Treść opublikowana przez Brookliyn
-
320d problem z temperatura silnika
czytaj ze zrozumieniem, nie powiedziałem że mam uwalony termostat, tylko nie wiem czy tak jest i dlatego zadałem to pytanie, jakbym wiedział że nie działa to bym nie pytał się co może być spowodowane tym że silnik sie nie dogrzewa. skad wiesz że to napewno główny jest zepsuty a nie egr ?
-
320d problem z temperatura silnika
no ze znajomym mechanikiem, tam nie ma nic nadzwyczajnego żeby to wymienić, ściągasz z góry te osłony, wyciągasz cały wentylator z ramką przełożyłem wentylator do tej mojej ramki tej nowej i tam podłaczasz tylko to do gniazdka i tyle, a ja wymieniałem dlatego że nie chciał mi się wyłączyć i wentylator zapieprzał na całej mocy, poprostu wyłączyłem silnik a wentylator dalej chodził i to nie tak lekko tylko na całej mocy chodził ile mógł, zamknąłem auto a on dalej chodził dopiero po ściągnięciu klemy z akumulatora się wyłączał gdy nie dostawał prądu. tak żaluzja się zamyka
-
320d problem z temperatura silnika
Witam, dzisiaj mam pewne pytanie odnośnie tego iż moje BMW nie nabiera prawidłowej temperatury silnika, codziennie jeżdże do pracy około 12 km, silnik w tym czasie sie nie nagrzewa, wzkazówka max. dochodzi do 1 kreski i na tym poziomie chwilke sie utrzymuje po czym delikatnie spada, robiłem też dłuższe trasy i wtedy także wzkazówka dochodzi do 1 kreski lub lekko poza nią i spada lub utrzymuje się na tym samym poziomie. Czytałem już na forum o tych termostatach EGR, i tak myśle czy dałoby coś gdybym go wymienił, czy może myślicie że problem leży gdzieś indziej, dodam tylko że to już tak dłuższy czas, ale myślałem że to może przez to że były takie duże mrozy cały czas itd. ale teraz widzę że chyba nie. Wspomne jeszcze o tym że właśnie w grudniu wymieniałem jeszcze ten wentylator który znajduje się przed chłodnicą który jest od klimatyzacji. Kupiłem używkę, i prawdopodobnie był to wentylator z silnika benzynowego, ale przełożyłem go do mojej obudowy, nie różnił sie niczym, tylko i wyłącznie obudowa w benzynie jest większa a wentylator i ten moduł sterujący wygladaja dokładnie tak samo, czy to może mieć jakiś wpływ na łapanie temperatury przez silnik ? Prosiłbym o jakieś wzkazówki :roll: dodam że no ostatnimi czasy silnik nie złapał temperatury takiej żeby wzkazówka była praktycznie pionowo.
-
320d problem z nadmuchem
No panowie powiem wam że faktycznie podziałało ja całkiem zapomniałem o tym pokrętle, i cały czas sugerowałem się właśnie klimatronikiem temp mialem ustawioną na 24 stopnie a tu cały czas zimne dmuchało. A dzisiaj przestawilem pokretło na czerwone kropki i wieje ciepłym. Dzieki bardzo ;]
-
320d problem z nadmuchem
Witam, chciałbym zapytać co może być przyczyną takiego stanu rzeczy. Nadmuch na szybe dmucha ciepłym powietrzem, na nogi też ciepłym a na środku zimnym, oczywiscie temperatura jest ustawiona na najwyższą no i troche piszczy też. Prosiłbym o jakieś zagadnienia na ten temat. ;] o piszczeniu czytałem już na forum że to wina łożysk, natomiast no to że na szybe i nogi leci ciepłe powietrze a na środku z kratek zimne bardzo mnie zastanawia.
-
320d Kontrolki Trakcji ABS i Ręczny - świecą się i gasną
Dobra poczytałem troche o tym, widze że lepiej kupić orginalny albo używany orginalny. Tylko czy akórat to będzie ten czujnik ABS, bo tak jak mówie na poczatku choinka się świeci, później przy nastepnym uruchomienia silnika po przekroczeniu 20km/h gaśnie i znowu później przy 4,5 uruchomieniach silnika nic mi sie nie świeci a przy 6,7 znów się świeci i nie gaśnie dodam jeszcze że teraz 2 tygodnie miałem z tym spokój a jeździłem na okrągło i nie świeciło się nic a silnik uruchamialem duzzzooo razy i km tez troche zrobiłem, i teraz znów problem wrócił
-
320d Kontrolki Trakcji ABS i Ręczny - świecą się i gasną
Witam, mam taki problem z tymi 3 kontrolkami, gdy odpalam samochód świecą się te 3 kontrolki czyli na środku trakcja oraz abs i ręczny jadę na tym uruchomieniu silnika to nie gasną, później gasze silnik zapalam go jeszcze raz po przejechaniu 20 metrów kontrolki gasną i zapalają się znów po plus minus 5,6 uruchomieniach silnika, i tak w kółko. Czym to może być spowodowane, bardzo proszę o jakieś konkrety, ponieważ z BMW nie mam do czynienia zbyt długo.