tak jak napisałem wyzej.robiłem i nie ma co 2, ale ciśnienie szybko rośnie. z tym że przy drożności tej rozerwanej chłodnicy miało prawo rosnąć. dzis znalazłem dlaczego mogło dojsc do rozsadzenia chłodnicy. byc może przez zatarty wentylator. tylko dalej nie wiem co miałby wentylator do braku komunikacji ze sterownikiem silnika. czyzby nastąpił jakiś zbieg usterek? nie wiem. jutro wsadzę drugi czujnik obrotów wału, chłodnicę i zobaczę co będzie.