Skocz do zawartości

zboj.madej

Zarejestrowani
  • Postów

    48
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez zboj.madej

  1. W wielu zakładach, które obdzwoniłem w ostatnich dniach montują tylko oryginalne części Bosch'a. Zdecydowałem już, że oddaje wtryskiwacze do regeneracji, co prawda autem zamierzam jeździć tak długo jak tylko się da, ale niestety nie stać mnie na 6szt. nowych wtryskiwaczy. Po zakupie auta również wymieniałem całe, kompletne przednie zawieszenie i również było oryginalne, ale już tak wytrzepane, że nie dało się jeździć + kilka innych rzeczy eksploatacyjnych. Webasto też reanimowałem. Dziwię się, że wtryskiwacze o takich korektach i w takim stanie po ogledzinach wstępnych, a auto naprawdę zbiera się, odpala bez problemów, nie kopci itp. itd.
  2. Nowe wtryskiwacze, nieregenerowane, oryginalne Bosch 997,30zł za sztukę. Jedynym fachowcem od Boscha ze Stalowej Woli, z którym rozmawiałem to miła Pani "sekretarka" która powtórzyła slowa obsługi odnośnie uszkodzeń wtryskiwaczy, zaproponowała tańsze rozwiązanie, o którym piszesz w kwocie ponad 500zł za sztukę, ale poinformowała, że w tym wariancie części nie są oryginalne.
  3. Troche się rozpisze, aby przedstawić sytuacje. Auto zakupiłem w 2018r., pierwsza rejestracja w kraju przeze mnie, oryginalny nalot 260tys, ogólnie oprócz paru szczegółów egzemplarz bardzo zadbany. Po zakupie wymiany wszystkiego co trzeba, pozbycie się klap w kolektorze i potwierdzenie mechanika, że był to naprawdę udany zakup. Po jakimś czasie zwróciłem uwagę na delikatne drgania podczas jazdy, prawie niewyczuwalne, czasami po odpaleniu na zimnym też dało się wyczuć minimalnie nierówną prace silnika - przyznam, że trzebabylo się naprawdę na tym skupić, aby to wyczuć, ale nie ukrywam, że przez to, że zacząłem zwracać na to uwagę, zaczęło mnie to denerwować. W styczniu wywaliłem EGR. W marcu br. sprawdziłem korekty wtryskiwaczy: 1 : 1,44 2 : 2,62 3 : -2,63 4 : -1,33 5 : -0,94 6 : 0,34 Dolałem LQ do czyszczenia układu, wyjeździłem dwa zbiorniki i dolałem LQ typowy do CR. Po 2tys. sprawdziłem korekty i mają się tak: 1: 3,89 2: 5,86 3: - 3,62 4: - 2,79 5: - 2,86 6: - 1,15 Auto o dziwo takich wskazań naprawdę jeździ, odpala bez zarzutu, nawet dymka nie puści. Gdybym nie podłączał kompa nigdy nie zdecydowałbym się na regenerację wtryskiwaczy. Wtryskiwacze wysłałem do Stalowej Woli, na drugi dzień zadzwonili, że kazdy wtryskiwacz jajowaty, wypalony, przegrzany, obecność opiłków itd. Koszt każdej sztuki wycenili na 720zl. Z uwagi, że nowe kosztują 990zl nie zdecydowałem sie na regenerację, na dniach powinienem otrzymać zwrot. Na pytanie, czy dostanę jakiś wydruk z maszyny otrzymałem odpowiedź, że uszkodzenia zostały stwierdzone przy oględzinach wstępnych. Wtryskiwacze zdecydowałem oddać do innego warsztatu. I teraz moje pytania: - czy demontować pompę wysokiego ciśnienia i poddać ją również regeneracji? mimo tego, że po moich oględzinach wstępnych nie widać wycieków, czy uszkodzeń zewnętrznych? - czy jest faktycznie konieczność odkrecania baku, czyszczenia/płukania całego układu? - gniazda po wtryskiwaczach na ścianach są czyste, jedynie na dole miejscami delikatny nagar - czy wysyarczy je przedmuchać i wyczyścić szmatą? czy trzeba używać specjalego freza? - czy przy montażu zregenerowanych wtryskiwaczy na początku należy je napełnić paliwem, przez kręcenie rozrusznikiem bez podpietego zasilania elektrycznego do wtryskiwaczy? - kiedy przeprowadzić reset wtryskiwaczy? po rozgrzaniu i odpowietrzeniu, czy od razu? To chyba tyle. Regeneracja nie będzie tania dlatego chce, żeby wszystko było zrobione jak należy.
  4. Dzwonili ze wstępna diagnozą, że ogólnie tragedia. Powypalane, przegrzane, pełno opiłków itd. Każda sztuka 720zl. Jak dla mnie troche to dziwne, że każdy wtryskiwacz wyceniony za części i robociznę na tą samą kwote.
