Treść opublikowana przez SIWYRP
-
8.XII.1992r w E36 Coupe M50B25 to już Vanos, czy nie...?
No właśnie o to mi loto... Jak głęboko... :?: :twisted2: :twisted2: :twisted2: Teraz poważnie, jeśli nie wiem jak powinien wyglądać to jak mam sprawdzić... :?: Chodzi mi konkretnie o M50B25 więc wystarczy, że podeślecie link do fotek takiego motoru z opisem co, gdzie i jak, bo jedyny jakiemu się przyglądałem namiętnie to M52B28 z XII.95r mojego szwagra, ale ten to już jest oplastikowany tak, że mało co widać :doh:
-
8.XII.1992r w E36 Coupe M50B25 to już Vanos, czy nie...?
Nic podobnego... Spójrz, najpierw WIKI podaje w tabelce następujące dane: Engine Displacement M50B25 2.5 L (2494 cc/152 in³) Power Torque Redline Year 141 kW (189 hp) @ 5900 245 N·m (181 ft·lbf) @ 4700 6500 1989 141 kW (189 hp) @ 5900 250 N·m (184 ft·lbf) @ 4200 6500 1992 141 kW (189 hp) @ 5900 245 N·m (181 ft·lbf) @ 4200 6500 1992 a następnie: M50B25 The 2.5 L (2494 cc) M50B25 was introduced with the 1992 525i. It has an 84 mm bore and 75 mm stroke and produces 192 hp (141 kW). Applications: * 1991-1995 E36 325i Tak więc chyba o żadnych przeliczaniach nie ma mowy... A co z tym nieszczęsnym Vanosem...? Z repozytorium dane podają, że od września 1992roku szły motorki już z Vanosem, gdzie indziej z kolei podają początek 1993roku :mad2: :cry2: :doh: :jawdrop:
-
8.XII.1992r w E36 Coupe M50B25 to już Vanos, czy nie...?
Ale spójrzcie na temat, będzie w tym silniku Vanos czy nie...? 08-12-1992r - data produkcji tego auta
-
Kierownica
Podepnę się do tego tematu, bo nie chcę zakładać prawie identycznego. Otóż chciałbym wymienić w E36 kierę typu http://en.wikipedia.org/wiki/Image:1993_bmw_325is_dashboard.jpg na trójkątną także z poduszką. Czy będą jakieś problemy oraz gdzie kupić najpewniej taką trójkątną z poduchą... :?: POZDRO :D
-
8.XII.1992r w E36 Coupe M50B25 to już Vanos, czy nie...?
OK, to już wiemy :clap: A co z Vanosem...? Bo myślałem, że jak jest Vanos to mocy minimalnie przybywa i stąd te dwa parametry... :roll:
-
8.XII.1992r w E36 Coupe M50B25 to już Vanos, czy nie...?
W wikipedii co innego, w instrukcjach także... I czym spowodowana jest różnica podawana w wikipedii przy jednym parametrze, a mianowicie 141kW pojawiają się dwa parametry mocy 189hp oraz 192hp. Oto link: http://en.wikipedia.org/wiki/BMW_M50#M52025 O co tu chodzi... :?: :roll: :shock:
-
Numer VIN
OK, THX :D Chyba już niebawem zostanę szczęśliwym posiadaczem E36 Coupe z M50B25 koloru czarnego... :wink: :D :dance: :cool2:
-
Łańcuchy czy paski
OK, fantastyczne info :clap: :clap: :clap: A jaką producent daje gwarancję na żywotność łańcucha np w M50B25...? Ktoś, jakiś "znawca" powiedział dożywotnią... I jeszcze proszę o skomentowanie takich słów "podwójny łańcuch rozrządu", jeśli takowy istnieje proszę napiszcie w jakich silnikach :P THX :D
-
Numer VIN
OK, świetnie :D Czy oprócz tabliczki są również wybite gdzieś nr nadwozia...? - bo VIN to nic innego jak 7 ost. znaków z nr nadwozia jak już wiemy :) :wink:
-
Serwer z materialami do BMW (juz jest)
