Skocz do zawartości

Lewy69

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Lewy69

  1. Lewy69 odpowiedział(a) na Lewy69 temat w E60, E61
    Spoko Dzięki za radę Będę jeszcze sprawdzał Raczej nowa disa będzie potrzebna ale tym razem ori
  2. Lewy69 odpowiedział(a) na Lewy69 temat w E60, E61
    O zestawach naprawczych słyszałem ,tylko że mechanik powiedział mi że sama klapka jest ok., ale jest tam też silniczek który nie reaguje, próbował nawet przez program go ruszyć i nic.
  3. Lewy69 odpowiedział(a) na Lewy69 temat w E60, E61
    Dzięki Właśnie sprawdzone i disa a konkretnie silniczek w niej. Disa zamiennik wymieniona w tamtym roku już umarła. Teraz już wiem że tylko ori. tak jak czujniki.
  4. Lewy69 opublikował(a) temat w E60, E61
    Witam co to jest za błąd 00281E DME: Variable intake system activation Czy to nastawnik vanosa czy disa
  5. Też wymienione na nowe, chyba zielone z tego co pamiętam
  6. 2003 r
  7. A czy ktoś może napisać jakie jest prawidłowe ciśnienie oleju w takim silniku? I czy odma mogła mieć na to jakiś wpływ? tzn. jak pierwszy raz wywaliła mi ta kontrolka to jeden z węży odmy się rozleciał. Odma i węże od razu wymienione.
  8. Na motulu miał gorsze ciśnienie, a zalałem bo mi polecali zamiast castrola, kolejny olej który kupię to raczej volvoline 5w40 teraz mam 5w30 castrola. U mnie kontrolka zapalała się jak pojeździłem dłużej na rozgrzanym i w bardziej ciepłe dni. Przez jakiś czas miałem spokój ale ostatnio dosłownie 1 się zapaliła ale przy gaszeniu samochodu. Nie siedzę tak głęboko w mechanice ale sprawdź sobie podstawę filtra oleju tam są dwa zaworki, jeden z nich jak się przycina to nie trzyma oleju ì najprawdopodobniej może to to. Znajomych jak pytałem to pierwsze co mówili to sprawdź podstawę.
  9. cała zdjęta i sprawdzona razem ze smokiem. wymieniliśmy o-ring smoka i tłoczek ze sprężyną w pompie.
  10. zapala się czerwona kontrolka, i pisze że jest niskie ciśnienie oleju.
  11. Witam mam problem z zapalająca się kontrolką tzw lampą alladyna. Przeważnie, lecz nie zawsze zapala się po dłuższej jeździe jak gaszę samochód i po chwili znika. Sprawdzone było ciśnienie oleju( po dłuższej jeździe i prawie godz. sprawdzania spada max do 0,8 bara na wolnych obrotach a czujnik ma zakres działania 0,2 do 0,5 bara), podstawa filtra oleju, pompa oleju, panewki korbowodowe, czujnik ciśnienia i temperatury oleju. Zalany jest olejem castrola 5w30 Co może być jeszcze powodem ?
  12. Też miałem problem z niskim ciśnieniem oleju. Motula nie lej, ja zmieniłem i szybko zlewaliśmy i powrót do castrola. U mnie ciśnienie 0,8 bara na wolnych i rozgrzanym silniku . Ogólnie jak szukałem rozwiązania tej awari to pierwsze co to podstawa filtra oleju do sprawdzenia. Tylko że ja mam M54, ale temat z kontrolka ciśnienia dość częsty.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.