 

Ale miła niespodzianka to ceny ON w Livigno: €1,01. Nie ma to jak fajna strefa bezcłowa :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.