  5. Znajomy mi wyciągał bo ja niestety uziemiony w domu na 20dni, ale dlatego był właśnie na to teraz odpowiedni czas. Z pięcioma nie miał problemów, tylko jeden szedł opornie, spryskałem go na noc WD-40 i wylazł. Wtryskiwacze wysłałem do Stalowej Woli, zobaczę co powiedzą. Z tym ciśnieniem na INPIe to, w którym oknie? podczas jazdy, czy na postoju?
  6. Dzisiaj wysłałem wszystkie wstryski do sprawdzenia. Pytanie czy czujnik cisnienia cr na listwie też może mieć winę? Może warto by go wymienić wraz z wtyczką?
  7. Odświeżam temat. Jskiś czas temu korzystałem z preparatów do wtrysków. Sprawdziłem wartości: 1: 3,89 2: 5,86 3: - 3,63 4: - 2,79 5: - 2,87 6: - 1,15 Nagrałem też jak zachowują się wartości przy przyspieszaniu, jeżeli ktoś by zerknął to proszę o pw.
  8. Zmieniarka jest taka jak na zdjęciu, prawdopodobnie jakaś chińszczyzna. Z przewodami jest dokladnie tak jak piszesz, wtyczka na 3 i 6 pin + czerwony przewód połączony z żółtym przez złączkę.
  9. Zakupiłem jakiś czas temu cyfrową zmieniarke bluetooth dedykowaną do e39 (3+6pin), po podłączeniu zmieniarki czytnik mk4 nie przechodzi w stan uśpienia, na zmieniarce również cały czas świeci sie dioda. Jest na to jakaś rada, czy tylko taka, zeby odłączać za każdym razem wtyczki w bagażniku?
  10. Znajdę chwilę to nagram korekty przy delikatnym przyspieszaniu. Pytanie, czy INPA jest taka dokładna, czy dla pewności zrobić test przelewowy? Ogólnie silnik bardzo dobrze odpala, nie kopci, jedynie to minimalne drganie na wolnych obrotach przy nie zaślepionym EGR. Pytanie jeszcze, czy jeżeli przez nieuwagę w INPIE zrobiłem coś takiego jak reset korekcji wtryskiwaczy przez F7 i F1 to mogłem tym jakoś zaszkodzić?
  11. Zaślepilem dzisiaj podciśnienie EGR, wartości wtrysków to: 2,10 3,22 -2,87 -1,64 -1,06 -0,26 Z plusów to auto nie drży na wolnych, lepiej się zbiera i mniej pali. Zastosuje środki do czyszczenia wtrysków zobaczę czy pomogą. Odnośnie ograniczenia EGR przez INPE to nie tak, że tym zakresem 10-90 sterujemy otwarciem zaworu? Wartości w INPIE są w % nie w mg/hub.
  12. Będę miał chwilę to sprawdzę te korekty na zaślepionym podciśnieniu egr. Pytanie jeszcze odnośnie ograniczenia pracy EGR przez INPE. Robiłem to na odpalonym, nierozgrzanym silniku - od razu wpisałem wartość 90%, czyli o tyle ograniczyłem pracę EGR - silnik zaczął chodzić jak w traktorze, nie wkręcał się również na obroty. Tak to powinno działać?
  13. Jeżeli wartości wtrysków poprawią się podczas pomiaru z zaślepionym podciśnieniem EGR to znaczy, że winę ma sam zawór egr?
  14. Jak najlepiej sprawdzić szczelność zaworu EGR? Drugie pytanie to, czy warto zaślepić zawór EGR? Są gotowe zamienniki wraz z zaślepką kolektora wydechowego. Nie jestem zwolennikiem "poprawiania fabryki", ale ostatnio mam wyczuwalne drobne drgania na wolnych obrotach co mnie denerwuje, po zaślepieniu podciśnienia EGR problem ustaje. Błędów na INPIE brak, wartości wtrysków na rozgrzanym silniku: 1 : 1,44 2 : 2,62 3 : -2,63 4 : -1,33 5 : -0,94 6 : 0,34
  15. Poszukuję sensownej zmieniarki do bmw e39 touring 2003r. Radio jakie posiadam to duża navi 16:9. Oryginalna zmieniarka CD została prawdopodobnie wymontowana przez poprzedniego właściciela. W bagażniku są tylko dwa przewody z kostkami od zmieniarki. Wcześniej prawdopodobnie była zamontowana jakaś cyfrowa zmieniarkaw, w lewym górnym rogu przy przedniej szybie wystaje mikrofon, w schowku pasażera jest przewód aux, ktory działa, po podłączeniu urządzenia np. telefonu i ustawieniu trybu aux można np. słuchać muzyki. Zależy mi na łączności bluetooth, abym mógł np. słuchać muzyki z telefonu bezprzewodowo, jak również na zestawie głośnomówiącym. Pytanie czy jako zestaw głośnomówiący zmieniarka bedzie tylko działać po przełączeniu radia w tryb CD, czy cały czas? I czy telefon podłączony przez bluetooth będzie mógł równoczesnie działać przy odtwarzaniu muzyki jak i odbieraniu rozmów przez zestaw głośnomówiący? Czy taką zmieniarke podłączam bezposrednio do bagażnika p&p pod przewody od zmieniarki, czy muszę demontować radio?
