Treść opublikowana przez PiotrekSz
-
X3 F25 blad napedu
niema - ktoś wprowadził mnie w błąd.
-
X3 F25 blad napedu
a rok to 2011
-
X3 F25 blad napedu
byłem tu http://www.beben-serwis.pl/dojazd.php
-
X3 F25 blad napedu
wymiana oleju w automacie: https://www.asb-dlugoleka.pl/ W serwisie nie znaleźli żadnych błędów dot. napędów, ale umówiłem się w innym warsztacie co też mają autoryzację BMW i tam podejrzewają klasyczną wadliwą zębatkę co jest w starszej wersji x3. W piątek będą demontować nastawnik rozdzielacza to się wyjaśni.
-
X3 F25 blad napedu
ja dałem 1200 zł. brutto z robocizną i miską org. ZF (bo jest jeszcze miska Filtrona). I na dolnym śląsku w Długołęce.
-
X3 F25 blad napedu
Mam ten sam problem z błędem o napędzie, z tym że jest coraz gorzej. Auto ma już przelatane 160 tyś i ostatnio jak wyskoczył komunikat to nie mogłem przyspieszać, nawet zmieniać biegów ręcznie (nie reagował automat) z tym, że jak zwalniałem to sam je redukował. Musiałem zatrzymać się i zgasić silnik. Innego dnia jak mu dałem w ogień to zaczął przerywać - tak jakby odcinał paliwo, albo nie mógł zmienić biegu. W poniedziałek jadę do serwisu zobaczę co stwierdzą. Na wszelki wypadek zmieniłem już olej w automacie.
-
Podniesienie mocy w 2.0d
Ale z wciśniętym przyciskiem SPORT i skrzynia w pozycji DS, A jakie będzie miał osiągi od 0 do 160 bez przycisku SPORT i skrzynia w pozycji DS??
-
Podniesienie mocy w 2.0d
nie mam pojęcia jak by wyszło jadąc po równej drodze, a nie pod wzniesienie
-
Podniesienie mocy w 2.0d
test robiłem jadąc pod górę: bez boxa wyszło ok. 0,39 sek. a z boxem 0,29 sek oczywiście około, bo co pomiar to różnica ok 1 sek.
-
Podniesienie mocy w 2.0d
Sam byłem w szoku. Jeżdżąc po mieście nie cuć aż tak dużej różnicy. Nawet jak robiłem pomiary od 0 do 100 km/h - to były znikome (nieodczuwalne) ułamki sekund. :| nawet byłem rozczarowany :( Ale próby zrobiłem do 120 i już było lepiej, ale za to do 160 SZOK!!! 10 s. to naprawdę sporo :roll: Bez boxa, aby osiągnąć 160 km/h to naprawdę trochę trwało zanim zatrzymałem stoper (strasznie powoli dociągał to tych 160), a zaś z boxem, 160 to był moment i ciągnął dalej - musiałem naprawdę pilnować aby zatrzymać stoper. A testy robiłem pod górkę, bo w mojej okolicy tylko taką mam ładną prostą (pod wzniesienie)
-
Podniesienie mocy w 2.0d
zrobiłem pomiary przyspieszenia na ulicy od 0 do 160 km/h (bez boxa i z boxem) restarty robiłem kilkukrotnie i powiem, że z boksem od 0 do 160 km/h - jest o 10 sekund szybszy :lol:
-
F25 KOSZTY i EKSPOLATACJA
To coś mi się zdaje, że mi odmówią
-
F25 KOSZTY i EKSPOLATACJA
napisałem do BMW Polska. Teraz czekam na odpowiedz - zobaczymy co odpiszą.
-
F25 KOSZTY i EKSPOLATACJA
bo już po gwarancji. Auto styczeń 2011 r. Pisali gdzieś (chyba do producenta) czy uznają ją jeszcze w ramach gwarancji - jak by uznali to miałem zapłacić tylko za wymianę 3500 zł., ale odmówili i tak sama przekładnia ok.9000 zł.
-
F25 KOSZTY i EKSPOLATACJA
No i odmówili mi wymiany przekładni kierowniczej na gwarancji. :duh:
-
Podniesienie mocy w 2.0d
założyłem red boxa- vtecha. Powiedzieli mi jeszcze, że sterowniki z 2010 r. są zablokowane, ale pod koniec 2010 r. już nie i można w nie wgrać nowe softy. jak mam auto grudzień 2010 , a komp jest z kwietnia 2010 -jest zablokowany. Ponadto brak możliwości sprawdzenia mojej F25 na hamowni - napędy nie pozwalają na to, bo widzą różnice w prędkościach między osiami i sterowniki hamują jedną albo drugą osią. W starym x3 nie ma problemu a tu już lipa
-
Podniesienie mocy w 2.0d
Właśnie byłem dowiedzieć się we Wrocławiu (firma eco-projekt) o podniesienie mocy i z przykrością stwierdzili, że mój F25 ma założoną blokadę anty-tuningową na sterowniku i nic nie można zrobić - tylk założenie boxa co da ok 210 kucy
-
F25 KOSZTY i EKSPOLATACJA
w moim f25 komfort jazdy nawet na dziurach jest bardzo dobry, ale koła 225/65r 17 i i nie runflady
-
F25 KOSZTY i EKSPOLATACJA
U mnie bardzo delikatnie stuka, i tylko jak się mu depnie w pedał gazu i to właśnie na skręconych kołach, ale pod warunkiem, że musi być nierówna nawierzchnia, tak aby koło wpadło w drganie. Przy spokojnej jeździe nawet przy kocich łbach - cisza z zawiechy, a nalatane mam już 150 tyś km
-
F25 KOSZTY i EKSPOLATACJA
Witam -jestem po wymianie oleju i filtrów pow. i pal. koszt 1400 zł. ale dowiedziałem się, że mam do wymiany przekładnie kierowniczą i tu koszt ok 9000 zł. A auto już bez gwarancji. Na razie czekam na tel. z serwisu bo pisali gdzieś czy uznają przekładnię do wymiany w formie gwarancji? jak tak to zapłacę tylko za samą wymianę ok 3500 zł.