Treść opublikowana przez bua
-
[EXX] Spadek mocy w silnikach 2.0d M47 i 3.0d M57
Dzieki za informacje, problem w tym ze ja potrzebuje taki: http://images37.fotosik.pl/385/8c1e4e6a75600da1m.jpeg a w tym co podales jest taki: http://images38.fotosik.pl/404/fc0391d0059375b5m.jpeg Mam watpliwosci czy mozna to zamienic, nawet jesli to problem z monatzem moze byc, ale dzieki, pozdrawiam
-
[EXX] Spadek mocy w silnikach 2.0d M47 i 3.0d M57
witam, szukam w ich sklepie internetowym i jedyne co znalazlem to pierburg za 360 PLN czyli drozej niz w ASO. http://images37.fotosik.pl/385/6faa6a7a1ff2205cm.png Moglbys podac namiar na ten za 100zl?
-
[EXX] Spadek mocy w silnikach 2.0d M47 i 3.0d M57
Wczoraj przeprowadzilem operacje czyszczenia filtrow i EGR w M47. Udalo sie wszystko wyciagnac z gory. Jako ze posiadam e39 od 3tyg. to bylo pierwsze podejscie do tego silnika wiec mysle ze 1h ktora poswiecilem na operacje, swiadczy o tym ze nie jest tak tragicznie. Objawy o ktorych pisza wszyscy troszke znikly. Teraz mam glupie pytanie, poniewaz stwierdzilem ze wyczyszcze tylko zewnetrzna czesc (nie chcialem sciagac filterkow z tych zaworkow). 1. Czy czyszczenie tylko z zewnatrz (wyplukalem to w acetonie i wyczyscilem patyczkami do uszu) wystarczy? 2. Zaworek (a raczej jego gorna czesc, zabezpieczona tym stalowym sciskiem) od turbiny byl luzny w porownaniu do tego od EGR, tzn. mozna bylo przekrecic glowke (czesc z wyprowadzeniami pneumatycznymi) o okolo 2 mm w prawo i lewo (ten od EGR byl sztywny). Najchetniej sprawdzilbym dajac tam nowy ale nie chce go kupowac, czy jest we Wroclawiu sklep ktory uzyczy zaworka?
-
[e39] Cale mk3 navi jakby dalej pracuje po wylaczeniu.
Witam, Martwi mnie pewna sprawa zwiazana z moim sprzetem w aucie mianowicie mk3 navi z tunerem TV. Jak wylacze zaplon, wyjme kluczyk i nawet zamkne sie w srodku, to slysze jakby dalej pracowal zasilacz, takie ciche buczenie (charakterystyczne jak w telewizorze tylko to jest w miare ciche). Czy ktos mial taka akcje, co to moze byc? Jechac z tym do elektryka czy serwisu? pzdr P.
-
Dziwny problem z ringami.
Dzieki, sprawdze i dam znac.
-
Dziwny problem z ringami.
Witam, mam dziwny problem z ringami a mianowicie: "nie swieca..." ;) za to swieci sie kierunek ...?WTF? w tej lampie co nie swieca ringi. Wszystko dzialalo, wrocilem z trasy i nie dziala. Ktos mial taki problem? Co to moze byc? pzdr
-
Moj sposob na kupno e39 525 (163 KM)
Pytanie, co to za kierownica? http://images38.fotosik.pl/346/35299bbbcf2bb2dcm.jpg Czy wystepowala w modelach z 2001 ? Czy wklada sie taka po dzwonie jak poduchy wystrzela? No i czy ma poduche?
-
Moj sposob na kupno e39 525 (163 KM)
Dzieki za odpowiedzi. W takim razie po czym poznac ze auto jest po lifcie (bo np. w roczniku 2001 nie powinno byc bialych swiatel tak?). Czytalem ze rozni sie zderzak i grill, ale za hhu nie moge tego rozkminic na zdjeciach czym to sie rozni. Drugie pytanie czy ktos moglby wylistowac gdzie znajduja sie wybite numery?
-
Moj sposob na kupno e39 525 (163 KM)
Nie stac mnie ;)
-
Moj sposob na kupno e39 525 (163 KM)
Na poczatku witam wszystkich, jako ze jest to moj pierwszy post. Nie wiedzialem czy dac temat tutaj czy do 'diagnoza komputerowa' po szybkim zastanowieniu sie stwierdzilem ze tutaj wiecej ludzi moze to odczyta. A wiec zabieram sie do kupna e39 525 diesel (163KM) rok 2002 rozumiem ze to jest juz poliftingowa wersja. Czytam rozne informacje na forum jak i na google ;). Natrafiam na ciekawe i mniej ciekawe a co gorsza czasami sprzeczne informacje. Podziele posta na 2 punkty: 1. Pytania ogolne (tzw. glupie ;) ) 2. Moja propozycja jak sprawdzic w stan silnika kompie. ---------------------------- 1. Pytania ogolne a) na mobilach duzo jest modeli poliftingowych z pomaranczowymi kierunkami. To chyba jest cos nie tak prawda? b) Czy jest gdzies wiarygodne zrodlo wersji wyposarzen wnetrza (jakie fotele, jaka kiera, jakie inne detale w wersjach z tego roku)? c) mysle ze zawias najlepiej sprawdzic na trzepakach, bo na sluch to chyba nie wystarczy tymbardziej ze nie wiem co jest akceptowalne a co nie bo nie znam auta. ---------------------------- 2. Silnik Jako ze nie znam tego silnika, nie wiem nawet 'nausznie' jak powinien pracowac, wpadlem na pomysl zeby porownac dane z kompoterow dwu aut. Pytanie czy dostepne interfacy produkuja jakis plik (albo czy moga) z danymi 'live'. Chodzi tu typowe parametry pracy silnika: - cisnienia (doladowanie, podcisnienie na zamnkietej przepustnicy, paliwo) wszystko VS obroty (albo przynajmniej IDLE, 2000, 4000) - temperatury - stuki (nie wiem czy jest taki czujnik...) - 02 dane statyczne: - kilometry - motogodziny (bo rozumiem ze tego jak kreca licznik to czasami pomijaja) Jesli ktos kto ma dobry silnik moglby wyprodukowac taki plik w jakims narzedziu ktore moglbym sobie zorganizowac i potem podpiac sie do kompa kandydata wyciagnac jego dane, po czym porownac wyniki. Jakis skrypt do porownania sobie zorganizuje wazne zeby miec dane referencyjne i nie chcial bym ich brac z ksiazki serwisowej (o ile takowa jest w ogole ogolno dostepna). narazie tyle rady mile widziane pzdr