Skocz do zawartości

320d Jak działa webasto?


siwyszac

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Posiadam od miesiąca bmw e46 320d. Auto posiada Webasto i w środku mam mały panel sterowania czasowego. Ustawiłem sobie tak żeby się załączało 15min przed wyjazdem do pracy. Niestety wsiadłem rano i nie mogłem zapalić bo był akumulator rozładowany. Czytałem gdzieś na forum że to tylko dogrzewa silnik a nie jest to ogrzewanie postojowe. Ale przy załączeniu webasto włącza się nadmuch więc prawdopodobnie mam przerobione webasto na postojowe. Dodam jeszcze że mam z przodu auta jakąś wtyczkę DEFA. Do czego ta wtyczka służy i czy to ma coś wspólnego z Webasto? Jak tego używać? Proszę was o jakąś instrukcję albo wskazówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro masz panel sterowania webasto, to możesz go używać jako postojowe. Jak się nie uruchamia to trzeba sprawdzić same webasto czy jest sprawne, najlepiej interfejsem. Panel klimatronika powinno się uruchamiać od sygnału biegnącego z webasto. Gdy ono startuje, uruchamia panel klimatronika. Zegarek ten powinien być połączony z pierwszym pinem z wtyczki X6. Zegarek od webasto jest prostokątny czy owalny?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panl jest prostokątny. Problem w tym że jak włączam webasto podczas postoju to działa ale tylko przez około 3min. Przez kilka minut leci ciepłe powietrze a po chwili leci zimne. Gdy wyłącze i włącze to znowu leci ciepłe a później zimne.Można to gdzieś ustawić? Chyba juz wiem dlaczego miałem rozładowany akumulator. Chyba miałem ustawioną złą godzinę na panelu od Webasto i gdy ustawiłem na 7 to włączyło się tak naprawdę o 12 w nocy bo był zły aktualny czas ustawiony.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klimatronik ustawiasz na max?

Po 3 minutach jak leci już zimne powietrze, słychać wentylator webasta i pompke paliwa (rytmiczne cykanie pod prawym progiem)?

 

Webasto sterowane masz analogowo. Spróbuj podpiąć +12 do webasta w pierwszy pin gniazda 6-cio pinowego na dłużej jak 3 minuty i sprawdź czy tak samo przerwie dmuchanie ciepłego powietrza.

 

Sprawdź też czy węże dobiegające do webasto są cały czas ciepłe, później też sprawdź węże biegnące do nagrzewnicy (mają taką samą średnice co te od webasto i biegną po stronie kierowcy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 rok później...

Wiem, że kotleta odgrzewam ale być może autor postu jeszcze żyje a może nawet jeszcze jeździ tym autem... :)

 

Wtyczka z przodu auta prowadzi do grzałki w misce olejowej ewentualnie na przewodach wody które służą dogrzaniu auta.

Auto pewnikiem pochodzi ze Skandynawii gdzie na parkingach są dostępne przewody z zasilaniem które można sobie podłączyć do tego gniazdka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.