Skocz do zawartości

CiasSlawek

Zarejestrowani
  • Postów

    15
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez CiasSlawek

  1. Witam, nadszedł czas na wymianę oleju i tak się zastanawiam: Obecnie mam zalany minerał 15w40 i silnik chodzi ok ale zimą trochę robi się gęsty i wtedy już nie jest tak fajnie;-) A może na zimę zalać 10w40 np. mobil a może pójść po bandzie i zalać 5w40? Jak sądzicie co dla tego silnika będzie najlepsze? Nie wiem co zaleca producent ale przypuszczam, że pełnego syntetyka to raczej nie;;-) Bardzo proszę o pomoc gdyż nie chciałbym zniszczyć tego silnika. Pozdrawiam, Sławek
  2. Katalog bardzo fajny;-) Potrzebuje najchętniej części nr 9, 10 i 15. Zależy mi jednak na nowych częściach - mogą być zamienniki. W używki trochę boję się bawić bo jednak to już wiekowe auta i z używkami też jest chyba nie najlepiej. Jak sądzicie czy w zwykłych sklepach takie elementy się dostanie czy tylko salon?
  3. Niestety jest sama blacha okrągła o średnicy ok. 8-10cm. W nią wchodzi taka gumowa podkładka a w to wszystko mocowana jest górna część sprężyny. Znalazłem coś takiego w katalogu części ale po angielsku a wiem, że polskie tłumaczenie może być zaskakujące. Jutro zadzwonie do salonu jednak i zobaczymy co mi tam powiedzą;-)
  4. Witam, po długiej i nierównej walce wreszcie wymieniam całe przednie zawieszenie;-) I tu mam pewną zagadkę-pytanie. Okazało się, że sprężyna w przodzie od góry jest mocowana za pomocą takiej okrągłej blachy-mocowania, w którą wchodzi sprężyna. Te blachy-mocowania są całkowicie przerdzewiałe i chciałem je wymienić na nowe. Jest tylko problem - jak się to fachowo nazywa bo szukam na allegro i nie mogę tego nijak znaleźć. Zakładam, że na allegro jest wszystko;-))) Nie chodzi o łożysko amortyzatora oraz poduszkę. Bardzo proszę o pomoc bo mam pewne obawy, że w salonie to może kosztować majątek i aż się boję dzwonić i pytać;-) Dzięki z góry za pomoc.
  5. Może i chińszczyzna lub jakaś Arabia :norty: ale na moją jazdę tym samochodem tj. ok. 3000 km/rocznie w zupełności wystarczy. Prosty przykład: amortyzator monroe w sklepie u mnie 180 PLN sztuka zaś amortyzator gazowy GPD cena 40 PLN. Jest różnica??? Jeśli chodzi o elementy gumowe to nie sądzę aby była kolosalna różnica pomiędzy chińszczyzną a "łoryginałem". Guma jest guma - no chyba, że do żucia ktoś zastosował :norty: Tak więc nie zżymał bym się za bardzo na "tanie części" bo wielokrotnie oryginały wcale nie są o wiele lepsze. Przykład: Sprawdź proszę ile kosztuje przepływomierz do bmw e-46 320d z 1999 r. a następnie ile kosztuje przepływomierz do volvo. Różnica ceny jest zasadnicza a co ciekawe są to identyczne przepływomierze (bosch) :norty: Pomijam przy tym kwestie ekonomiczne np. takie, że produkcja prostych dóbr jest przenoszona do krajów niezaawansowanych technicznie i w końcu wszystkie dobra nieskomplikowane będą produkowane w Chinach - vide cykl życia produktów. Pozdrawiam