No właśnie do repozytorium nie mogłem się dostać, ale to było wczoraj, dziś już sobie szperam bez problemu. Widocznie wczoraj serwerek coś kulał albo moje łącze mi nie pozwoliło (mam radiówkę :duh: :mad2: :cry2: ) Pozdro :D :D :D
-
Numer VIN
A co jeśli wezmę VIN z dowodu lub karty pojazdu, czy też briefu i okazuje się, że zamiast 2.5 litrowej COUPEjki jest sedan w td...? Gdzie na aucie znajduje się VIN, czy znajdę go na tabliczce znamionowej, jeśli tak to gdzie winna znajdować się ona. Chodzi mi o model E36 Z góry thx za odpowiedź :D
-
silnik stanął 2.5 godziny po założeniu sekwencji
Jedyne racjonalne wytłumaczenie tychże rozbieżności zdań to według mnie złośliwość rzeczy martwych... Także miałem 3 auta z gazownią, jeden na gaźniku, pozostałe na wtrysku i problemu nie miałem absolutnie żadnego. Nissanem przeleciałem ponad 80kkm i jedyne co musiałem zrobić to wymienić parownik gdyż silnik falował na niskich obrotach jedynie na LPG, benzynka sprawowała się normalnie, jeździłem wówczas na auto czyli odpalanie zawsze na benzynie. Żadnych regulacji, wymian filtrów etc. Więc albo miałem fart, albo dobrze założoną inst. i nie była to sekwencja... A ten zagazowany gaźnik to Escort 1.4 z 86 roku, który do tej pory jeździ, wiem ponieważ sprzedałem go w swoim mieście i wciąż go widzę (jestem w szoku bo było to już 6lat temu). Tak więc reasumując, jeśli nie masz szczęścia to złamiesz sobie nogę spadając z dywanu na podłogę... :lol: :twisted2:
-
---Symbole i oznaczenia silników---
Widocznie zamulony jestem jeszcze po sobotniej imprezie... Zatem bardziej wnikliwie podejdę do tematu. THX :D :D :D Ehhh, już się poprawiłem ale cóż z tego skoro wszystko w anglijskim jazyku jest. Co prawda cyferki to cyferki, ale warto byłoby poczytać troszkę opisów... No nic, co najważniejsze już się wie :D
-
Serwer z materialami do BMW (juz jest)
A to ciekawe... także korzystam z Firefox'a: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl; rv:1.8.1.2) Gecko/20070215 Firefox/2.0.0.2 i gdy przerywa ściąganie menedżer pobierania uważa plik za pobrany i nie można pobrać ponownie od momentu zakończenia, tylko od samego początku. I dlaczego nie mogę wejść na tą stronkę z repozytorium...? Jakieś $ mi wyskakują oraz niesmaczny komunikat :roll:
-
---Symbole i oznaczenia silników---
Thx Modzie, ale jakoś tak mało przejrzyście to rozpisali i mało dokładnie. Chciałbym wiedzieć które są na Vanosie, a które nie, od kiedy i do kiedy mogły być produkowane i jakie, generalnie chodzi mi o serię 3. Fajnie by było znać także informacje, które są na łańcuchach, które na paskach, a jeśli na łańcuchach to ilu bo słyszałem, że w 325i jest podwójny łańcuch, na który producent rzekomo daje dożywotnią gwarancję... Pozdro :D
-
---Symbole i oznaczenia silników---
Szukałem postów, które wyjaśniłyby mi jaki silnik jakie posiada oznaczenie, czy też symbol i niestety nie znalazłem. Jeśli można proszę o link do stosownej stronki gdzie mógłbym w końcu zaczerpnąc info na ten temat. Dzięki, pozdro
-
NIE KUPUJCIE TEGO !!!!!!!!
