
Herszt
Zarejestrowani-
Postów
12 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
Typ zawartości
Profile
Forum
Wydarzenia
Articles
Treść opublikowana przez Herszt
-
Witam, sorki, ale rzadko wpadam na forum. W serwisie mieli rozkalibrowaną maszynę, tez Huntera. W mojej obecności robili test drogowy i wyważali od nowa . Wykonali 3 pomiary i za każdym razem inne dane. Zbagatelizowali sytuację i głupio się tłumaczyli. Uświadomiłem sobie, kto tam pracuje i jakie mają podejście. Sam kierownik serwisu był bezradny i nie potrafił sytuacji wytłumaczyć. Potem znalazłem serwis ogumienia PREMIO, gdzie ponownie wykonałem wyważanie na hunterze wraz ze zmiana wszystkich opon na nowe. USTAŁO. Teraz po przejechaniu ok. 20 tyś. pojawiają się lekkie drgania , jak poprzednio. To jakaś zmora. Sprawdzę się ponownie na hunterze, może coś .... Jeden ze znajomych wspominał, że miał taki problem, ale wymienił komplet na 4 kołach - zaciski, tarcze i klocki z używki od 3.0. i ustało. Tłumaczył również , że dedykowane/oryginały tarcze są słabej jakości i przegrzewają się szybko. Jak są nagrzane, szczególnie w wysokich temperaturach zewnętrznych to je wygina.
-
Dzięki za odpowiedź. Czy ktoś może polecić warsztat, który wykona naprawę? Preferowany rejon to woj. dolnośląskie i lubuskie.
-
Dodatkowo chłodniczka oleju pod filtrem oleju sprawdzana w ASO, twierdzą , że jest ok., chodź widać, że ma jakieś zacieki wyglądają że są już suche. Pozostały jakies ślady.
-
Test na co2 był robiony przy pomocy zestawu z allegro oraz w zaprzyjaźnionym warsztacie przy pomocy nieznanego mi urządzenia, wyszło 2 x pozytyw. Olej czysty. Układ chłodzenia bez oleju. Węże układu chłodzenia twarde. W zbiorniczku wyrównawczym pojawiają się pęcherzyki.
-
Witam, temat chłodniczki i egr zgłębiłem. Wymiana chłodniczki i egr była zrealizowana w czerwcu 2024. Pomimo tego występuje spory ubytek płynu, około 1litr na 1000km. To dużo. Ponowna wizyta w ASO na kontrolę . Nie stwierdzono wycieków . Badali również metodą endoskopową. Upewniłem się w kolejnym serwisie ASO , ta sama konkluzja. Oba serwisy ASO skłaniają się na uszczelkę pod głowicą i/lub głowica. Czy to możliwe? Zanim zacznę remont silnika/wymiane uszczelki, chciałbym wyeliminować wszystkie możliwe przypadki. Zauważyłem również, że wentylacja nie działa poprawnie. Strefa od strony kierowcy nawiewa zimnym, a strona pasażera ciepłym przy ustawieniach w obu strefach na auto na max 28 stopni. VIN WBALS 010500Y31402
-
Układ chłodzenia - gubi płyn, uszczelka pod głowicą - X5 F15, silnik B47T ?
Herszt odpowiedział(a) na Herszt temat w X5 (F15, F85)
Przebieg 220tyś. Spróbuje ponownie sprawdzić. Znalezienie osadów może być trudne, ponieważ silnik umyty przed sprzedażą. A co z co2 w układzie chłodzenia? Test wykazał pozytyw. -
Nowe doświadczenie. Wibracje na karoserię powróciły, nasilając się stale w czasie użytkowania. Zmieniłem tym razem komplet opon na nowe wraz z wyważaniem w innej stacji kontroli na Hunterze. Problem ustał.
-
Układ chłodzenia - gubi płyn, uszczelka pod głowicą - X5 F15, silnik B47T ?
Herszt opublikował(a) temat w X5 (F15, F85)
Witam. Borykam się z problem po zakupie auta. Ciągłe ubytki płynu chłodniczego w układzie chłodzenia w ilości łącznej już - 2 litry/2000km. Brak widocznych wycieków pod samochodem w garażu, zweryfikowano komorę silnika pod maską oraz po zdjęciu osłon podwozia - brak śladów wycieków. EGR - wymieniony w ramach akcji serwisowej w 06.2024. Pomimo tego zweryfikowano w ASO BMW ponownie chłodniczkę spalin - sucha bez wycieków. Dalsze testy w ASO BMW. Po wykonaniu próby testu podciśnienia układu chłodzenia - brak możliwości wykonania. Wykonanie testu trzymania ciśnienia na układzie chłodzenia na czynniku zimnym bez uruchomionego silnika, ustalono, że układ chłodzenia trzyma ciśnienie. W układzie chłodzenia dochodzi do wahania temperatury na wskaźniku deski rozdzielczej podczas jazdy. (termostat?). Nie zaobserwowano przekroczenia temp. powyżej 90º. Załącza się jednak wiatrak chłodnicy nawet przy wskazaniach temp. na desce rozdzielczej w okolicach 60-70º zaraz po wyłączaniu silnika. Przed poddaniem auta pod testy na układzie chłodzenia wskaźnik temp. trzymał 90 stopni., po wykonaniu temperatura się stale waha. Sugestia ASO, że układ zapowietrzony spalinami i poduszka powietrza mogła się obecnie przedostać w okolice termostatu. Dokonałem badania temp. silnika zewnętrznie za pomocą lasera podczerwieni sprzętem firmy OPTEX (thermo-hunrter) w różnych miejscach, np. głowicy i urządzenie pomiarowe nie wykazało temp. wyższej jak 70º, poza obszarem układu wydechowego, gdzie temp. sięgała do 115º . Sama chłodnica i zbiorniczek wyrównawczy chłodnicy posiadał wówczas temp. 45-60º. Pomimo to odpalał się wiatrak chłodnicy. Wykonałem również test z wykorzystaniem TESTERA SZCZELNOŚCI USZCZELKI GŁOWICY CO2 z PŁYNEM REAKCYJNYM - wynik wyszedł pozytywny. Zgodnie z opisem producenta testu, płyn reakcyjny zmienił kolor z niebieskiego na żółty co świadczy o przedostawaniu się do układu chłodzenia spalin (CO2). Auto było eksploatowane dłuższy czas przez poprzedniego właściciela z uszkodzonym układem ADBLUE. Dokonałem wymiany w układzie ADBLUE na nowe części kompletny wężyk oraz jednostka dozująca. Usterka usunięta. Błędy nt Adblue oraz NOx, jak i CheckEngine samoczynnie zgasły, po wykonaniu 50km ciągłej jazdy. Czy występują jeszcze jakieś miejsca w układach, gdzie mogą przedostawać się spaliny do układu chłodzenia? Brak szlamu na korku wlewu oleju, jak i na korku zbiorniczka wyrównawczego układu chłodzenia. W zbiorniczku chłodzenia widać bąbelki powietrza na powrocie. Brak oleju w płynie układu chłodzenia. Jak może być diagnoza? Wstępnie postawili na uszczelkę pod głowicą lub pęknięta głowica. Czy weryfikacja możliwa tylko po rozbiórce silnika? Tak twierdzą w ASO. Obecnie żadnych błędów w ASO BMW nie wykazano po podłączeniu pod komputer. Proszę o wsparcie w rozwiązaniu problemu. -
Ale nawet jeśli badali tarcze na osi i jak opisałem wyżej na moich nowych tarczach FEBI był odczyt 0,04, a na nowych "BMW" był 0,02 (nowe i jak się to ma do filmu z ATE?), a odczytu dokonywali z zegarem to powinni najpierw zbadać piasty, czy aby nie przenoszą krzywizny lub być może przy wymianie piast na nowe dokonali błędnego montażu. Nie sądzę żeby dokręcali tarcze kluczem nanometrycznym, jakoś mam spore wątpliwości. Tak samo mogło być z piastami. Ale to tylko moje wątpliwości.
-
Auto nie ma Xdrive. Film z ATE obejrzałem. Okazuje się, że serwis nie ma karuzeli i badał tarcze na osi. Co zatem dalej?
-
Tak, oczywiści chodzi o zaciski a nie szczęki. Reasumując, za drgania, które opisałem odpowiadają zaciski?
-
Witam wszystkich serdecznie, mój 1 post:) mierze się z problemem wibracji na karoserii podczas wyhamowywania z prędkości 100km/h i wyżej. Drgania mocne przy lekkim wciśnięciu pedała hamulca , a podczas silnego wyhamowywania z dociśniętym mocno pedałem przy szybkim wytrącaniu prędkości drgania wytłumiane. Przy prędkościach ok. 80km/h i niższych drgania nie wyczuwalne. Drgania występują tylko podczas hamowania. Przy jeździe z dużymi prędkościami bez wciskania hamulca drgania nie występują. Drgania przenoszą się tylko na karoserię , nie ma drgań przenoszonych na kierownicę lub pedał hamulca. Serwis BMW zdiagnozował w 1 kolejności tylne piasty z łożyskami jako powód wibracji/drgań. Wymienili i nie pomogło, nie wykonali odczytów z zegara po wymianie piast, czy mają bicie i ewentualnie jakie mają wartości. Kolejno wskazali na krzywe tarcze , więc wymieniłem na firmę FEBI komplet z klockami. Drgania pozostały. Tym razem w serwisie wskazali podczas diagnostyki, że tarcze nie oryginalne a są to zamienniki i mają bicie na poziomie 0,04 (po nowych piastach i nowych tarczach FEBI odczyt z zegara). Zdecydowałem się wymienić na ich oryginał. Założyli i wykonali odczyt zegarowy na poziomie 0,02 ( po nowych piastach i oryginalnych tarczach z klockami) , niestety drgania nadal pozostały. Moim zdaniem zbyt małe wartości aby powodowały tak silne drgania. Tym bardziej, że wykonali również odczyt na tarczach przedniej osi i także wyszły odczyty na zegarze 0,02, a żadnego bicia na kierownicę nie ma przy 0,02 przy obojętnie jakich prędkościach. Nie przenosi żadnych drgań na kierownicę lub pedał hamulca. W międzyczasie testowałem 3 komplety kół , jeden z nich pochodził z serwisu, a drugi i 3 były moje i były testowane na Hunterze w serwisie BMW z testem drogowym i nic błędnego testy nie wykazały. Wykonałem diagnostykę na stacji ASO na szarpakach, itp. Nie znaleziono uszkodzeń gum, łączników, itd. Auto przejechane 130tyś. Drgania pojawiły się przy ok. 120tyś. i przez 4 mc nie mogą sobie poradzić. Nie kojarzę zdarzeń po których mogłyby zaistnieć owe drgania. Proszę o wskazanie przyczyny. Póki co w serwisie leczą, a nie znajdują przyczynę. Jedyny element układu hamulcowego na tylnej osi jaki nie został do tej pory wymieniony to szczęki. Pozdr.