-
Chcę kupić. E46 porady,opinie pytania
No 15k to miałbym na samo auto, opłat w to nie wliczam. Jak da radę to jutro się kombiakiem przejadę :cool2: To uważasz że jednak TDI lepsze? :norty:
-
Chcę kupić. E46 porady,opinie pytania
To znaczy tak jak pisałem wcześniej po auto planuje na zachód pojechać, Chciałem tylko wiedzieć czy jeśli by się trafiła jakaś fajna 320d w dobrych pieniądzach ( bo koleś z którym mam zamiar jechać to mówił że spokojnie w tej kwocie po wymianie na euro da się taką BMW sprowadzić i że to właśnie nie będzie szrot w którego trzeba będzie wkładać choćby i 10tys aby doprowadzić do stanu używalności ) to czy brać czy jednak lepiej postawić na TDI w stylu leon/golf/a4/passat? Dzisiaj rozmawiałem też z kolegą który ma 320d kombi 136KM i raczej chwalił to auto potwierdzał też że silnik się budzi powyżej 1,8 tys obrotów :) pomimo kiepskich dróg w Łodzi nie narzeka na zawias Właśnie dlatego tyle wątpliwości i stąd moje pytania.
-
Chcę kupić. E46 porady,opinie pytania
Czy ja wiem czy tragedia, dużo zależy od wersji wyposażenia. Ojciec miał jakiś czas temu Toledo w limitowanej edycji i miał na pokładzie kubły skóra + alcantara w elektrycznej regulacji i powiem szczerze że to wszystko dawało radę :cool2: Ale to akurat schodzi troszkę na drugi plan przy wyborze w moim wypadku gdyż ważniejsza dla mnie jest mechanika. Co nie zmienia faktu że "golasa" na pewno nie kupię. :D
-
Chcę kupić. E46 porady,opinie pytania
Pod jakim względem BMW jest lepsze od takiego golfa/leona wg.Ciebie? Każda opinia się przyda bo właśnie też biorę pod uwagę te auta.:)
-
Chcę kupić. E46 porady,opinie pytania
No właśnie między innymi po to założyłem ten temat aby się dowiedzieć czy będzie mnie stać. :) Auto mi się podoba, większość użytkowników zachwala właściwości jezdne jak i sam silnik. Jednak zastanawiam się właśnie czy koszty eksploatacji nie będą zbyt wysokie w porównaniu do chociażby takiego leona lub A4 1.9 TDI 110 KM. Także jeśli ktoś mógłby doradzić czy warto się zastanowić nad E46 320d to byłbym wdzięczny :) Oczywiście dzięki wielkie za dotychczasowe spostrzeżenia :cool2:
-
Chcę kupić. E46 porady,opinie pytania
Dzięki kolego K3m0T1989 za opinie :cool2: Może ktoś inny się jeszcze wypowie jak to jest z tymi E46 320d, czy opłaca się kupować?
-
M3 manual czy SMG ?
przy automacie możesz skupić się na samej jeździe bez konieczności wachlowania drążkiem- obie ręce na kierownicy i jedziesz, wygodniejszy w korkach Manual daje Ci wg.mnie lepsze "czucie" auta , Ja osobiście jednak wybrałbym manuala za przyjemność z jazdy ale to tylko moje zdanie Najlepiej tak jak mówisz , przetestować w praktyce jak się spisuje SMG
-
Chcę kupić. E46 porady,opinie pytania
No i tu się z Tobą zgodzę jak się jakiś egzemplarz spodoba to klapka na oczy i musi być Twój heh A tu trzeba na chłodno nawet raczej negatywnie trochę podchodzić do auta. Generalnie przebiegu to się nie boję bo 300k przelatane tam a w Polsce to lekka różnica A jak się spisuje ten silnik generalnie, w miarę dynamiczny jest? I jak z awaryjnością, tzn. co najczęściej się psuje?
-
Chcę kupić. E46 porady,opinie pytania
Wiadomo że ktoś kto sprzedaje auto to raczej nie inwestował w naprawy przed sprzedażą Także na ten "pakiet startowy" po kupnie jestem mentalnie przygotowany ( 1-2 tys PLN ) w tym przypadku rozrząd odchodzi bo łańcuch ale dochodzi chyba dość awaryjne zawieszenie ( coś w stylu wielowachacza z A4 albo Passat B5 ) Tylko jeśli faktycznie zacznie się sypać po kolei silnik to na te naprawy chyba bym nie wyrobił :( Co myślicie?
-
Chcę kupić. E46 porady,opinie pytania
Nie wiem co bym zrobił jakby w tak krótkim czasie tyle rzeczy się zepsuło, czyli uważasz że w tej kasie nawet w Niemcowni nie warto szukać? Będziesz Miał Wydatki chyba się jednak sprawdza ( chociaż tu pewnie dużo zależy od tego jak auto było użytkowane przez poprzedniego właściela/i)
-
Chcę kupić. E46 porady,opinie pytania
To znaczy właśnie kolega z którym rozmawiałem to mówił że za 15tys. ostatnio sprowadził. I ja właśnie w tym zakresie bym miał czyli do 15 tys. na auto. A jeśli chodzi o przebieg to wiem że diesle za granicą muszą na siebie pracować. Jednak nie jest to straszne jeśli takie auto przejechało choćby i 350 tys. ale po autostradach :)
-
Chcę kupić. E46 porady,opinie pytania
Witajcie, Jest to mój pierwszy post także na początek chciałbym się przywitać , Mateusz jestem :) Jakoś w lipcu/sierpniu mam zamiar kupić auto i jak do tej pory byłem nastawiony na leona/toledo, golfa/borę itp.co mają 1.9 TDI na pompie Jednak wczoraj rozmawiałem z kolegą co sprowadza auta i się mnie spytał czy nie chcę czasami E46 kupić. Szczerze mówiąc to w ogóle nie brałem tego auta pod uwagę jak do tej pory. Oczywiście po auto jechałbym za zachodnią granicę. Wersja jaką chciałbym to 320d. I tu się zaczynają schody. A raczej pytania. Na co powinienem zwrócić uwagę przy kupnie akurat tego modelu czyli 320d? Co należałoby w pierwszej kolejności sprawdzić itp.? Bo wiadomo jak się kupuje za granicą, nie ma czasu na jeżdżenie po stacjach diagnostycznych i sprawdzanie tylko jeśli ładny to się kupuje i tyle. Ale chciałbym wiedzieć co np.dyskwalifikuje to auto, jak można sprawdzić "na oko" jakieś usterki. I druga rzecz jaką chciałbym wiedzieć, mianowicie jak to auto prezentuje się w polskich realiach? Czy jest drogie w eksploatacji ( w porównaniu do np. takiego leona 1.9 110 KM ) Czy się często psuje? Jak z częściami? Po prostu nie chciałbym że tak powiem "wtopić" kupując to auto bez jakiejkolwiek wiedzy a później narzekając że to skarbonka. Dlatego będę bardzo wdzięczny za pomoc , opinie , porady :) P.S Szwagier ma E30 w silniku 2.5 i od czasu jak się nim przejechałem to uwielbiam tylny napęd :)