Hehehehe, ludziska!!!!!!!!!!!! Nikt prawdy wam nie powie, jak jesteś lepszy cwaniak od innego cwaniaka to się nie dasz wyruc... bez mydła, nie...? Sprawa jest dość prosta jeśli chodzi o kupno auta, musisz się najeździć, stracić czas, pieniądze, w [BAD] nerwów, żeby móc wozić swoją dupę. Opiszę po krótce mój przypadek kupna bawarki E36 325i Coupe full opcja, dvd - podgrzewane fotele i szyber, rocznik 92, cene zajeb.. 22500 więc myślę sobie "perełka", fotki rewelacyjne, piękny błękit metallic, nówki alu 18", ogólnie widziałem już swą osobę w tej coupejce... Szczęście całe, że miałem aż 12km do gościa, bo gdyby było więcej np 300-400 to ktoś by chyba zginął. Takiej kur.. padliny nie widziałem, nawet kolor nie był oryginalny (fabrycznie biały), szpachel na każdym elemencie włącznie z tylnymi słupkami, z przednich błotników lakier odpadał - Szok & Przerażenie!!!!! Nie diagnozowałem stanu silnika, bo i po co ale to był jedyny zdrowy (chyba) element. Tak więc albo uzbroimy się w cierpliwość i zaufamy sprzedawcy (kiedyś musi się trafić "normalny" człowiek z "normalnym" autem) albo nie będziemy mieli czym jeździć - to tak samo jak z kobietami, nie zaufasz nie będziesz jej miał, zaufasz będziesz ją miał ale do czasu kiedy cię zdradzi albo ty ją hehehe, paranoja - życie... Oby ktoś złapał sens mych bredni... Pozdro :D :D :D
-
Czy znacie to auto...?
Dziękuję Wam ludki. O cenę mi w ogóle nie chodzi - dla mnie jest przystępna, bardzo zależy mi na tym aby ktoś mieszkający w pobliżu looknął tą betunię gdyż ja mam 220km do Żnina i nie widzi mi się jechać w ciemno ze szwagrem 328 Cabrio bo samo paliwko to lekko licząc 2 paczki, później serwis BMW kolejne i co... wycieczka za 5stów i stracony czas bez sensu... Wypadkowość auta zawsze mnie interesowała, czy nie spadł z wiaduktu, czy nie ma dwóch rys np. od pociągu...etc etc Ja mogę looknąć komuś autko np. w Łodzi, Zgierzu, Alexandrowie... Pozdro :D
-
Czy znacie to auto...?
http://moto.allegro.pl/item189515133_czarne_325i_coupe_.html Proszę o wszelkie info na temat tego autka, z góry dziękuję i pozdrawiam :D
-
ROZRZĄD W 2,5 i 2,8 po '96r
Chodzi mi o to jakie są oznaczenia (symbole) silników w poszczególnych latach po '96r i w jaki sposób postąpiono z rozrządem (pasek, łańcuch) w danych typach motorów (tylko 2,5 i 2,8). Przydałoby się też wiedzieć czy VANOS... gdzie mogę o tym poczytać i czy w aucie są jakieś oznaczenia, które jednoznacznie wskazują, że jest zamontowany silnik taki i taki model ten i ten...
-
ROZRZĄD W 2,5 i 2,8 po '96r
Skąd mam wiedzieć, gdzie szukać informacji na temat rozrządu w tych silnikach? Wydaje mi się, iż sprecyzowałem dość dokładnie skalę problemu. Jak rozpoznać jaki jest silnik pod maską...?
-
montaż szyberdachu
Tak też chyba będę musiał uczynić...
-
montaż szyberdachu
Co zrobić jak klima już jest, a chciałoby się słoneczko wpuścić do wnętrza...
-
montaż szyberdachu
A co w przypadku kiedy chciałbym założyć w pełni oryginalny szyber w E36 coupe? Nie jakieś badziewie za 200PLN
-
E36 M3
Mnie tylko tylny zderzak się nie podoba, w serii dużo lepiej się prezentuje. Ale całokształt jest git. Jak już jesteśmy przy M-kach, to czy ktoś wie ile jest w stanie wytrzymać most i wał w tych furach? Gościu z tego ogłoszenia zamieścił fotkę ze zlotu czy coś w tym stylu jak jest otoczony przez masę ludków na jakimś betonowym placu i wiadomo co robi. Jak zamailowałem do niego to odpisał, że normalnie się nie jeździ takim autem. Ok moc jest masakryczna, ale czy to powód do zawracania w miejscu przez kilkanaście minut dziennie? Teraz ta fotka zniknęła i pojawiła się inna w to miejsce, pewnie wzbudzała wiele kontrowersji...