Treść opublikowana przez czcigodny
-
320D 2002r słabe doładowanie na 1 i 2 biegu
Wykonaj również czyszczenie gruszki. Tutaj jest pokazane dobrze jak powinna pracować: http://w469.wrzuta.pl/film/8IeRwEwEp5F/dscf4999_1 W najgorszym wypadku, turbo może być źle zregenerowane....
-
318d Sterowanie elektrozaworami
Podbijam, gdyż nie mogę rozwiązać problemu. Co steruje eleltrozaworami? Jakiś przekaźnik? Sterownik? Proszę o odpowiedź bo jeżdżę dieselem a nie turbodieselem :)
-
318d Sterowanie elektrozaworami
Borykam się z problemem sterowania turbo oraz EGRa, mianowicie obydwa elektrozaworki nie pracują poprawnie, co skutkuje tym że auto nie jedzie i dosc sporo pali. Elektrozaworki są sprawne i czyste, przełożone z innego auta. Po czym wnioskuję, że nie działają ? Turbina załącza się od ponad 2 tys, a zawór EGR wogóle się nie rusza. Aha grucha od sterowania turbo tylko przy odpaleniu jest zaciągana, a przy przegazowaniu nie rusza się wogole. Podciśnienie sprawdzone jest poprawne, nie ma przetarc na przewodach. Zasilanie na wtyczce elektrozaworu cały czas wynosi ok. 8V. Czy przy przegazówce powyżej 2 tys powinno się zmienić ? Wedle moich domniemań powinno spaść do 0.... i teraz pytanie: co steruje tymi elektrozaworami ? Sterownik czy może jest jeszcze jakiś przekaźnik??? Aha jeśli pominę elektrozawór od turbo i podepnę podciśnienie bezpośrednio pod gruchę, to auto jest silne do 2 tys, a później wogóle nie jedzie, co potwierdza niepoprawną pracę elektrozaworów. Rozumiem, że zmienna geometria łopatek jest po to, aby auto ciągnęło prawie od 1tys obrotów, aż pewnie do jakichś 4 tys. No chyba że się myle .... Proszę o pomoc.
-
320td - umarła turbina :-(
Po czym stwierdziłeś że to turbina ? Może tylko elektrozawór, który nią steruje ?
-
318d Informacja nt. komputera.
No i wszystko jasne. Dziękuje za odpowiedzi, gdyby ktoś chciał wykonać modyfikacje na 150km w Częstochowie lub okolicach, to proszę o informacje na PW. Może się dogadamy :)
-
318d Informacja nt. komputera.
Dziękuję za odpowiedzi. Skoro komputer jest taki sam, to rozumiem, że przełożenie go z kolegi 136km do mojego auta bez jakichkolwiek działań w oprogramowaniu auto bedzie lepiej jechało....no chyba, że ta mapa wtrysków nie jest w głównym sterowniku DDE? I ewentualnie, czy takie wyjęcie komputera niesie za sobą jakieś konsekwencje (np. nie wszystkie urządzenia będą działay, ponieważ nie było ich w innym aucie w wyposażeniu, wykasuje się/zmieni licznik itp).
-
318d Informacja nt. komputera.
Witam. Kiedyś słyszałem, że do 318d 116km, można włożyć komputer od 320d 136km, bo silnik niczym się nie różni i auto ma wtedy 136km :twisted: . Prawda to czy fikcja :roll: ? Czy jakieś programowanie trzeba wykonać ?
-
318d Późno załącza się turbina
Dziękuję K3m0T1989 za propozycje :) Na początek jeszcze sprawdzę czy przypadkiem nie ma nieszczelności. Chciałbym zapytać również czy podmiana przepływomierza z 2.0d 136ps ma jakiś sens, czy trzeba go adaptować ?
-
318d Późno załącza się turbina
Dziękuje za odpowiedzi. Czy znajdę takiego speca na terenie Częstochowy lub okolic ? Bo podejrzewam, że "dziadek" od procia nie umie zrobic takiej diagnozy....Oczywiście z całym szacunkiem dla dziadka bo dużo mi pomógł przy e39 :)
-
318d Późno załącza się turbina
Zapomnialem również dodać, że ten elektrozawór również wyczyściłem, a kolega który jeździ 320d 136ps mówił, że on miał dużo bardziej brudny i u niego mimo wszystko się turbina załącza gdzieś w okolicach 1800....
-
318d Późno załącza się turbina
Na wstępie chciałbym się przywitać i pogratulować wszystkim dobrego wyboru marki :) Zmieniłem swoje leciwe e39 98' na 318d 02'. Przy zakupie auto sprawdziłem w serwisie ASO i został potwierdzony przebieg 148tys. km, auto zostało sprowadzone z Belgii i podczas diagnozy ukazał się błąd podgrzewacza elektrycznego, jakieś tam lampy itd. Generalnie podczas diagnozy auto zostało uznane za techniczne sprawne i w dobrej kondycji. Pojezdziłem nim kilka dni i zauważyłem dziwną nieprawidłowość, otóż mam wrażenie, że turbina włącza się za późno, tj. od ok. 2500obr. Sprawdziłem wszystkie przewody podciśnieniowe, jeden wymieniłem bo był przetarty (ten co wchodzi do gruchy). Proszę o jakieś sugestie za co z góry dziekuje.