-
X-DRIVE - SLYNNA ZEBATKA CENTRALNEGO DYFRA
Na podstawie mojego doświadczenia mogę powiedzieć, że jest różnica między odłączeniem wtyczki, a wyjęciem bezpiecznika... Jak wyjąłem bezpiecznik to tak się zachowywał samochód jakby nic się nie zmieniło, a zgodnie z radami kilka postów wcześniej wyjąłem numer 40. Nic się nie zmieniło oprócz tego, że stracił trochę moc i wiecej niż 2000/3000 obrotów nie chciał iść. Podobnie jest teraz (po wyjęciu wtyczki), ale nie chrobocze pod spodem tylko jak wciskam sprzęgło do zmiany biegu na wyższy czy niższy to słychać co jakiś czas takie "pyknięcie". Tak jakby się jakiś mechanizm luzował i coś zaskakiwało na coś... nie wiem. Więc teraz tylko to pyknięcie występuje, gdy wtyczka od skrzynki rozdzielczej jest wyjęta. Czy to normalne? Czy nic nie powinienem słyszeć? Pozdrawiam
-
E83 (07.2006, M47, 2.0d) wymiana filtra paliwa
No i wymieniony. Wszystko jeszcze w dobrym stanie było, chociaż na budziku 223k km. Najwięcej problemów było z małymi śrubkami trzymającymi zaciski filtra... Troszkę paliwa się polało i załatwione :-) Dziękuję wszystkim i pozdrawiam :-)
-
E83 (07.2006, M47, 2.0d) wymiana filtra paliwa
OK - dziękuję za radę. Faktycznie odkręciłem plastikową osłonę i filtr tam jest ;-) A te klamry się jakoś specjalnie otwiera czy powinno pójść gładko? I nie wiecie jaką średnicę mają wężyki wchodzące i wychodzące, co by może przy okazji zaciski wymienić? ;-) Dzięki z góry i pozdrawiam :)
-
E83 (07.2006, M47, 2.0d) wymiana filtra paliwa
Dzięki wielkie - nie wiedziałem gdzie szukać - czy pod maską czy na podwoziu. Zaraz sie kładę i obadam. Pozdrawiam!!!
-
E83 (07.2006, M47, 2.0d) wymiana filtra paliwa
Witam, Nie wiecie może czy nie ma tutaj opisu jak wymienić filtr paliwa w BMW X3 (tak jak w temacie)? Szukałem szukałem i znaleźć nie mogę... Dzięki z gory!
-
X-DRIVE - SLYNNA ZEBATKA CENTRALNEGO DYFRA
Czyli jak wyjmę bezpiecnzik z miejsca 40 to rozłączę x-drive'a, czy tak? ;-) Nie chciałbym czegoś bardziej zmaścić...
-
X-DRIVE - SLYNNA ZEBATKA CENTRALNEGO DYFRA
Cześć, Nie wiem czy dobrze zrozumiałem, ale aby wyłączyć 4x4 w moim modelu to czy mogę to zrobić poprzez odłączenie bezpiecznika(ów)? Objawy są dokładnie takie ja opisane i na 99% jestem pewny, że to jest skrzynka rozdzielcza. Wyciągnąłem opis bezpieczników i mam tak: DSC 4-wheel drive - 12, 33, 35, 40, 53 Na rozpisce nie ma żadnego innego punktu, który by tak jednoznacznie wskazywał na 4x4, więc to chyba to. Czy to znaczy, że mam wyjąć bezpieczniki wsadzone w te miejsca?
-
Jaki olej do mojego BMW – wszystkie modele i silniki
OK - wlaśnie czekam na przesyłkę i nie wiedziałem czy mam kombinować uszczelkę czy nie. Ale skoro u Ciebie są to ja się wstrzymam i zobaczę co przyjdzie. Dzięki!
-
Jaki olej do mojego BMW – wszystkie modele i silniki
A czy ktoś może wie czy wraz z filtrem do oleju firmy Knecht jest miedziana uszczelka w komplecie? A jeśli nie to jaki ona ma rozmiar w m47n2?
-
Jaki olej do mojego BMW – wszystkie modele i silniki
Castrola nie polecam bo pozostawia po sobie sporo syfu w silniku + łatwiej odparowuje w porównaniu z tymi co wymieniłem. OK - dzięki za pomoc. W takim razie zdecyduję sie na zalanie Valvoline synpower MST 5w30. Pozdrawiam :)
-
Jaki olej do mojego BMW – wszystkie modele i silniki
Nie radze zalewać pół syntetyku bo te silniki nie są przystosowane do takiego oleju, a po drugie mają sporo gorsze właściwosci smarne i po trzecie zapchał byś szybko filtr cząstek stałych. W dokumentacji BMW jest napisane że M47N2 powinno się stosować oleje lekko bieżne 0w30 lub 5w30. Wymień kompletną odmę i zalej Valvoline synpower MST 5w30 lub Amsoil european car 5w30 bo mają niski współczynnik NOACK (odparowanie) i zobaczysz czy coś pomogło. OK - sprobuję tak jak piszesz. A myslisz, że Castrol Edge 5w30 LL04 też dałby radę?
-
Jaki olej do mojego BMW – wszystkie modele i silniki
Cześć, Czy możecie mi doradzić jakiego oleju uzywać w E83 (M47) z przebiegiem 225k km, który ostatnio zaczął brać olej? Teraz chciałbym zrobić wymianę wszystkich filtrow (założę Knechta) oraz odmy i zastanawiam sie co mam zalać - czy taki 5w30 czy może zwiekszyć lepkość i zastosować jakiś 10w40? Samochód nie kopci, delikatny dymek jak się odkręca korek. Dzięki z gory
-
X-DRIVE - SLYNNA ZEBATKA CENTRALNEGO DYFRA
Rok temu u mechanika niby wstawili mi zregenerowaną skrzynkę, a tu znowu szarpie. 40k przejechałem i pada - żarty jakieś... :mad2: Nie wiem czy to dziwne czy nie, ale zarówno wcześniej, jak i teraz, nie wyświetlają mi się żadne komunikaty w sensie kontrolki. Po prostu szarpie na 2 i 3 i na luzie przy hamowaniu i stuka...