Treść opublikowana przez Matdzz
-
Problem z prędkościomierzem e46
Wykodowalem pasoftem asc z zegarów i kontrolka od asc juz nie świeci, została tylko kontrolka od abs. Elektryka została sprawdzona, wszystkie sygnały idą od absu do ecu i do licznika, do diagnostyki również. Nie mam pojęcia co jeszcze moge zrobić
-
Problem z prędkościomierzem e46
Buda jestz 99r., a silnik z 2002r. Wszystkie zasilania zostały sprawdzone. Prawdopodobnie sterownik nie chce się połączyć przez to że, silnik byl z systemem dsc.
-
Problem z prędkościomierzem e46
Czy byłbyś w stanie mi pomóc zmienić te kody ZCS? Posiadam Pasoft oraz reszte programów. Z góry dzięki
-
Bmw e46 zmiana w kompie z dsc na asc
Dzięki za odpowiedź, spróbuję jeszcze raz zrobić tak jak piszesz jak nie zadziała to będę szukał
-
Bmw e46 zmiana w kompie z dsc na asc
Witam, posiadam bmw e46 ze swapem z 1.9 na 3.0 m54b30 ze sterownikiem ms43. Mój problem polega na tym że sterownik silnika jest polfitowy, który pracował z systemem DSC. Moja buda jest z 1999r. więc mam stary system ASC. Podejrzewam że przez to niestety nie moge diagnozować ani kodować tego modułu. Ogólnie nie zależy mi na abs ani trakcji ale niestety nie działa mi również prędkościomierz. Moje pytanie czy da się jakoś przekodowac w sterowniku tak aby czytal ASC czy tylko zmiana modułu na dsc lub przedliftowy soft z 3.0? Z góry dzięki za odpowiedz i pozdrawiam.
-
Problem z prędkościomierzem e46
Właściciel przede mną robił ją głównie z myślą na tor. Zrobiony zostal tylko swap silnika. Zapytałem go w jaki sposób usunął abs powiedział że tylko bezpieczniki zostały usunięte więc je powkladalem spowrotem. Licznik nie działał niestety od zakupu. Kable zostały sprawdzane wczoraj wszystkie od tej kostki, i są wycięte tylko kable od abs od trzech pozostałych kół, reszta jest nieruszana. Wczoraj robiłem test na pc, oto moje błędy, niestety z asc, abs nie mogę się nadal wogole połączyć :/ https://zapodaj.net/c4fbd82384022.jpg.html https://zapodaj.net/725e45b5b4569.jpg.html
-
Problem z prędkościomierzem e46
Na zdjęciu mam kostke z przed kilku dni, niedawno zostalo poprawione w odpowiednie piny tak jak ma byc i dalej nic.
-
Problem z prędkościomierzem e46
W miejsce 5 i 6 pinu jest wpięty właśnie czujnik lewego przedniego koła. Na dniach spróbuję jeszcze podmienić licznik z innej furki i sterownik abs,u ponieważ nie mogę się z nim połączyć wogole przez żaden program z pc
-
Problem z prędkościomierzem e46
%5Bimg%5D[/img] Czujnik lewego tylnego koła jest podpięty w miejsce prawego przedniego a pozostałe 3 kabelki są póki co ucięte. Przy sterowniku ABS https://zapodaj.net/14fd5a3a50de4.jpg.html https://zapodaj.net/8adbf8d43e222.jpg.html
-
Problem z prędkościomierzem e46
Kody zostały zmienione, niestety dalej nie działa :/
-
Problem z prędkościomierzem e46
Niestety wgranie pustego pliku do licznika nic nie zmieniło, skasowanie błędu również :/
-
Problem z prędkościomierzem e46
Co masz na myśli z wgraniem pustego pliku do licznika?
-
Problem z prędkościomierzem e46
Witam serdecznie wszystkich. Mam problem z uruchomieniem prędkościomierza w moim bmw e46 330i. Jest to swap z 1.9. Z tyłu mam zrobiony dodatkowe zaciski pod hydro więc wszystkie czujniki od abs'u zostały przepięte przy sterowniku ABS na lewe przednie koło. Niestety dalej wskazówka ani nie drgnie. Wszystkie bezpieczniki posprawdzane. Czy ktoś ma jakiś pomysł w którym kierunku mógłbym szukać problemu? Z góry dzięki za odpowiedź i pozdrawiam.