Skocz do zawartości

kolopn

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez kolopn

  1. Tuleje mam poliuretanowe w zawieszeniu. Na wózku normalne. Od kół wibracje raczej nie będą, ze względu na to że to trzeci komplet na którym są takie objawy - OEM 17", nowe 18" i teraz OEM 18" na każdych jest dokładnie ten sam objaw.
  2. Dzięki :wink: Wyznaję zasadę, że jak coś robić to porządnie. Generalnie auto służy mi do jazdy głównie autostradowej oraz czasem wypad na tor, dlatego staram się montować markowe części - czyli Lemforder czy Meyle. Dziś wyważyłem na nowo koła, przednie potrzebowały lekkiej korekty. Jednakże problem pozostał. Dyferencjał ściągałem wraz z półosiami przy wymianie tulei dyfra i tam wszystko wydaje się być okej. W przyszłym tygodniu postaram się wyważyć ten nieszczęsny wał napędowy i mam nadzieję, że to rozwiąże problem. Być może któryś krzyżak ma luz, którego nie wyłapałem.
  3. Cześć, Jako że jest to mój pierwszy post, wypadałoby się przedstawić. Jestem Marcin i posiadam swoje E46 od zeszłego roku. Szukałem auta w miarę bezawaryjnego, zrobiliśmy w rok ponad 55 tysięcy kilometrów. Po temacie większość stwierdzi, że nie czytałem forum. Jest zupełnie inaczej, bardzo wzbraniałem się przed poruszeniem tego wątku, bo temat wiele razy był podejmowany i kilka rozwiązań było podanych, lecz żadne u mnie nie zadziałało. Jestem od krok sprzedaży tego samochodu, właśnie ze względu na wibracje które już doprowadzają mnie do jasnej gorączki. Do meritum: Temat przedstawia się następująco. Od około 120km/h auto wpada w bardzo duże wibracje, czuję je szczególnie na pedałach oraz plecach. Generalnie na teraz staram się nie przekraczać tej prędkości, gdyż rezonans w który wpada auto jest taki, że pół auta dudni. Wibracje pojawiają się również przy ostrym przyspieszaniu, oraz przy deakceleracji z wyższych prędkości, również auto dudni. Plus mam "bicie" na kierownicy - dokładnie takie jak się tarcze pokrzywią, przy prędkości około 80 do 100km/h, potem bije lecz trochę mniej. Oto co wymieniłem do tej pory co mogło mieć związek z wibracjami: 1. Tuleje tylnego wózka (sanek), 2. Tuleje dyferencjału, 3. Tuleje tylnych wahaczy, 4. Podpora wału, 5. Łącznik elastyczny wału, 6. Wieszaki wydechu, 7. Poduszki skrzyni biegów, 8. Wahacze przednie, 9. Tylne tuleje przednich wahaczy, 10. Zawieszenie gwintowane przód tył, 11. Łączniki stabilizatora tylne, 12. Łączniki stabilizatora przednie, 13. Piasty przednie, 14. Tarcze i klocki przednie, 15. Regeneracja przednich zacisków, 16. Wymiana przewodów hamulcowych wszystkich, 17. Górne mocowania kolumn przednich, 18. Kasowanie luzu na przekładni kierowniczej - same drążki bez jakiegokolwiek luzu, 19. Koła - OEM Styling 67 z M3, 20. Opony przód tył - 225/255 21. Mocowania metalowych osłon termoizolujących wydechu, 22. Łącznik elastyczny kolumny kierowniczej 23. Tylne szczęki, 24. Tylne tarcze i klocki, Jak widać powyżej, wymieniłem całe zawieszenie (Auto prowadzi się jak po sznurku, wyważyłem samochód na 50/50 i ustawiłem setup zawieszenia, jeździ bajecznie jeśli chodzi o zakręty) i 3/4 układu napędowego, a wibracje jak były tak są. Koła przekładane, ciągle to samo. Jedyne co mi przychodzi na myśl to wyważenie wału napędowego, bo tego jeszcze nie robiłem (wał składany na fabryczne kropki, 15 razy sprawdzałem czy na pewno trafiłem). Co do bicia na kierownicy to podejrzewam samą przekładnię, lecz czy dawałaby ona objawy tylko przy wybranych prędkościach? Z góry dziękuję wszystkim za odpowiedź Pozdrawiam serdecznie

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.