
redemptus
Zarejestrowani-
Postów
28 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
Typ zawartości
Profile
Forum
Wydarzenia
Articles
Treść opublikowana przez redemptus
-
Podłączę się do tematu. Mam BMW E60 z czerwca 2009 roku silnik M47 - 177KM. Moje pytanie dotyczy zębatki na wale korbowym w moim silniku, czy jest ono oddzielnym elementem czy występuje razem z wałem ? Pytam tylko tych kolegów którzy wiedzą to na 100%. Moim zdaniem po przeanalizowaniu rysunków z RealOEM.com jest to w dalszym ciągu integralna część razem z wałem korbowym.
-
Auto naprawione, wyświetlił się kod 3E90 - czujnik położenia i obrotów wału korbowego. Czujnik nie bez kłopotów wymieniony, auto zapala i chodzi tak jak wcześniej.
-
"Faliszewice" to dobre rady, dzieki :) w niedziele sholuję auto do pracy. Mam tu mechanika z komputerem. Sprawdzimy wszystko i jak już będę coś wiedział to napiszę.
-
Rafix w moim pytaniu napisałem że pompa podprogowa pracuje :)
-
Niestety ale na razie żadnych testów nie robiłem. Działałem pod wpływem impulsu - coś nawaliło to zapytaj. Oczywiście przyczyn usterki na pewno może być kilka. Auto stoi dość daleko od garażu. Po sholowaniu będę szukał dlatego każda wskazówka jest bardzo cenna :)
-
pete_wwa dzięki za wspaniałą radę :8). Mam pewne pojęcie o samochodach, paliwa jest 3/4 zbiornika, płyn hamulcowy i płyn w chłodnicy też jest.
-
Witam, tak jak w temacie nagle niespodziewanie zgasł silnik. Kilka prób odpalenia nie powiodło się. Silnik kręci normalnie bez dodatkowych nietypowych hałasów i nic, milczy. Bemka jak do tej pory przez pięć kolejnych lat spisywała się idealnie, paliła z dotyku, silnik pracował równo i cicho (185000 tys km), brak jakichkolwiek niepokojących dźwięków. Przeglądy robione na czas, teraz po wymianie filtrów i oleju. Kiedy próbuję odpalić słychać pracującą pompkę podprogową. Wszystko wskazuje że wał korbowy, tłoki i rozrząd są ok. No wydaje mi się że napisałem wszystko :? . Panowie czy macie potwierdzoną (techniczną) wiedzę co może być przyczyną opisanej sytuacji ?
-
jceel jesteś wielki ! Twój opis bardzo się przydał. Dzięki
-
jceel napisz proszę gdzie regenerowałeś odbłyśniki (adres, telefon) i jak je wydłubałeś z lampy. Czy trzeba zwrócić na coś szczególną uwagę. Mówimy oczywiście o lampach ZKW.
-
Łącznik jak i cały wydech jest sprawdzony i jest wczystko OK !
-
Panowie wymienione wszystkie poduszki (skrzynia, silnik), sprawdzony wał napędowy, zawieszenie przednie i tylne - super, koła wyważone, paodczas jazdy przy prekości około 80 km/godz samochód wpada w drgania tak jak by jechał po tarce, zdiększając prędkość obrotów pow. 1800 obr. wszystko wraca do normy (ustaje). Jeszcze jedno auto ma automatyczną skrzynię biegów. Jeśli ktoś z kolegów spotkał się z podobnymi objawami to proszę o konkretne wskazówki.
-
W mojej aucie lampy ZKW wydaje się że świecą normalnie. Jednak jadąc w nocy przed autem jest tak samo ciemno jak bez włączonych lamp ( a są to xenony w BMW !nie w ogarki w 126p ). Ratuję się halogenami. Okazuje się że zwykłe lampy H4 lub H7 swiecą 100 razy lepiej.
-
Mr.Didi jestem oczywiście zainteresowany wkładami do lamp ZKW
-
Dzięki za cenne informacje. Zastanawiam się nad regeneracją (krzysiek80r) moich lamp. Dobry pomysł to wymiana na lampy AL. W związku z tym mam pytanie do "KASA" Czy wystarczy tylko zamienić kpl. lampy, czy konieczne są jakieś dodatkowe zabiegi np wymiana jakiegoś wspornika, spryskiwaczy, oprogramowanie. Dlaczego AL są lepsze ?
