Przyznam szczerze, że dość wysokie masz spalanie. Wziąłem ostatnio 116i na jazdę próbną. Ok. 20km po mieście (Poznań) + obwodnica autostradowa, gdzie testowałem wyprzedzanie (gaz w podłogę) oraz jazdę przelotową na 6. biegu z prędkościami 150 km/h. Byłem zaskoczony jak mało spaliło to auto, komputer pokazał po tym dość wymagającym teście 9,5 litra. Jako ciekawostkę podam, że zrobiłem podobny test (ta sama trasa) 316i (silnik 1.6!) i średnia wyszła ponad 11,5 litra . Możliwe, że np robisz krótkie trasy (kilka km) po mieście?