Treść opublikowana przez Lewy69
-
Błąd bmw e60 530i M54
Spoko Dzięki za radę Będę jeszcze sprawdzał Raczej nowa disa będzie potrzebna ale tym razem ori
-
Błąd bmw e60 530i M54
O zestawach naprawczych słyszałem ,tylko że mechanik powiedział mi że sama klapka jest ok., ale jest tam też silniczek który nie reaguje, próbował nawet przez program go ruszyć i nic.
-
Błąd bmw e60 530i M54
Dzięki Właśnie sprawdzone i disa a konkretnie silniczek w niej. Disa zamiennik wymieniona w tamtym roku już umarła. Teraz już wiem że tylko ori. tak jak czujniki.
-
Błąd bmw e60 530i M54
Witam co to jest za błąd 00281E DME: Variable intake system activation Czy to nastawnik vanosa czy disa
-
Niskie ciśnienie oleju E60 530i
Też wymienione na nowe, chyba zielone z tego co pamiętam
-
Niskie ciśnienie oleju E60 530i
2003 r
-
Niskie ciśnienie oleju E60 530i
A czy ktoś może napisać jakie jest prawidłowe ciśnienie oleju w takim silniku? I czy odma mogła mieć na to jakiś wpływ? tzn. jak pierwszy raz wywaliła mi ta kontrolka to jeden z węży odmy się rozleciał. Odma i węże od razu wymienione.
-
BMW e60 530d 231km Niskie Cisnienie ojelu podczas rozruchu
Na motulu miał gorsze ciśnienie, a zalałem bo mi polecali zamiast castrola, kolejny olej który kupię to raczej volvoline 5w40 teraz mam 5w30 castrola. U mnie kontrolka zapalała się jak pojeździłem dłużej na rozgrzanym i w bardziej ciepłe dni. Przez jakiś czas miałem spokój ale ostatnio dosłownie 1 się zapaliła ale przy gaszeniu samochodu. Nie siedzę tak głęboko w mechanice ale sprawdź sobie podstawę filtra oleju tam są dwa zaworki, jeden z nich jak się przycina to nie trzyma oleju ì najprawdopodobniej może to to. Znajomych jak pytałem to pierwsze co mówili to sprawdź podstawę.
-
Niskie ciśnienie oleju E60 530i
cała zdjęta i sprawdzona razem ze smokiem. wymieniliśmy o-ring smoka i tłoczek ze sprężyną w pompie.
-
Niskie ciśnienie oleju E60 530i
zapala się czerwona kontrolka, i pisze że jest niskie ciśnienie oleju.
-
Niskie ciśnienie oleju E60 530i
Witam mam problem z zapalająca się kontrolką tzw lampą alladyna. Przeważnie, lecz nie zawsze zapala się po dłuższej jeździe jak gaszę samochód i po chwili znika. Sprawdzone było ciśnienie oleju( po dłuższej jeździe i prawie godz. sprawdzania spada max do 0,8 bara na wolnych obrotach a czujnik ma zakres działania 0,2 do 0,5 bara), podstawa filtra oleju, pompa oleju, panewki korbowodowe, czujnik ciśnienia i temperatury oleju. Zalany jest olejem castrola 5w30 Co może być jeszcze powodem ?
-
BMW e60 530d 231km Niskie Cisnienie ojelu podczas rozruchu
Też miałem problem z niskim ciśnieniem oleju. Motula nie lej, ja zmieniłem i szybko zlewaliśmy i powrót do castrola. U mnie ciśnienie 0,8 bara na wolnych i rozgrzanym silniku . Ogólnie jak szukałem rozwiązania tej awari to pierwsze co to podstawa filtra oleju do sprawdzenia. Tylko że ja mam M54, ale temat z kontrolka ciśnienia dość częsty.