-
X5 3.0d zamknięte drzwi.
Udało się otworzyć po długich próbach kluczykiem. Ale pasażera niestety.
-
X5 3.0d zamknięte drzwi.
Witam, dzisiaj dopadła mnie bolączka drzwi. Rano za klamkę i nic, mówię dobra od strony pasażera wsiądę za klamkę a tu ta sama historia. To tylnymi drzwiami wgramoliłem się i nie mogę otworzyć od wewnątrz ani od zewnątrz drzwi kierowcy i pasażera. Proszę o pomoc jak otworzyć te wspaniałe wrota.
-
X5 3.0D włączone światła cofania
Dziękuję za pomoc. Jak będę przygotowany do zajęć-ncs jeżeli nie będzie to kłopotem poproszę o dalsze wskazówki.
-
X5 3.0D włączone światła cofania
Mam do dyspozycji tylko pasoft. Czy mogę poprosić o wyjaśnienie zmiany zcs w liczniku ?
-
X5 3.0D włączone światła cofania
Dziękuję tak zrobię i dam znać
-
X5 3.0D włączone światła cofania
Witam kodowałem pasoftem. W Ike odznaczyłem manual potem z ike przeslalem dane na lcm. W ews zaznaczyłem manual. Zcs nie ruszałem.
-
X5 3.0D włączone światła cofania
Mam jeszcze jedną prośbę sprawdzałem przejście pomiędzy pinem 19 w DDE a kostką w liczniku X11175 pin 4. Pin 4 jest podłącony z pinem 19 w DDE i teraz mam pytanie czy wpiąć się do przewodu pod pin 19 w DDE?.
-
X5 3.0D włączone światła cofania
Dziękuje za wsparcie jak uporam się ze święcącymi stale światłami wstecznymi dam znać jak poszło. Przypuszczam, że mógł oberwać Lcm.
-
X5 3.0D włączone światła cofania
Przyszła mi jeszcze jedna myśl mianowicie według schematu według WDS podłączenie jednego przewodu czujnika wstecznego ma iść do złącza X2041 u mnie jest to wiązka przewodów z przewagą grubszych brązowych zakończonych żółtym zabezpieczeniem wygląda to na masę , drugi przewód podłączony do wtyczki X2412 w sterowniku silnika pod pin 16. Ja podłączyłem przewód masowy do masy auta nie do złącza X2041. Jeżeli popełniłem błąd podłączenia to chyba tylko tu. Nic więcej nie przychodzi mi do głowy. Widzę, że swapów na manual jest jak na lekarstwo dlatego proszę o pomoc bo może oprócz mnie komuś się przydadzą te informacje.
-
X5 3.0D włączone światła cofania
Włącznik sprawdzony multimetrem jest sprawny.
-
X5 3.0D włączone światła cofania
Podłączyłem do właściwej wtyczki. Skrzynia pracowała do samego końca bez błędów elektroniki. Sugerowałem się schematem z WDS i teraz dalej nie wiem jak podłączyć te wsteczne po wstawieniu drugiego sterownika silnika z wgranym programem z manuala.
-
X5 3.0D włączone światła cofania
Witam serdecznie, przepraszam że wcześniej nie odpisałem tak mam ten komputer o którym mówisz. Wydaje mi się że błąd polegał na tym że nie miałem wgranego softu z manuala i na sofcie z automatu podłączyłem wsteczny w taki sposób, że od wtyczki dwu pinowej wychodzącej że skrzyni manualnej jeden przewód podłączyłem do masy a drugi do kompa według schematu z wds czyli do pinu 16 ale według schematu z manuala. I zostałem na stałe że światłami wstecznymi. Mało tego pasoft nie komunikuje się od tego czasu z komputerem. Z pozostałymi funkcjami IKE, LCM itd komunikuje się. Auto odpala wszystko działa. Lcm wyświetla błąd tylnych świateł cofania. Po przekreceniu kluczyka na zapłon od razu włącza się pdc tył oraz świecą światła cofania. Błędu nie da się wykasować. Zamówiłem kompa z wyprogramowanym Ews i wgranym softem z manuala jeżeli problem świateł zniknie to pozostanie dalej problem gdzie podłączyć światła cofania. Jak problem nie zniknie to zostanie chyba LCM. Jeżeli ktoś może mi pomóc wiedzą jak podłączyć te światła cofania to będę bardzo wdzięczny. Jakby ktoś chciał dopytać o przekładkę koszty itd służę pomocą. Jeszcze raz dziękuję za zainteresowanie moim problemem.
-
X5 3.0D włączone światła cofania
Witam ponownie. Zrobiłem przekładkę z automatu na manual. Przekodowałem IKE, LCM, EWS na manual. Auto odpala jeździ ale ....zachciało mi się podłączyć swiatła cofania i zamiast poprosić o pomoc mądrzejszych to zrobiłem manewr z którego nie wiem jak wyjść, nie wgrałem softu z manuala tylko na sofcie z automatu podłączyłem według schematu z WDS wsteczny z czyjnika skrzyni biegów jeden do masy a drugi pod pin 16 w kompie. Po przekręceniu kluczyka zapalają się światła cofania i się nie gaszą. Swój błąd juz znalazłem, brak wiedzy i pośpiech dlatego proszę o pomoc.