Treść opublikowana przez Zgadnij97
-
F31 Drzwi się nie domykają po ponownym montażu
Witam! Posiadam Bmw F31. Z tego co wiem to były malowane w niej tylne prawe drzwi. Drzwi nie są równo z innymi elementami, troche odstają. Da radę to jakoś wyregulować?
-
Chip do f30 320d 184 km
Ktoś może polecić jakąś dobrą firmę tunerską na Dolnym Śląsku? Omawiany w temacie 320d 184 do zachipowania.
-
F31 320D Xdrive 2014. Woda pod nogami pasażera
Witam! Od jakiegoś czasu mam problem z przedostającą się wodą do wnętrza auta. Dokładnie to pod nogi pasażera. Piankę w drzwiach sprawdziłem. Jakieś pomysły skąd może sie dostawać do środka? Dodam że z prawej strony auta od zewnątrz czuć zapach "mułu" czy coś w tym stylu.
-
F31 320D xdrive zmiana tłumika końcowego na podwójny.
Witam! Posiadam Bmw f31 320d xdrive w sportpakiecie. Chciałbym wymienić tłumik końcowy na jakiś z dwoma końcówkami (jedna z lewej jedna z prawej). Mógłby mi ktos polecić coś w rozsądnych pieniądzach? Może ktoś zna firme zajmującą się tym na dolnym Śląsku?
-
F31 320d xdrive Jaki olej do dyfrów?
Witam! Posiadam Bmw f31 320d w xdrive z automatyczną skrzynią biegów. Chciałbym wymienić w niej olej w dyferencjałach. Według RealOEM idą dwa różne oleje. hypoid axle oil g2 hypoid axle oil g1 Po wklepaniu dwóch nazw w google grafice, wyskakuje ten sam olej 75W-85. Jaki olej polecacie na wymiane ? Bo w aso z tymi bańkami 0.5L i cenami to trochę sobie odjechali. Znalazłem MOTUL MOTYLGEAR 75W85 1L . Nada się?
-
Początki E46 2.2 z 2000
Jak kupiłem swoją Bunie też byla zalana Castrolem Edge 5W30. To stwierdziłem że zaleje taki sam. Palił oleju jak smok, po 1L na 1000km, masło pod korkiem w dużych ilościach. Z 2 miesiące temu zmiana na Valvoline 5W40 Maxlife. Jak narazie z 4 tys km na nim zrobilem i ani kropelki nie wypił, masła również nie ma. Więc odpowiedz sobie sam jaki zajebisty jest ten Castrol :cool2:
-
Początki E46 2.2 z 2000
Najpierw zobacz skąd Ci cieknie olej bo jak z miski olejowej to po wymianie uszczelki będziesz musiał znowu zrobić geometrie bo trzeba do tego zabiegu ściągnąć zawieche z przodu. Miałem niedawno ten sam problem ( ściąganie auta jakby halny wiał) to okazało się, że luz na maglownicy.
-
M54B22 czy to przepływka?
Sprawdzałem przypływkę, wszystko w normie. Zauważyłem że na gazie jest zbyt bogata mieszanka. Czy od tego może więcej palić i stracić moc? Zaznaczę że na benzynie dużo lepiej nie jeździ. Myślę żeby wykasować adaptację sond, pojeździć na benzynie tak ze 100km i pojechać do gazownika na regulacje. Ma ktos jakies pomysły?
-
M54B22 czy to przepływka?
Musze jakoś specjalnie gaz odłączyć zeby to sprawdzić? Czy wystarczy że przyciskiem wyłącze i na benzynie pojeżdże? Adaptacje sond mogę kasować jak mam instalację gazową?
-
M54B22 czy to przepływka?
Witam! W ostatnim czasie zauważyłem że auto więcej pali oraz ma mniej mocy. Dzisiaj z ciekawości odłączyłem przepływomierz na włączonym silniku. Auto dostało z 20 koni wiecej, reakcja na gaz jest o wiele lepsza ( lekko dotkne i leci). Co może byc tego przyczyną?
-
M54B22 wysokie spalanie, błędy termostatu i lambdy
Dzięki za pomoc. :D
-
M54B22 wysokie spalanie, błędy termostatu i lambdy
Okej, sprawdzę to i dam znać. Termostat jakiej firmy kupić?
