-
Bierze olej e90 320i n46b20b
Witam, mam spory problem w moim e90, mianowicie ubywa mi ok 1,5-2 litra oleju/1000km W aucie 4 tys km temu zrobiony kompletny remont, między innymi : pierścienie i uszczelniacze zaworowe Na zimnym silniku pokazuje polowe poziomu oleju, a jak się rozgrzeje to co jakiś czas wyskakuje komunikat i komputer sugeruje żeby dolać 1 L Dodam tez ze Samochód nie kopci Z góry dzięki za odp ! :)
-
Tyrkot przy dodawaniu gazu na zimnym silniku n46b20
Zawory sterujące vanosami (koła zmiennych faz rozrządu) Nie kupujcie zamienników ja kupiłem i się przejechałem.... Dopiero na ryzyko kupiłem dwa za 160 PLN używki i po problemie Pozdrawiam Temat zamknięty
-
Tyrkot przy dodawaniu gazu na zimnym silniku n46b20
Właśnie jestem umówiony na dniach dzięki za odp pozdrawiam
-
Tyrkot przy dodawaniu gazu na zimnym silniku n46b20
Nie jestem pewien czy to z silnika , przy przygazowaniu na luzie jest cisza, dokładnie tak jak mowisz pod obciążeniem i czym większy bieg tym mocniej się tłucze, cisza dopiero gdy silnik całkiem się nagrzeje Może to być od sprzęgła ? Ja już nie mam pojęcia
-
Tyrkot przy dodawaniu gazu na zimnym silniku n46b20
Link do filmu
-
Tyrkot przy dodawaniu gazu na zimnym silniku n46b20
Przed wymiana rozrządu przy przyspieszaniu na zimnym „szuralo , tyrkotalo „ Po wymianie to samo może trochę mniej. Nagram rano jak będzie zimny bo to ciężko opisać pozdrawiam
-
Tyrkot przy dodawaniu gazu na zimnym silniku n46b20
Nagram rano bo występuje to do momentu aż silnik się całkiem nagrzeje
-
Tyrkot przy dodawaniu gazu na zimnym silniku n46b20
Witam mam problem w swoim w e90 z silnikiem n46b20 Na zimnym silniku przy dodawaniu gazu Było słychać takie stuki jakby Łańcuch był luźny i o coś haczył. Został wymieniony kompletny rozrząd tzn ślizgi lancuch napinacz oraz oba koła zmiennych faz rozrządu. I jest tak samo czyli zanim się silnik nagrzeje to ten „tyrkot” następuje przy dodawaniu połowy gazu i więcej. Cisza jest dopiero jak silnik całkowicie się nagrzeje. Dodam ze z ciśnieniem oleju jest wszystko dobrze. Jak myślicie co może być przyczyna Dodam jeszcze ze dzieje się to tylko w trakcie jazdy