Treść opublikowana przez MaciejE46
-
E46 330d co nieco o skrzyni automatycznej GM
Bo najlepiej naprawiać samemu. :) U siebie miałem do wymiany uszczelniacze zaworowe, dzwoniłem do kilku zakładów specjalizujących się w BMW i minimum z 1500zł. Bo to według nich trzeba ściągnąć głowice, wymienić uszczelke itd... Wymienilem z kolegą bez ściągania głowicy, ponad tysiąc w kieszeni. :wink: W ogóle obecnie jest taka sytuacja, że mnóstwo osób, nawet co trochę sie znają na dłubaniu sądzi, że do auta po 2000 roku to bez pięciu komputerów i narzędzi za kilka tysięcy lepiej nie podchodzić, mechanicy z tego korzystają i za byle naprawe starego auta biorą ogromne pieniądze. Tymczasem mnóstwo rzeczy można wykonać w domowym garażu zestawem narzędzi za 300zł z pomocą instrukcji z jakiegoś forum. Słyszałem ostatnio o przypadku gdzie w aucie wartym z 16tys zlotych (mazda 6) mechanik za wymianę koła dwumasowego wział 5,5 tysiąca... :| :|
-
bmw 320 Ci - przykra niespodzianka - pęknięta sprężyna?
Powinny się ułożyć, ale skoro samochód był obniżany no to tył i tak byłby niżej. Mogłeś dokupić tylne seryjne i wtedy całe auto miało by normalną wysokość. Ale jak już uciąłeś to kicha, szukaj jakiś tuningowych na przód. :wink:
-
[E46 N42] Ciężko odpala kiedy silnik jest lekko ciepły FILM
Problem ten występuje od kupna. W sumie nie jest to jakaś wielka wada i chyba sie nie pogarsza, ale mnie trochę wkurza. Kłopoty występują wtedy kiedy silnik jest zimny, ale nie tak do końca, czyli np. po 5 godzinnym postoju. Rano i kiedy motor jest gorący nie ma żadnego problemu, odpala pięknie. Trzeba go kręcić około 3s, tak mniej więcej, po prostu znacznie dłużej niż się powinno. Kiedy już odpali, pracuje normalnie, żadnego kichania czy szarpania. A kiedy go tak kręce, i wyłącze rozrusznik zanim poczuje, że juz silnik pracuje to on tak chodzi na mniej więcej 300obr/min i po chwili wskakuje na prawidłowe... Tak sobie myślę, że to może być czujnik temperatury. Pokazuje za wysokie wartości, komputer myśli, że silnik jest nadal gorący i daje za mało paliwa na rozruch... :?:
-
E46 dziwna reakcja na gaz N42
Kurcze, chyba trzeba będzie niedługo sprzedać ten samochód żeby uniknąć sporych wydatków. :cry: Na razie jest wszystko raczej ok (poza tymi uszczelniaczami na początku), motor pracuje cicho, osiągi ok, mało pali... polubiłem to auto. :wink:
-
E46 dziwna reakcja na gaz N42
Piszecie tutaj o vanosie, a przecież w N4x jest system valvetronic sterowany silnikiem elektrycznym. :P Razem z kolegą wymienialem w moim aucie uszczelniacze zaworowe, wyciągaliśmy cały system valvetronic, a wręcz musieliśmy go rozebrać. Powiedzcie co tam sie psuje/zużywa? Krzywki na wałku się wycierają, łożyska na "rolkach" padają? :?: tak z ciekawości pytam... :wink:
-
320d 150km wymiana oleju bez filtra
Uszczelki tak, ale z podkładką nigdy sie nie spotkałem, serio :P chyba, że do BMW tylko dodają. :wink:
-
320d 150km wymiana oleju bez filtra
Jedź bez stresu, jak wrócisz wymienisz i będzie wszystko ok. :wink: Co ludzie mają do tego Filtrona? Do BMW zamontowałem Filtrona, kupiłem filtr tej marki pierwszy raz w życiu, wcześniej do inncyh aut zawsze knecht, mann czy purflux. A nasz filtron mnie miło zaskoczył otóż w pudełeczku oprócz filtra i uszczelek do niego była miedziana uszczelka do korka miski olejowej, pierwszy raz z czymś takim się spotkałem. :) W ogóle zresztą jest "hejt" na forach na polskie artykuły moto :| np. oleje; Lotos spełnia normy różnych marek, ale nie jest kiepski bo tak i koniec. :?