  6. Witam serdecznie, na początek chciałbym podziękować wszystkim, którzy pomogli mi w poprzednim wątku dotyczącym wymiany tylnego zawieszenia. Informuję, iż wymiana kompletna tylnego zawieszenia na nowe tj. sprężyny, amortyzatory, wszystkie gumy i tuleje oraz mocowanie tylnego mostu (rozłączenie wału w tym) kosztowało mnie na gotowo z robocizną 1200 PLN ( w tym części 580PLN). Oczywiście części kupowałem "w internecie" gdyż w sklepach u mnie to takie ceny, że mało nie spadłem. UWAGA :D a teraz kolejna prośba. Chcę przystąpić do wymiany przedniego zawieszenia :D . Kupiłem już belkę na której wsparty jest silnik (moja jest strasznie przerdzewiała), przekładnie kierowniczą (moja jest lekko przytarta) i wiem, że jeszcze sprężyny i amorki. Jednak zagadką jest dla mnie co jeszcze powinienem kupić - jakieś tuleje, gumy, wsporniki??? Pytam gdyż mechanik - pomimo, że jest dobry - stosuje najprostsze rozwiązanie tj. jedziemy do sklepu i bierzemy co trzeba bez względu na ceny gdyż i ja tak płacę :evil: a to mi się średnio podoba. Przy tylnym zawieszeniu zaoszczędziłem lekko 400 PLN, a więc liczę, że w przypadku przodu będzie podobnie. Bardzo proszę o konkretne wskazówki i nazwy części :cool2: Serdecznie dziękuję.
  7. Witam serdecznie forumowiczów, Postanowiłem założyć w mojej bmw pokrowce bo siedzenia już średnio ładne a na renowację mnie w tym momencie nie stać. Niestety pojawił się mały problem. Jak zdjąć zagłówki z fotela kierowcy i pasażera? Wyciągam zagłówek do końca i dalej się nie da - wyraźnie czuć blokadę. W peugeocie przy zagłówkach jest przycisk zwalniający a tu w bmw nic - zwykłe okrągłe plasticzki bez żadnych przycisków. Jak zaczynam mocno ciągnąć to mam wrażenie, że wyrwę siedzenie a zagłówek nie chce puścić. Czy ktoś zna patent jak zdjąć te zagłówki? i chętnie podzieli się ze mną tą wiedzą :cool2: będę bardzo wdzięczny. Pozdrawiam, Sławek
  8. Witam, Jestem stosunkowo młodym posiadaczem bmw 318 e-30 z 1987 r. Chciałbym zrobić kompletny remont tylnego zawieszenia. Kupiłem już amortyzatory, odbojniki, osłony i sprężyny. Co jeszcze powinienem kupić aby z tyłu nie słyszeć żadnych stuków? Podkreślam, że wał jest w porządku - cichutki i ok. chodzi mi tylko o części zawieszenia odpowiedzialne za tłumienie drgań i stuków. Będę bardzo wdzięczny za pomoc bo chciałbym zgromadzić wszystkie części i dopiero udać się na wymianę kompleksową. Pozdrawiam, Sławek
  9. Obroty zrobiłem - okazało się, że to ustrojstwo to drugi zawór regulacji obrotów biegu jałowego. Jest on zgrzewany a nie skręcany i po 23 latach po prostu lekko się odkształca i dostaje lewe powietrze. Ponadto w tym zaworze jest śruba, która otwiera i zamyka przepływ powietrza w zależności od temperatury i z biegiem czasu zaczyna szwankować - szczególnie jeśli dostanie lewe powietrze od odkształcenia się obudowy. Obecnie mam wszytsko wyczyszczone, zaciśnięte ponownie i chodzi dobrze. Minimalne falowanie raz na jakiś czas się zdarzy ale to - jak powiedział mechanik już taki urok jak autko jeździło na gazie wcześniej.
  10. Witam, wreszcie chyba doszedłem co jest z moim bmw318i m10 1987 z wtryskiem paliwa :D że falują obroty. Jednakże nie wiem jak ta część się nazywa i proszę Was o pomoc. Sprawa jest taka: przy silniku krokowym w lewą stronę jest coś wielkości silnika krokowego do czego dochodzą 2 wężyki z podciśnieniem i wtyczka. Nie jest to ten zawór który jest bliżej czujników temperatury z przodu silnika tylko element, który jest mniej więcej w połowie pomiędzy krokowym a czujnikami temperatury. Odpowiada moim zdaniem za obroty na biegu jałowym. Jak to się nazywa aby znaleźć to na allegro lub gdzieś indziej. Dzięki, Sławek
  11. CiasSlawek

