Treść opublikowana przez jari666
-
Jak dorobic wej/wyj audio na wzmacniacz i palmtopa?
Co do wzmacniacza to w lepszych sklepach instalujacych Car Audio mozna kupić adapter który wpina się do wyjść głośnikowych. Kosztuje około 40zł.
-
Sterownik centralnego zamka
Bardzo bym prosił o ten schemacik na [email protected] z gory dzieki
-
Sterownik centralnego zamka
Witam Jestem w trakcie zakladania alarmu w moim E39 (12/96). Niestety ciezko znalezc schemat elektryki do tego modelu (nawet niezawodna jak dotad elektroda nie pomogła) a stanalem na sterowaniu centralnego zamka. Moze ktos instalowal juz alarm w tym modelu i wie gdzie znajduje sie sterownik centralnego i jakich kolorow kabli szukac. Prosilbym o szybka odpowiedz bo jutro (a raczej juz dzis) znow sie za to zabieram. pozdrawiam
-
Alpina - spalanie i eksploatacja [Wasze opinie]
Przegladając oferty na allegro i tym podobnych dochodzę do jednego wniosku. Autami sportowymi i tuningowanymi jeżdżą albo osoby w naprawdę sędziwym wieku albo kobiety... ciekawe podejście :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
-
Proxima lub Exus
Dervo odezwij sie (gg: 2810731, @: [email protected] ) podam ci namiary (nie lubie czyichs namiarów publiczne dawać). Oczywiście to była pierwsza lektura i dzieki niej dowiedziałem sie o alarmach Exusa. Na dniach powinienem dostać Exusa V10, jak założę podzielę sie wrażeniami.
-
O instalacjach gazowych
Jak ty siedze teraz w kropce. Jednak zdecydowałem sie na Prinsa za 6000 (6200 ze zbiornikiem w kole). Firma jest w Opolu na Oleskiej 125a. Nazywa sie ABART. Chyba jest to filia wrocławskiej firmy. I tu pytanie do ogółu. Może ktoś zakładał w tej firmie gaz i może podzielić się wrażeniami. Jest jeszcze jedna firma też na oleskiej. Sprawdzona bo kumpel w niej zakładał i założyli nieźle. Ale zaśpiewała 300zł więcej i nie wiem czy gazowali już jakaś bumke. pozdrawiam Jaro
-
Ubezpieczenie AC
jari666 odpowiedział(a) na Kyokushin temat w Papierkowa robota - ubezpieczenia, podatki, opłaty rejestracyjneJeśli AC to tylko w dużej firmie. W PZU (nie wiem czy w innych firmach też) jest mini AC (nie wiem jak sie dokladnie nazywa :) ). Jest od całkowitego zniszczenia lub kradzieży. Różnica w cenie jest spora. Bez zniżek zaśpiewali mi 1800zł a mini AC 650zł. OC można gdzie indziej opłacać (polecam Poczte Polską :D ) pozdrawiam Jaro
-
Proxima lub Exus
Dzieki za pomoc i linki. Niestety Proximy poprzez stronke producenta sie nie kupi, ale za to znalazlem dojscie do Exusa i chyba go zaloże. Jest to ponoć nowa firma w branży.Czy ktos może podzielić sie wrażeniami z użytkowania lub montażu alarmu tej firmy?? Pozdrawiam Jaro
-
Proxima lub Exus
Witam Szukam alarmu mojego autka. Czytajac podstawową lekturę (czyli forum elektrody) zdecydwalem sie na jeden z 2 alarmów: Proxima albo Exus. Niestety te firmy (albo stety bo nalezy i nawet trzeba troszczyc sie o wizerunek firmy) nie prowadza sprzedazy detalicznej tylko do autoryzowanych zakładów. A wiadomo, najlepiej jak sie zakłada alarm w niestandardowych miejscach i samemu (majac oczywiście odpowiednią wiedzę w tej dziedzinie). Może ktoś z klubowiczów ma dostep do tych alarmów i jest w stanie umożliwić mi zakup alarmu jednej z tych firm. pozdrawiam Jaro
-
Gaz w 520i E39
Dzieki za linka. Przeczytałem i rzeczywiście instalka KME wydaje sie sensownym wyborem. Ale w okolicy mojej chyba nie ma instalatorów montujących KME. Powoli jednak skłaniam sie do BRC (zakład na miejscu, ta nsze przeglądy niż w Prinsie i gwarancja 2 lata). Może jeszcze ktoś zabierze głos w dyskusji?? pzdr
-
Gaz w 520i E39
Witam Chce zalozyc gaz do 520 E39 (wiadomo OPEC nie zna litości :( ). Jestem z opolszczyzny. Czytając te i inne fora oraz słuchając opinii doszedłem do wniosku że w grę wchodzi tylko instalacja sekwencyjna i do tego firm: Prins lub BRC. W Opolu byłem u jednego gazownika, doradził BRC za 6500zł (jak wspomniałem o Prinsie to poszły w ruch nawet niecenzuralnych słowa). W innym zakładzie (również w Opolu) koleś ma też BRC za 5300zł z włoskimi wtryskami (5500 z japońskimi). Na forum jednak więcej osób poleca jednak Prinsa. Czy może ktoś już porównywał te sekwencje i może powiedzieć która lepsza. I drugie ważniejsze pytanie: gdzie zakładać. Czy może ktoś polecić na opolszczyźnie jakiegoś gazownika zakładającego dobrze instalacje w bumkach. A może poza opolszczyzną bo będzie taniej i lepiej?? Może górny lub dolny Śląsk?? Dzieki z góry za opinie i pozdrawiam Jarek
-
Gdzie kupiliście swoje BMW?
A ja moja E39 przytargałem z Niemiec. Wyszukałem na autoscout'ie i pojechalem po auto (wczesniej ojciec zadzwonil do kolesia). Kupilem pierwsze ktore ogladalem. Pierwszy wlasciciel i do tego niemiec, 84 tkm, a do tego ten kolor... :dance: http://img236.imageshack.us/img236/7652/bet18yl.jpg pzdr
-
Poprzednicy waszych BMW..
A ja: 1996r. - piekny niebieski Golfik 2 model Pasadena 2001r. - grafitowy VW Passat kombi i wreszcie od sierpnia BMW 520 E39 :dance:
-
UCHWYTy NA KUBKI ,PUSZKI
Z tego co wiem to uchwyty sa pod panelem klimatyzacji i pod przyciskami wlaczajacymi podgrzewanie fotela i ASC-T. Ale wydaje mi sie ze nie sa one standardem (chyba ze w wersji po 2000r), gdyz u mnie ich nie ma :(
-
Jestem nowy. Witam na forum!
Witam klubowiczów Jarek z opolszczyzny. Od prawie miesiąca jestem posiadaczem 520i E39 w kolorze oberżyny. Auto ściągnąłem z Niemiec i teraz przeżywam gehenne związaną z opłaceniem jej (obecnie etap końcowy - rejestracja). Notabene nasza polska biurokracja mnie dobija ale myślę że i tak warto czasem z nią 'powalczyć' bo autko jest super. Od jakichś 2 tygodni przeglądam to forum i myślę że jest świetne i nieraz z niego skorzystam. Mam nadzieję że ja również swoją wiedzą pomogę innym. W każdym razie witam i pozdrawiam Jari666