Treść opublikowana przez piotrek710
-
problemy ze skrzynią automatyczną
kolego SERATO czy możesz mi doradzić w takim razie gdzie to zrobić ?
-
problemy ze skrzynią automatyczną
koledzy a czy któremuś z was pomogła ta zmiana softu przy takim problemie jak mój ze skrzynią ?(czyli że skrzynia szarpie tylko przy redukowaniu biegów ? -nie zawsze tylko czasami nie wiem od czego to zależy ) a w większości działa idealnie .Proszę o pomoc bo sam już nie wiem czy robić ten soft czy nie ?
-
problemy ze skrzynią automatyczną
proponowali mi to w bmw ale ostrzegli mnie że po nowym sofcie mogą jakieś sterowniki nie zaprogramować się i będzie trzeba je wymienić i trochę się boje to zrobić ,czy ktoś z was miał taki problem i czy po sofcie przeszło ?
-
problemy ze skrzynią automatyczną
Koledzy mam problem ze skrzynią ,po regeneracji konwertera skrzynia mi czasami szarpnie przy redukowaniu biegu i po długiej jeżdzie przy dojeżdzaniu do przeszkody jak powinna wysprzęglić ona czasami dalej ciągnie (wrażenie takie jakby przydusić auto bez wysprzęglenia) Robiłem już adaptacje skrzyni w ASO Bmw ale nic nie dało ,oni oczywiście zaproponowali wymianę skrzyni ,acha moje bmw to 535d z roku 2006 przebieg 157 tyś .Czy może ktoś mi pomóc jakąś wskazówką? co robić ?
-
po regeneracji konwertera czy padnie skrzynia ?
Witam tutaj opisałem swój przypadek viewtopic.php?f=73&t=154682 pozdrawiam .
-
po regeneracji konwertera czy padnie skrzynia ?
Witam wszystkich ,moje autko to bmw 535 z roku 2006 i przebieg 155tyś właśnie zregenerowałem konwerter (czyli to sprzęgło hydrokinetyczne )i w serwisie nastraszyli mnie że za chwile padnie mi pewnie skrzynia ,bo najpierw pada konwerter a pózniej w następnej kolejności skrzynia ,czy ktoś może coś na ten temat mi powiedzieć ,czy może ktoś z was regenerował konwerter i czy jeżdzi bez naprawy skrzyni ,i le można zrobić na takiej skrzyni po regeneracji tego sprzęgła ?Proszę was o pomoc bo naprawdę tak mnie nastraszyli że nie będę mógł spać ..
-
falujące obroty podczas jazdy 535d
regeneracja sprzęgła z wymianą ,nowym oryginalnym filtrem bmw i oryginalnym olejem 3500zł
-
falujące obroty podczas jazdy 535d
Koledzy faktycznie u mnie to było sprzęgło hydrokinetyczne zrobiłem to w serwisie małek w krakowie i teraz to jest jazda rewelacja ,serwis też polecam szybko się z tym uwinęli i nawet nie drogo .
-
rośnie zużycie paliwa 530xd z roku 2006
nikt nic nie robił właśnie .
-
Jaki olej do skrzyni automatycznej bmw 535
Witam wszystkich ,czy ktoś może mi pomóc i podać jaki olej można zastosować do skrzyni automatycznej w bmw 535 z roku 2006 (skrzynia GA6HP26Z) ,ponieważ byłem dzisiaj w bmw m cars w libertowie i oni twierdzą że tylko olej bmw oryginalny za 100zł za litr ,a jakoś im nie wierze i wiem że chcą sprzedać to co mają na stanie ,a przecież jest dużo innych producentów tańszych a zarazem nie gorszych jak Mobil czy \Castrol .Bardzo proszę o pomoc w tej sprawie !!!.
-
rośnie zużycie paliwa 530xd z roku 2006
dpf na pewno jest ,co do przebiegu to zawsze przy aucie używanym na 100% to się nie wie ,ale książka jest auto ma też historie w bazie bmw ,więc raczej oryg.Co do spalania to liczyłem z kilometrów i wychodzi 9.85 dokładnie więc można powiedzieć tak jak zawsze a na komputerze jest 13.8 już :mad2:
-
rośnie zużycie paliwa 530xd z roku 2006
używam samochód dalej i już mi wyświetla 13.5 l ,czy ktoś może mi pomóc?
-
rośnie zużycie paliwa 530xd z roku 2006
Witam ,czy ktoś może spotkał się z czymś takim że w bmw 530xd z roku 2006 ,w menu w zegarach rośnie zużycie paliwa z 9,7 jak zazwyczaj było na 12.5 przy takim samym użytkowaniu auta ,ale najciekawsze jak pokazuje kilometry które pozostały do przejechania jeszcze to wygląda że jest tak jak zawsze (sprawdzałem po zatankowaniu auta do pełna i po tym jak się zmniejszają ) Więc wygląda na to że zwariował komputer ....? acha auto ma przejechane 87 tyś km i raczej jest to oryginalny przebieg .
