witam posiadaczy super autek bmw na wstępie muszę się przyznać że nie posiadam bmw ,tylko inne auto z silnikiem od e39 525d czyli opla omega . Nie wiem czy wiecie ale wszystko pod maską zostało tam przeniesione z bmw praktycznie bez żadnych zmian.Na prawie wszystkich elementach jest znaczek bmw. Pytam tutaj bo w omedze nie jest to bardzo popularny silnik i większość osób na forum opla nie potrafi jednoznacznie odpowiedzieć . mój problem z silnikiem bmw :wink: jest następujący. Temp silnika wydaje się być jak najbardziej ok czyli 87-92 stopnie.Ale już przy 92 stopniach spina wisko i wiadomo jakie temu towarzyszą atrakcje dźwiękowe. Czy taka temp. zapięcia wiska nie jest zbyt niska? Samo wisko wygląda na całkowicie sprawne.Na zimnym silniku spina na 5 sekund potem puszcza ,kręci się swobodnie ,po spięciu już nie :) Dodatkową zagadką jest to że na wpiętym przepływomierzu 92 stopnie auto łapie już po około 15 km jazdy z około 2000 obr. i kiedy wisko załapie to już hula do woli. Natomiast kiedy przepływkę wypnę ( auto jeździe identycznie ) to w trasie wisko nie zapinie bo temp. nie przekroczy 90 stopni.Dopiero w mieście, w korkach wskaźnik pokaże te 92 stopnie ,ale wisko zadziała normalnie czyli zasprzęgli ,schłodzi o kilka stopni i się wyłączy. Poradzcie co jest nie tak. Z kąd ta różnica kiedy przepływka jest wpięta a kiedy nie? Poza tym wszystko ok,dynamika ,spalanie .