-
e46 coupe - jakie paliwo?
Szczerze mówiąc to na chwilę obecną bardziej skłaniam się jednak do 330ci i gazu. 330cd za drogo mnie wyjdzie. Tak jak wspomniałem - zapłacę mniej za benzynę, wpakuję gaz i może nawet wyjdę na zero w cenie zakupu w porównaniu do diesla, a potem trochę zaoszczędzę miesięcznie na 330ci z gazem. Np. tutaj znalazłem ładne sztuki, ale do opłat czyli chyba dojdzie ta nieszczęsna akcyza 18%... http://allegro.pl/listing/user/listing.php?id=18077&us_id=11295732
-
e46 coupe - jakie paliwo?
No cóż szkoda :D Spalanie z komputera jest fajne bo się cieszysz jak mało pali choć może to nie prawdziwy wynik ;)
-
e46 coupe - jakie paliwo?
Nie chodzi mi o tanią jazdę, bo wtedy faktycznie wziąłbym diesla 1,9 i miałbym spokój, ale wolałbym coś z pazurem ;) A skoro myślę nad 3.0 to jednak ekonomia się też odzywa. Jeżeli się okaże, że będę musiał płacić więcej za paliwo niż powiedzmy 40zł/100km to wybiorę coś słabszego. Dlatego myślę nad dobrym gazem do 330ci. Nie chcę żeby się potem okazało, że całą wypłatę wydam na paliwo :D @up Widzę, że masz 330ci, pewnie w samej benzynie - ile Ci pali?
-
e46 coupe - jakie paliwo?
Piszę z doświadczenia samochodów jakie mieliśmy. A nie robię tyle kilometrów żeby się martwić co będzie jak stuknie 500k na liczniku w takiej becie 330cd. Nie bez podstawy kilka lat dawali BMW nagrodę za ten silnik. Ostatnio czytałem o e39, które przejechało ponad milion kilometrów bez większych awarii, a skończyło żywot, bo właściciel je po prostu rozbił. Co do reszty nie będą się rozpisywał, bo to nie temat do tego. Napisałem do Landi.pl, bo znalazłem kilka poleceń tej firmy w kwestii montażu LPG. Ale myślę, że w 4k powinno się zamknąć dobre założenie porządnej instalacji. mopsisko No to wymień mi teraz kierowców niezawodowych, którzy latają po tyle kilometrów w ciągu choćby kilku lat ;) Ja mogę wymienić na palcach jednej ręki :D Uważam, że to bardziej rozsądek kierowcy i trzeźwe myślenie definiuje zachowanie na drodze niż doświadczenie ;) Nie sztuką jest się rozpędzić, trzeba umieć zahamować - cytując klasyka ;) Tutaj link do artykułu o wspomnianej e39 http://www.zlomnik.pl/index.php/2013/05/08/1187-mln-km-bmw-e39-niezaplanowana-przydatnosc/
-
e46 coupe - jakie paliwo?
Akurat z tymi częściami w dieslu bym polemizował... Tata jeździ 3. dieslem w przeciągu 6 lat (A4 1,9; Astra F 1,7; Alfa 159 1,9) i z silnikiem nic się nie działo. Chodzi mi głównie o koszt jazdy, bo jak się coś ma zepsuć to się zepsuje w dieslu i w benzynie. Na 330ci w benzynie stać mnie na 100% nie będzie, albo inaczej - szkoda mi będzie wydawać tyle pieniędzy na paliwo :mad2: 330cd to już inna bajka, powinienem się zmieścić w 40-45 zł za 100km Ale tak jak mówię - myślę, czy nie warto pójść w benzynę i wrzucić do niej dobry gaz, bo jak przeglądam oferty w Polsce to za diesla zapłacę 30-32k, a za benzynę 25-28k. Jak dodam do benzyny gaz to wyjdzie mnie to na zero, i teraz pozostaje to ile spalę gazu i czy nie stracę tego co auto oferuje ;) PS. Świeżakiem nie jestem, może nie mam za wielkiego doświadczenia, ale ze 12k mam nabite od lipca zeszłego roku.
-
e46 coupe - jakie paliwo?
Witajcie, jak widać jestem nowy na forum, przejrzałem sporo tematów, ale większość z tych, które mnie interesują są dość stare. Dlatego pomyślałem, że założę nowy temat. W przyszłym roku będę kupował samochód dla siebie, z uwagi na to, że w obecnym kończy się ważność butli lpg, a bez gazu jeździć się nie opłaca z uwagi na relatywnie spore spalanie. Mam na oku w zasadzie dwa auta, ale najbardziej chciałbym nabyć BMW e46 w coupe, tylko tutaj pojawia się dylemat co do silnika. Jestem, a może byłem najbardziej za dieslem, z uwagi na to, że dziennie będę robił minimum 60km - dojazd na uczelnię. Mówię konkretnie o 330cd. Jednak chciałbym się dowiedzieć czy jest sens ekonomiczny pakowania się w 330ci? Mówię tutaj głównie o względach ekonomicznych, bo reszta będzie na drugim planie. Wiem, że ta benzyna sporo pije, ale nie wiem jak przedstawia się koszt instalacji dobrego lpg i ile pociągnie wtedy gazu. I jeszcze jakbyście napisali ile spali taka 330cd w manualu - słyszałem, że po mieście do 7,5-8l można zejść, a na trasie 6-6,5l - ile w tym jest prawdy? PS. Trudno jeździ się e46 za napędem na tył mając 250KM pod maską? Chodzi mi głównie o zimę - bo jako takie doświadczenie w jeździe mam. Fakt, że tylko rok mam prawko, ale swoje przejeździłem - Sieną i AR 159 Z góry dzięki za pomoc.