  16. To dlaczego kolega malysz1976 pisał, że musze zaczynać od ekranu? Myślę, że taki kawałek jak na tej aukcji znajdę w wiązce l, którą nabyłem.
  17. piotr520 ta z linka jest do czytnika, poza tym i tak nie sięgnie do ekranu. Wiązkę nabyłem całą oryginalną, ale miałem nadzieję, że da sie to podłączyć w bagażniku, do czytnika, albo gdzieś, a tu zonk trzeba od ekranu prowadzić.
  18. Sam nie bardzo rozumiem ten schemat. Dam znajomemu to pewnie rozgryzie. Pytanie, czy wiązkę muszę prowadzić od monitora 16:9, czy mogę dopiąć się w konkretne przewody np w bagażniku? Oryginalnie posiadam monitor 16:9, czytnik MKIV, moduł webasto, moduł sterowania głosowego (niestety tylko język niemiecki). Chciałbym dołożyć tuner, aby zamontować kamerę cofania i może w przyszłości przerobić na DVB-T. Dokupiłem używany tuner TV oraz całą dużą wiązkę z touringa.
  19. Tak jak w temaci. Oryginalnie posiadam dużą navi. Nabyłem cała dużą wiazke od dużej navi do e39 touring wraz z tuneram. Teraz chciałbym to jakoś podpiąć, ale tylko doposażenie w tuner tv. Tylko, w którym miejscu uciąć, w którym połączyć jakie przewody? Przydałby się jakiś schemat.
  20. Szczerze to na początku zależało mi na kamerze cofania, aby była musi być tuner TV, którego nie posiadam. Na ten MCA natknąłem się przypadkowo. Kamera podłączana bez kombinowania, filmy itd. telewizja dvb-t, z ktorej i tak raczej nie będę korzystał, ale pasażerowie czemu nie. Nie wiem jak wyglada w tym tunerze podłączenie dodatkowego monitora np. w zagłówkach. Fakt faktem cena jest dość spora i niestety utrzymuje się kilka lat taka sama.
  21. Planuję dołożyć do mojej E39 touring tuner TV od MCA: https://mca.electricmura.ro/en/product/mca-digital-tv-tuner/?gclid=EAIaIQobChMIuf2_2YvB4gIVjIKyCh0HlQ_BEAAYASAAEgJ47vD_BwE Posiadam dużą navi, nie patrzyłem jeszcze czy we wiązce mam wyjście na tuner, ale raczej wątpię. Przez podłogę widziałem tylko moduł/sterownik głosu z niebieską wtyczką. Pytanie czy szukać calej wiązki, czy warto próbować cos "rzeźbić" samemu? Drugie pytanie to antena do TV, raczej takowej nie posiadam, wlutować też nie wlutuje bo ostatnio przyciemniłem szyby. Czy taka będzie odpowiednia: https://images.app.goo.gl/syxjHMsCx8pDkE1Z6 Potrzebuje dwie czy jedną? W oryginale wiem, że byly wzmacniacze strony lewej i prawej, ta antena ma wbudowane wzmacniacze to czy te oryginalne jest sens montować?
  22. Sugeruje się testem nr 7 na zegarach. Po 4km temp. 85-90stopni.
  23. Termostaty wymienione oba, chociaż tylko ten przy egr wyglądał na uszkodzony. Zalany nowy płyn, uklad odpowietrzony. Przy temperaturze zewnętrznej ok. 3stopni płyn osiąga temperatore robocza po ok. 4km (po odpaleniu silnika słychać również webasto). Pytanie czy przy nastawieniu czasu, o którym ma się załączyć webasto (bez uruchamiania silnika), również bedzie "podgrzewany silnik"?
  24. Po ok. 30min grzania pieca bo po takim czasie, może troche krótszym piec się wyłącza to wskazowka po odpaleniu nie powinba chociaż wyjść za niebieskie pole? Nawet przy uszkodzonym termostacie?
  25. Posiadam oryginalne webasto. Na dużej navi mam opcje: Webasto/wentylacja, w środku mam do wybory dwa czasy oraz tryb bezpośredni webasto i tryb bezpośredni wentylacja. Po ustawieniu pierwszego czasu, słychać jak wszystko rusza, czuć spaliny itd., ale nic poza tym, panel klimatyzacji się nie włącza, tylko świeci mała dioda przy prawym pokretle od navi. Po samoczynnym wyłączeniu się w aucie jest dość ciepło, ale wskazówka od temperatury silnika ani drgnie. Po odpaleniu auta bez nastawiania czasu, również słychać jak webasto startuje, ale temperatura bardzo długo dochodzi do pionu, a czasem nawet wcale. Mam termostaty do wymiany, ale czy mimo to webasto nie powinno dogrzac silnika przy nastawieniu czasu?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.