-
problem z i drive i kilometrami DPF
Witam czy ktoś może mi powiedzieć dlaczego w mojej 530xd z roku 2006 w i drive komputer nie zmniejsza kilometrów do wymiany filtra DPF ? chciałem zaznaczyć że kupiłem auto jak miało 67 tyś i w i drive pokazywało wtedy 130 tyś do wymiany tego filtr ,teraz mam 88 tyś i dalej jest 130 tyś w i drive ,czy ktoś z tym kombinował czy do przebiegu jest brany pod uwagę stan tego ? czy ktoś może mi pomóc ?
-
falujące obroty podczas jazdy 535d
u mnie przy przyspieszaniu nic nie szarpie ,ani nic nie słychać ,to zjawisko które opisałem wcześniej występuje czasami ,nie zawsze .na wolnych obrotach nic się nie dzieje tak samo jak przy zdjęciu nogi z gazu pod czas jazdy .Występuje to tylko podczas jazdy ze stałą prędkością po równym (np.jak się jedzie pod górę ,czyli silnik ma jakieś obciążenie to wtedy tego nie ma .) :mad2:
-
falujące obroty podczas jazdy 535d
ja mam 152 tyś i u mnie objawy występują na ciepłym silniku ale nie zawsze .
-
falujące obroty podczas jazdy 535d
jak zdiagnozować tak na 100% czy to jest to sprzęgło ?
-
falujące obroty podczas jazdy 535d
Koledzy czy ktoś z was spotkał się z takim problemem :W bmw 535d z roku 2006 ,zauważyłem podczas jazdy na równej drodze (tzn nie z góry i nie pod górę ),tak żeby auto miało równą prędkość obroty zaczynają falować .Falowanie jest bardzo niewielkie nawet nie czuć tego w aucie ,widać to mianowicie na obrotomierzu .Przy przyspieszaniu ,jak i zwalnianiu ,jak i na postoju nic się nie dzieje .Ale przy jeżdzie np 80 km/h ,obroty wahają się o jakieś mniej więcej 100-200obr/min.Zauważyłem że występuje to nie zawsze i przy różnych obrotach czasami koło 1200 czasami 1700 ,przy większych nie wyczułem ,ale też nie jeżdziłem szybciej .Czy może ktoś mnie nakierować na coś bo wiem że jak oddam auto do bmw z taką usterką to będą chcieli wymienić pół samochodu ...?
-
szumiące łożysko w kole ,które ?
Dzisiaj wymieniłem prawe łożysko i wszystko jest ok .,więc radze kolegom nie sugerować się tymi zasadami :jak szumi przy skręcie w prawo -to lewe !!! pozdrawiam .
-
szumiące łożysko w kole ,które ?
Zgadzam się z kolegą ,wymieniłem dzisiaj lewe i nic nie dało ,po długim weekendzie wymieniam prawe ,więc jak komuś zaczyna szumieć któreś łożysko na osi ,najlepiej wymienić oba !
-
szumiące łożysko w kole ,które ?
koledzy czy ktoś może mi doradzić w moim e 60 szumi mi łożysko w kole przednim,tylko szumi przy skręcie w prawo ,przy jeżdzie prosto nie ,i jak pojechałem do serwisu to jak podnieśli auto nie wiedzą które.Zmieniłem też wcześniej kpl.kół żeby wyeliminować opony ,ale szumiało dalej.Mnie się wydaje że to będzie lewe łożysko ,jak szumi przy skręcie w prawo ,ale wolałbym się doradzić fachowców .
-
czarny dym z rury wydechowej
czyli jednak nie powinien kopcić nawet jak nie ma tego pdf ?
-
czarny dym z rury wydechowej
jak je kupowałem to byłem w serwisie podłączali je do kompa i nie było żadnych błędów ,nic się nie wyświetla .
-
czarny dym z rury wydechowej
tak wydaje mi się że normalnie przyspiesza , nie czuje żeby coś było nie tak ,chociaż kupiłem auto niedawno więc nie mam porównania jak było wcześniej .
-
czarny dym z rury wydechowej
Koledzy czy ktoś może mi pomóc w mojej 535d z 2006 roku ,podczas szybkiego przyspieszania pojawia się czarny dym z rury wydechowej ,mam 200tyś km ,kupiłem samochód niedawno poprzedni właściciel usuną pdf i nie wiem czy tak może być czy to oznacza że coś pada w samochodzie.Auto nie bierze oleju ale podczas zapalania rano trochę zakopci na czarno,tak to silnik pracuje bez zastrzeżeń równo .Czy mogą to być wtryski czy może turbina ? czy powinienem jechać z tym do serwisu ?