-
e46 N42 remont silnika, o czym pamiętać
samemu i bez zdejmowania głowicy :wink:
-
Czym jest spowodowane to chrobotanie ?
moim zdaniem mechaniorki coś źle zamontowały, odczepiło sie i stuka. jedź do nich i powiedz żeby poprawili, oczywiście o lataniu bokiem nie wspominaj. :wink:
-
E46 1.8 n42b20 143 km Wymiana oleju na ...
do tego silnika producent dopuszcza tylko syntetyki. poprzedni wlasciciel mojej też lal półsyntetyk, pewnie dlatego, że uszczelniacze były zużyte i myslał, że w ten sposób zredukuje zużycie. po wymianie uszczelniaczy zalałem Valvoline 5w30, spełniający norme BMW LL 01. :wink:
-
jazda bez korka wlewu oleju
Dlaczego? Przecież w E46 jest wspomaganie hydrauliczne, które działa jak pompa jest napędzana, ładowanie nie ma nic do tego. Jeżeli równocześnie zapaliła się kontrolka od ładowania i przestało działać wspomaganie to pewnie tak jak tutaj inni pisali olej "wylał" się na pasek...
-
E46 330ci swap na M57N2 3.0d 235km Fotorelacja Dawid20
Super :cool2: Na Twoim miejscu korzystając z okazji, że wnętrze jest rozebrane wyprałbym wykładzine podłogową ;)
-
BMW 318i 02'
Hmm, pewnie sa jakieś profeslonalne zestawy warsztatowe za taka kasę. :wink: Mi się udało wyrwać na allegro używkę od typka, który kupił je żeby wymienić u siebie łańcuch, także były praktycznie nowe, kilka rysek jedynie mialy. W 100% nowe kosztują z przesyłka jakieś 240-280zł. :) Może to nie jest sprzęt pierwszej jakości i po iluś razach się powyciera czy coś takiego, ale na jednorazową garażową robotę w sam raz. Brakowało mi tylko "spinek" do Valvetronica, przez to było więcej roboty, bo praktycznie cały system trzeba było składac od zera :duh:
-
BMW 318i 02'
Jakie 2tys :shock: :?: Moje blokady kosztowały z przesylką 218zł :)
-
BMW 318i 02'
Trzeba było, nawet na zdjęciach je widać. :) Bez też by się na upartego dało...
-
Jakie zimowki, zeby byly miekkie i ciche?
Ja nie wiem jak Wy jeździcie, że na 205 Wam [BAD] lata i się jeździć nie da... :!: :?: Do mojej e46 zakupiłem oponki 195/65/15, na szczęście w małych benzynach po lifcie 15" wchodzi. Opony wybrałem budżetowe Sava Eskimo S3+, miałem kiedyś takie gumy tylko bez "+" i były całkiem ok. Prowadzenie troche gorsze niż na 205/55/16, ale nie ma mowy o jakiś ciągłych niekontrolowanych poślizgach czy innych historiach... Autem jeździ się normalnie, bez stresu. Czekam na śnieg. :)
-
podwyższenie e46
mam zamontowane gumy w moim drugim autem, którym ścigam się na wrak race, sprawdza się to. czy bezpieczne hmm, guma siedzi pod sprężyną i opiera się na amorku, także nie ma szans żeby wypadła... co najwyżej może się rozpaść na kawałki. ale w normalnym aucie śmierdzi to niestety druciarstwem. :|
-
BMW 318i 02'
Spoko, jak nie zapomnę to dzisiaj nagram. :P kilka fotek z wymiany uszczelniaczy :) http://i62.tinypic.com/303j43ty52.jpg http://i60.tinypic.com/2dt2eev.jpg http://i61.tinypic.com/2vm6fd1x5.jpg http://i58.tinypic.com/vdzdbdfa.jpg http://i57.tinypic.com/ckoxfdl.jpg http://i57.tinypic.com/e64rgfdl.jpg http://i57.tinypic.com/154gfd8ro.jpg http://i57.tinypic.com/2vayfd4ok.jpg robota nie jest łatwa, trzeba się znać... jakby ktoś miał jakieś pytania to chętnie odpowiem. :) a tak wygląda obecnie, na zimowych kołach. http://i58.tinypic.com/23tlfdf7ah.jpg musze kupić jakieś oryginalne kołpaki...
-
BMW 318i 02'
no xenon to tylko oryginalny :) ale masz racje to są spore koszta. zobaczymy, kierownica jest w pierwszej kolejności :P 15 tys. ale jak dodam do tego koszt wymiany uszczelniaczy, zimowe opony, felgi stalowe, rejestracje, ubezpieczenie i olej to wychodzi 17tys. :)
-
318i Klekot i stukanie na zimnym oraz ciepłym silniku FILM
Barteq, jak robileś adaptacje valvetronica?
