-
Rajd Szutrowy na Mazowszu 15 czerwca
Zapraszamy na I Rajdowy Piknik na Mazowszu, który odbędzie się 15 czerwca podczas Dni Drobina. Drobin leży tylko ok. 90km od Warszawy, 30km od Płocka i 40km od Ciechanowa. Impreza podobna w swym charakterze do bmw-challenge i abcup. Podczas Pikniku będzie możliwość odbycia jazd testowych wraz z pomiarem czasu po zamkniętych specjalnie zabezpieczonych i przygotowanych odcinkach szutrowych. Zapraszamy również kibiców oraz sympatyków sportów samochodowych. Trasa imprezy przebiegać będzie po szybkich i krętych odcinkach szutrowych przez co będzie bardzo widowiskowa. Oprócz zawodników niższych klas spodziewamy się przyjazdu kilku zawodników z mistrzostw Polski z najnowszymi topowymi rajdówkami. Dodatkowo po zawodach będzie możliwość spotkania i porozmawiania z zawodnikami, obejrzenia aut, a po wszystkim wzięcia udziału w obchodach dni Drobina podczas których zaplanowano szereg koncertów i ciekawych wydarzeń kulturalnych. -Do przejechania ok. 40 km „na ostro” po szutrowych szybkich OS-ach jakich nie powstydziłyby się mistrzostwa Polski - Dojazdówki ograniczone do minimum. - Biurokracja ograniczona do minimum. - Impreza organizowana przez rajdowców i dla rajdowców. - Organizatorom przyświecała zasada: Maximum bezpieczeństwa i zabawy, minimum formalności. http://www.rajdowemazowsze.pl https://www.facebook.com/RajdoweMazowsze
-
X3 w terenie (off road)
a propos masy dlaczego teraz robią takie ciężkie auta? I bmw jest również w czołówce w tej niechlubnej cesze. Nawet jak zrobili "1" to jest ona tak potwornie ciężka jak na takie małe auto. Zupełnie bez sensu. A potem wydziwiają z jakimiś energy effiecieny zamist po prostu obniżyć masę.
-
X3 w terenie (off road)
"lepsze" - miałem na myśli właściwości jezdne. Ale oczywiście lepsze zależy od zastosowań Lepsze na szosę są auta o niżej położonym środku ciężkości i z oponami o bieżniku szosowym. W terenie liczyć się będą inne parametry. No i oczywiście zawsze liczy się masa. Masa ma zawsze kolosalne znaczenie. Im auto lżejsze tym lepsze. To miałem na myśli.
-
X3 w terenie (off road)
Dzięki wielkie za odp. Zwłaszcza wśród masy innych jest ona wyjątkowo cenna :D Ale ogólnie trochę jestem zawiedziony taką małą aktywnością forumowiczów w odp. na me pytanie. Bo X3 przecież zostało pomyślane do terenu. Nie ciężkiego, ale zawsze. Bo jeśli tylko szosa to są inne beemki dużo lepsze. A tak to po co kupować drogie, paliwożerne, ciężkie, małe w środku, duże na zew. auto, które na szose byle cinquecento objedzie. O przepraszam, nie byle, bo cinquecento to zacny samochód i X3 objeżdża jak chce.
-
X3, a trwałość zawieszenia
Krótka ankieta do forumowiczów. Jak oceniacie trwalość zawieszenia w X3 tzn. co i przy ilu km musieliście wymieniać w zawieszeniu i przy jakim typie użytkowania auta to mialo miejsce tzn. czy byla tylko jazda po szosie czy i po terenie.
-
X3 w terenie (off road)
Witam wszystkich, Chcę kupić X3 i interesuje mnie jak to auto sprawuje się w terenie. Jeśli ktoś miał jakieś doświadczenia w tej materii to bardzo bym prosił o komentarz. Niestety na forum i na youtube nie znalazłem za wiele. Nie chodzi mi oczywiście by topić go w bagnach i porównywać z patrolem lub samurajem, ale nam nadzieję, że będzie sporo komentarzy, bo po co kupować auto o podwyższonym prześwicie skoro się nim nie jeździ choćby w lekkim terenie czy po bezdrożach?