    318 m10 wtrysk

    Witam, Czy uszkodzona sonda lambda może wpływać na samoczynny spadek obrotów na zimnym silniku i samoczynne podnoszenie obrotów na silniku zagrzanym?? Sprawdziłem silnik krokowy i jest ok (moim zdaniem), czujnik temperatury na komp - chyba też ok bo silnik na niego reaguje (no chyba że wysyła złe wskazania ale w ogóle wysyła) więc zostaje sonda lambda i chyba tylko jeszcze przepustnica. Przepływomierz jest ok na 100%. W czasie jazdy nie ma żadnych dziwnych zachowań - chodzi elegancko tylko na wolnych obrotach chodzi sobie w zakresie 400 - 1400 obrotów. Od czego więc zacząć - sonda lambda? i jak siędo niej dobrać.
  12. CiasSlawek

    Spadają obroty nieznacznie

    To u mnie jest bardzo podobnie tylko zakres wahań znacznie większy od 1400 do 400. Jak się zagrzeje to pomiędzy 750 - 1000, jak zimne to zgaśnie nawet. Kombinuję, że może to być sonda lambda (ale nie mogę jej znaleźć) albo zawór regulacji ciśnienia paliwa - w co też powątpiewam. Spróbuj odłączyć krokowy i regulację ciśnienia - zobacz czy jest reakcja - u mnie brak.
  13. Witam, przepraszam, że zakładam kolejny wątek ale w poprzednim zapomniałem zapytać o jeszcze jedną rzecz. Mechanik twierdzi, że przy silniku krokowym jest zawór regulacji ciśnienia paliwa, który ma taki wystający bolec. Jego zdaniem bolec ten powinien się poruszać pod wpływem impulsu elektrycznego a moim zdaniem nie powinien się poruszać bo po prostu nie ma tam miejsca na ruch. Dodatkowo nie ma sensu żeby on się poruszał bo to i tak nic nie daje. Na końcu tego bolca jest jakby dysza (wielkość szpilki) którą idzie paliwo?, ciśnienie?. Właśnie czyszczę ten element (kąpiel w ropie i jakiejś chemii) i próbuję mimo wszystko wprowadzić bolec w ruch ale nic nie idzie. Nie mam zamiaru próbować młotkiem :D :D ale chcę być pewien że to ja mam rację. Jak więc sądzicie - ten bolec powinien się ruszać czy też nie??
  14. Witam serdecznie, niestety mój problem z falującymi obrotami i przygasaniem pozostaje aktualny....;-(( ale zanim uda mi się go rozwiązać pomyslałem, że w międzyczasie zrobię tylne zawieszenie tak aby było jak fabryczne. Jestem obecnie na etapie zakupu części i stąd też moja prośba: Jakie części powinienem zakupić aby zawieszenie tylne było jak nówka??? Oczywiście amortyzatory kompletne z osłonami i odbojnikami oraz sprężyny już kupiłem ale chodzi mo o resztę części - jakieś gumy?,, silent bloki? czy coś takiego? Będę wdzięczny za radę gdyż jak pojechałem do mechanika to on chciał wszystko sam kupować a potem wystawić mi rachunek. Z uwagi, iż wiem jak on "robi" te zakupy to się nie zdecydowałem. Proszę więc Was o pomoc bo innego mechanika znajdę już samodzielnie :D
  15. Witam, jestem tu pierwszy raz ale liczę, że dobrze trafiłem :D Kwestia jest następująca: w silniku M10 318i 1987 r. zasilanym wtryskowo z przodu silnika są 3 czujniki. Jeden jest niebieski, jeden jest czerwony, jeden nie ma koloru - tylko wtyk. Ten bez koloru odpowiada za temperaturę na desce rozdzielczej - sprawdziłem. Ten niebieski - nie wiem za co odpowiada ale po odłączeniu silnik się dusi, pracuje nierówno i nie wkręca się na obroty. I teraz czerwony - jego włączenie lub wyłączenie nie wpływa w żaden sposób na pracę silnika - i w czasie jazdy i na postoju. Piszę o tym bo problem z moim autkiem jest następujący: jak jest zimny to przygasa i nie trzyma obrotów, a wręcz je obniża. Jak się silnik zagrzeje to trzyma obroty ok. 1000 i co jakiś czas, losowo podnosi je sobie na 1100-1300 - w sposób dowolny. Czasami potrafi też je opuścić na 600 albo 900 ale nie zgaśnie. Podejrzewam ten czerwony czujnik ale na allegro nikt nie wiedział do czego on służy. Podejrzewam również silnik krokowy bo autko jeździło na gazie (ja gaz odłączyłem i chcę ustawić go na beznynie). Proszę o pomoc w którym kierunku powinienem pójść - czujnik, silnik krokowy a może coś innego? P.S. przepływomierz jest ok, układ dolotowy szczelny - moim zdaniem. Sławek
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.