-
Mam E46 po lifcie (2003 r) pragnę wymienić lampy przednie z xenonów na zwykłe. Czy ktoś z kolegów jest w stanie napisać co oprócz lamp oczywiście muszę dokupić i jak przeprowadzić samą wymianę aby nowe lampy prawidłowo współdziałały z instalacją elektryczną. Obecnie mam lampy ZKW które bardzo kiepsko świecą a możliwości regeneracji tych lamp są podobno żadne. :(
-
Nie trzeba nic zaznaczać. Odpuszczasz nakrętki przy dźwigni ręcznego (luzujesz linki). Teraz regulujesz luz na szczękach (regulatory w bębnotarczach) a następnie dokręcasz nakrętki przy dźwigni skracając jednocześnie dł. linek. Teraz musi być dobrze.
-
Po wymianie szczęk na nowe i przeprowadzeniu prawidłowej regulacji ręczny będzie dobrze trzymał. Regulujemy w dwóch miejscach przy dźwigni ham. ręcznego i luz szczęk przy kole i to jest bardzo ważne.
-
Mauro zrobiłem tak jak napisałeś. Udało mi się zdobyć czteru męzurki. Zdiąłem plastikowe osłony siknika. Odpiąłem przewidy przelewowe z wtryskiwaczy a na ich miejsce wpiąłem męzurki. Uruchomiłem silnik na około 30-40 sek. Efekt: męzurka 1wtrysku wypełniła się w połowie, 2 i 3 wtrysk prawie puste, 4 wtrysk napełniła się w całośni. Czy to świadczy że wtrysk 1 i 4 jest do wymiany/regeneracji ? Jaka jest twoja opinia o regeneracji wtryskiwaczy.
-
Mauro czy masz dobry sposób na sprawdzenie wtrysków ?
-
Panowie na dobry początek zrobię test przelewowy wtrysków ale dopiero w sobotę (dostęp do warsztatu i oprzyrządowania). Aby skorzystać z kompa będę musiał odwiedzić jakiś warsztat BMW. Dlatego ten manewr odkładam na później. Pewien znajomy podpowiedział mi jeszcze aby na dobry początek nalać lepsze paliwo typu Statoil Gold lub BP Ultimate (jeżdżę na zwykłym dieslu) i jeśli są problemy z wtryskami to być może ta zamiana coś da! Co Wy na to.
-
"tomaszf" dzięki za cenną uwagę. Zgadza się. Tylko czy jeżeli jest padnięty cz. położenia wałka rozrządu to bułyby problemy z uruchomieniem zimnego i ciepłego silnika ? U mnie są problemy tylko na ciepłym.
-
Dzięki za cenne podpowiedzi. Czujnik położenia wałka rozrządu ? Wydaje mi się że gdyby padł ten czujnik to występowałyby inne problemy np gasł by na obrotach i tp. Bardziej skłaniam się w stranę sprawdzenia wtrysków. Mam jeszcze jedno pytanie a czy mała wydajność (uszkodzenie) pompy paliwa tej pod progiem może powodować takie obiawy ?
-
Totalna klapa ! Zimny silnik odpalił bez problemu kiedy zatrzymałem się pod sklepem na 10 minut - nie odpalił. Dodam że akumulator jest naładowany a zimny silnik po uruchomieniu pracuje normalnie, rozgrzany też. Nic nie wskazuje na problemy przy ponownym uruchomieniu. Panowie czy ktoś z was miał podobną sytuację ?
-
Panowie od kilku dni zauważyłem że moje auto na rozgrzanym już silniku słabo odpala. Pierwsze odpalenie zimnego silnika jest OK, Kiedy jednak przejadę kilka kilometrów i po krótkiej przerwie ponownie staram się uruchomić silnik, muszę kręcić rozrusznikiem kilka sekund i nie zawsze dopala za pierwszym razem. Proszę o pomoc w ustaleniu co może być przyczyną tej zmiany.
-
Mam pytanie do "ShakeIt". Czy możesz podać numer katalogowy Beru sterownika który kupiłeś ?