-
BMW 318i 02'
Witam, przedstawiam moje, śliczne E46. :) Wyposażenie: -6x airbag -ABS -klima automatyczna -DSC -czujniki parkowania -samościemniające lusterko -podświetlenie nóg -komputer pokładowy -radio Buissnes CD -el. szyby(tylko z przodu) i lusterka -podłokietnik Fotki: http://i59.tinypic.com/153vweek1.jpg http://i60.tinypic.com/ehybdsl3.jpg http://i61.tinypic.com/jkvwsdqp.jpg http://i57.tinypic.com/2gwg9rweo.jpg http://i61.tinypic.com/jh6ew1cp.jpg http://i57.tinypic.com/zn7ewg5y.jpg
-
[318i N42] Kalibracja valvetronica. Co i jak?
Cześć, kilka dni temu wraz z kolega wymieniliśmy uszczelniacze w moim BMW, wszystko przebiegło sprawnie, choć nie jest to łatwa robota i ktoś kto nigdy nic przy głowicy nie robił lepiej niech się za to nie zabiera, ale nie o tym chciałem pisać. Po złożeniu wszystkiego do kupy, odpaleniu (początkowo był problem z odpaleniem, moze nie tyle odpaleniem co pracą silnika), ale gdzieś wyczytałem, że dopiero za 5 razem coś sie resetuje i zaczyna pracować normalnie i rzeczywiście u mnie tak było. :wink: Przez pierwsze kilka kilometrów podczas dojezdżania do skrzyżowania po wciśnięciu sprzęgła obroty nieco spadały, ale po chwili się to unormowało, mieliśmy wrażenie, że z każdym kilometrem silnik uczy się i jest lepiej. Osiągi od początku były normalne. Przejechałem od wymiany z 200km, wszystko jest w sumie ok, podczas jazdy nie można sie do niczego doczepić, pracuje super. :) Problem zaczyna się na wolnych obrotach i co ciekawe auto zachowuje się inaczej na LPG i benzynie. Na benzynie: obroty trzyma w miare równo na poziomie +/- 750 (tak jak było wcześniej) tylko czasami mu się kichnie, kiedy sie doda leciutko gazu i utrzymuje tak 900 nie ma żadnych kichnięć. Na LPG: nic nie kicha tylko trzyma na około 800-900 obr/min i co około 10s dodaje sam gazu do 1500-1800 obr/min, później spadaja do 800-900 i za chwile to samo. Co ciekawe czasami jest ok staną na 750 i trzyma równiutko. Moim zdaniem to jest ten valvetronic, ludzie piszą, że po rozebraniu tego systemu trzeba skalibrować, a u mnie było wszystko wyjęte, łącznie z wałkiem. Rozumiem, że muszę kupić kabel. ten będzie ok? http://allegro.pl/bmw-usb-1996-2006-inpa-pl-dis-e46-e90-e39-e60-e61-i4714236950.html Mógłby ktoś napisać jak dokładnie przeprowadza się tą kalibracje? Co trzeba pokolei kliknąć? No chyba, że jest jakiś inny sposób na kalibracje bez kabla, ale chyba nie. :wink: z góry dzieki za pomoc
-
Chcę kupić. E46 porady,opinie pytania
Jeszcze jedno pytanko odnośnie 318d. :P 1) 2) Silnik z pierwszego linku to pompa wtryskowa a z drugiego CR, tak? Te obudowy zawsze takie były, czy występowały CR, które wyglądały tak jak ten z pierwszego linku?
-
Chcę kupić. E46 porady,opinie pytania
Dzisiaj oglądałem 318i 143KM i drżało w nim sprzęgło. Najbardziej podczas jazdy przy zmienianiu biegów, na wolnych obrotach, minimalnie, ledwo wyczuwalnie... Autko odpuszczam, bo jeszcze inne rzeczy mi sie nie podobaly. Ale tego sprzęgła jestem ciekaw... W dieslu było by jasne - dwumas, natomiast tutaj, w benzynie, co to mogło być?
-
Chcę kupić. E46 porady,opinie pytania
dzięki. czyli lepiej szukac z CR :) dane techniczne oczywiście sobie przejrzałem, różnica do setki to niecałe dwie sekundy, ale liczby liczbami, a wrażenia z jazdy wrażeniami i właśnie o nie Was pytam :P