Treść opublikowana przez gandalf103
-
Chip do f30 320d 184 km
1) Czy w 320d przed chipem zalecana jest wymiana rozrzadu? 180k najechane. 2) Planowałem robić chipa w KreatorzeMocy, ktoś zna tą firmę i może co nieco powiedzieć?
-
F31 325d, wymiana rozrządu & klapki kolektora ssącego FOTO
Czyszczenie kolektora przeprowadzałeś we własnym zakresie czy oddawałeś do mechanika?
-
[f31] Akcja serwisowa maglownica
Cześć, ostatnio dowiedziałem się, ze moja f31 jest objęta akcja na maglownice. Przebieg 180k, nigdy najmniejszych problemów z przekładnią kierowniczą nie było, wobec tego pytanie brzmi czy warto oddawać na wymianę? :) https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=163&t=352411
-
F10 520D 2014, Wrocław WBA5E71020D785321
gandalf103 odpowiedział(a) na tk-bmw temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażA co w sytuacji, gdy kupujesz samochod od niemca handlarza (prywatnie, osobiscie) z 1 kluczykiem? Jest sie czego obawiac?
-
F10 520D 2014, Wrocław WBA5E71020D785321
gandalf103 odpowiedział(a) na tk-bmw temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażTak z ciekawosci - czy dwa kluczyki faktycznie sa az tak istotne? Dlaczego? Chodzi o cos wiecej niz ubezpieczyciela?
-
Kupno 1er - porady, opinie, porównania. Pomoc w wyborze.
@alph: Wielkie dzieki, ale niestety mocno wykracza ponad moj budzet :) Bardzo dziekuje wszystkim zaangazowanym za opinie. Mam jeszcze pewne watpliwosci, mianowicie F20, ktora mam na oku, ma jeszcze dwie rzeczy, ktore mnie zastanawiaja. Generalnie M-pakietowe f20 maja niebieskie zaciski oraz na przednich nadkolach, z reguly posiadaja emblemat M. Wypatrzona przeze mnie, pomimo M-pakietu fabrycznego (sprawdzilem specyfikacje po VIN'ie) niebieskich zaciskow ani takich emblematow nie posiada. Czy to moze oznaczac, ze nadkola byly wymieniane (ergo samochod po stluczce)? No i dlaczego te zaciski sa jakie sa? Dodam jeszcze, ze przegladajac inne samochody 2-3 inne sztuki podobnie nie mialy emblematow, ale zdecydowana wiekszosc owszem.
-
[F20] Chip 118d vs 116d
Tak, chodzilo mi o przedlift. 84 KM odnosilo sie do przyrostu dla 116d wzgledem chipa pod 118d, ktory z 143KM robi 200KM. Wowczas gdyby go zastosowac w 116d (116KM) przyrost by wynosil 84KM. W KreatorzeMocy jednak robia 116d na zaledwie 185KM. Dlatego tez zastanawiam sie, z czego to wynika.
-
Kupno 1er - porady, opinie, porównania. Pomoc w wyborze.
Właśnie ze względu na X-drive? Generalnie z wyglądu biała SL nie ma podejścia do niebieskiej w M-pakiecie :)
-
Kupno 1er - porady, opinie, porównania. Pomoc w wyborze.
Cześć, co byście wybrali, F20 118d w M-pakiecie, estoril blue, bez nawigacji (radio prof.) oraz czujnikow z przodu, czy Sport Line, x-drive, biała, z navigacja business i czujnikami p+t? Co moze byc latwiej w przyszlosci sprzedac? Mowa o samochodzie 5 letnim (prod. 2013).
-
[F20] Chip 118d vs 116d
Cześć, chciałbym spytać o różnice między 118d a 116d. Generalnie panuje opinia, ze to ten sam samochód tylko rożni się programem. W związku z tym, z czego wynika fakt, że np. w KreatorzeMocy (http://www.kreatormocy.pl/katalog/bmw) 118d stroją na 200KM i 440Nm, a 116d na zaledwie 185KM i 385Nm? Przecież program powinien być ten sam dla jednego jak i drugiego modelu. Czy wynika to z tego, ze nie chcą robić zbyt dużego przyrostu w przypadku 116d - 84KM? Aha, jest niby jeszcze węższy wydech ale to chyba nie jest przeszkoda (do późniejszej zmiany).
-
Akcja serwisowa EGR
Wiadomo może coś więcej na temat tej akcji serwisowej, jakie samochody obejmuje? F30 się załapie?
-
Kupno 1er - porady, opinie, porównania. Pomoc w wyborze.
Cześć, planuje zakup f20 przed liftem. Pytanie czy lepiej kupić 116i w m-paku, 118i w jakimś sport line czy 118/120d w m-paku? Oczywiście w przypadku zakupu 116i lub 118i pierwsze co bym zrobił to chip. W grę wchodzą samochody z przebiegiem rzędu 80-100k, dlatego tez zastanawiam się, czy to nie jest wartość graniczna dla benzyniaka. A druga sprawa to jak wygląda odsprzedaż takiego samochodu w Polsce. Raczej pożądane sa benzyniaki czy diesle?
-
[F20] Dziwna konfiguracja M-pakietu.
Serdecznie witam wszystkich :) Jak w temacie, trafiłem na takie zdjęcie jedynki w M-pakiecie. Jest M-pakiet, siedzenia M-pakietowe, a kierownica zwykła oraz te ozdobne listwy też jak z jakiejś wersji modern czy coś tego typu (powinny być srebrne z pięknym niebieskim paskiem). Właściciel sam to sobie wymienił czy wyjechało z fabryki w takiej konfiguracji?