-
M54B22 wysokie spalanie, błędy termostatu i lambdy
Witam! Posiadam e46 m54b22. Od jakiegoś czasu wyskakuje mi check. Za każdym razem są to błędy 123 (termostat) i 228 lambda. Czy od tych błędów może byc podwyższone spalanie ? Auto w gazie, rok temu przed założeniem instalacji spokojnie schodzilem do spalania 8.5 na PB w trasie do 140km/h. Obecnie przy jeździe 130-140 komputer pokazuje 10-11, a spalanie gazu jest na poziomie 13-14 litrów. Termostat pracuje chyba prawidłowo, szybko sie auto nagrzewa i wskazówka zawsze w pionie. Dodam że jak trochę auto przykatuje to w kabinie zaczyna robic sie gorąco. W inpie pokazuje że błąd wyskoczyl przy 0 obrotach i 12 stopniach... wyskakuje on tylko na trasie. Jakieś pomysły skąd te błędy?
-
E46 320i Szarpanie oraz nie trzymanie toru jazdy
Byłem u mechanika. Tylne tuleje niektóre są do wymiany. Magiel nie cieknie ale ma luz. Wymienie komplet tulei tylnych (21 sztuk), magiel, podporę wału, przegub elastyczny, założę inne koła i zobaczymy co z tego będzie.
-
E46 320i Szarpanie oraz nie trzymanie toru jazdy
Z tym plywaniem auta troche źle sprecyzowalem. Raczej mi sie zdaje, że cos z przodu jest nie tak. Trzymam sztywno kierownice a auto samo skręca lewo prawo, caly czas kontrować muszę kierownicą. Zaznacze, że gdy na przykład biorę zakręt to jest wszystko okej. Tylko przy wyprostowanej kierownicy jest ten problem.
-
E46 320i Szarpanie oraz nie trzymanie toru jazdy
Witam! Mam problem od dłuższego czasu. Pierwszy to pływające auto po autostradzie. W aucie wymieniłem wahacze, drążki z końcówkami, łączniki, amory. Dodam tez że między 110-130 są drgania na kierownicy. Nie mam juz pomysłu co może byc przyczyną. Zbieżność robiona z 4 razy u 3 różnych mechaników. Drugi problem to przy zmianie biegów (z 1 na 2 i z 2 na 3 oraz przy redukcji na niższy) auto strasznie szarpie, jakby ciagło go do tyłu. Wymieniłem komplet sprzęgła oraz dwumase. Nic to nie dało. Prosiłbym o pomoc bo juz nie mam pomysłów. Bmw e46 320i 170km manual.
-
330i automat Drgania podczas przyspieszania
Witam! Tak jak w temacie, podczas przyspieszania czuć drgania na całym aucie, gdy odpuszczę gaz lub dam na luz to jest wszystko normalnie. Czym może być to spowodowane ? Koła na 100% nie bo od razu pojechałem je wyważyć. E46 330i Automat
-
Amortyzatory KYB, a sprężyny Eibach Pro kit
Witam! Posiadam w swojej e46 amorki KYB ze sprężynami KYB. Jest zdecydowanie za miękko, czy jakbym zmienił sprężyny na Eibachy Pro Kit to stanie sie troche twardszy? Na zakrętach wygina się strasznie. Myślałem żeby dorzucić jeszcze rozpórkę.
-
Dlaczego nie da sie spalić gumy :c E46 320i 170 km
Byłem teraz u mechanika, sprzęgło do wymiany :( :( :(
-
Dlaczego nie da sie spalić gumy :c E46 320i 170 km
Nie mierzyłem :/ z moich odczuć jakiegoś spadku mocy nie ma.
-
Dlaczego nie da sie spalić gumy :c E46 320i 170 km
No tak :(
-
Dlaczego nie da sie spalić gumy :c E46 320i 170 km
Witam ! Mam durne pytanie, ale jestem bardzo ciekawy. Posiadam E46 w Sedanie z silnikiem 320i 170 koni. Z ciekawości chciałem spalić kapcia, ale auto po daniu na maxa gazu i puszczeniu sprzęgła zamiast mielić oponami to przyspiesza. Może mi ktoś wytłumaczyc w czym tkwi problem ? Sprzęgło się nie ślizga. Opony 205/55/R16 na alusach. Wcześniej 1.6 z przednim napędem to kręciły sie kola w miejscu.