Treść opublikowana przez ryan92
-
Ubytek prądu
Temat ogarnięty spadło do 0.06 powodem była woda po prawej stronie w we wnęce prawdopodobnie wilgoć była odpowiedzialna kolega mi podpowiedział aby tam sprawdzić czy wody niema okazało się że była po wysuszeniu i sprawdzeniu jest ok a jak odłączam bezpiecznik gazu spada do 0.02a
-
Ubytek prądu
Może zamienić akumulator bo raz miałem sytuację że się rozładował gdzie nie mogłem opalić a jeszcze pojawia się błąd poduszki powietrznej akumulator po jedzie ma 12.2 v
-
Ubytek prądu
Po 15 minutach spada do 0.26 Auto było tak podpięte około godziny dopiero wyjęcie bezpiecznika 51 spadło napięcie do 0.06 :mrgreen: w samochodzie jest LPG zamontowany JR92749
-
Ubytek prądu
Ucieczka prądu z akumulatora. Zbadałem multimetrem przy wyłączonym zapłonie, kluczyk wyjęty ze stacyjki, wszystko pozamykane, samochód zamknięty autopilotem, podłączenie multimetru zgodnie z zasadami. Ubytek prądu 0,26A. Po sprawdzeniu multimetrem wszystkich bezpieczników okazało się, że po wyjęciu bezpiecznika nr 51 ubytek spadł do 0,06 tj zgodnie z normą. W/w bezpiecznik opisany jest jako Zunderlasseelektronik co oznacza prawdopodobnie elektroniczny układ zapłonowy. Jak teraz i w którym miejscu szukać usterki powodującej ubytek prądu, układ ten pewnie składa się z wielu różnych elementów.samochod posiada instalację LPG BMW 2004 116i
-
pomoc w diagnozie
i tu kolega miał racie padło 1 z kół vanosów oczywiscie wymiana oby dwóch bo jedno było jeszcze w miare ale mechanik zmówił 2 sztuki cena zamieników po 1 tyś sztuka + rozrząd + uszczelki i robota w sumie 3.700
-
wymiana rozrządu w bmw 1 E87 116i
witam potrzebuje info o warsztacie Auto master na Turystycznej czy ktos robił u nich swoją bemke
-
wymiana rozrządu w bmw 1 E87 116i
ale akcja serwisowa była pare lat temu??? a po za tym jak sprawdzałem historie w salonie to samochód miał juz wymieniany rozrząd przy przebiegu 30 tyś w 2008r a obecnie ma 103 tys
-
wymiana rozrządu w bmw 1 E87 116i
Witam kolegów chciałbym się do wiedzieć o wymianę rozrządu w bmw 1 e87 116i 2004 rok silnik 1,6 benzyna + gaz ma kilka pytań czy ktoś ma sprawdzony warsztat w Lublinie jeśli tak prosiłbym o namiar czy rozrząd kupować w aso bmw czy w intercars ewentualnie jakiego producenta a i czy warto pchać się w koszty wymiany kół zębatych wałków , bo byłem w serwisie peugeot bo akurat współpracuję z nimi i mi powiedzieli ze silniki z jedynki były stosowane tez w samochodach peugeota i mieli akcje serwisową w której wymieniali kompletny rozrząd z kolami zębatymi i powiedzieli ze najlepiej by było zrobić kompletny rozrząd z kołami i koszt takiej wymiany to 2 tys czesci z aso bmw + 500 robocizna. Czy warto pchać się w koszty czy zrobić sam rozrząd bez wymiany kół zębatych. Poproszę o jakieś porady. Z góry dziękuje.
-
pomoc w diagnozie
witam odświezam temat jestem po wymianie sterownika silnika i adaptacji pompy abs ale problem nadal się poiawił ma ktoś pomysł co dalej zrobić dodaje fotki z błędami jakie są; http://www.fotosik.pl/zdjecie/b72e8f6ef9a7e5f3 http://www.fotosik.pl/zdjecie/46edb46e188943d3
-
pomoc w diagnozie
Koledzy po wymianie pompy abs próbowłem wykasowac błedy jeden mechanik nie dał rady wiec pojechałem do auto perfekt sawa w lublinie powiedzieli ze trzeba kalibrwac i programowac pompe z kompem po podmianie uzywki bo system esp nie bedzie działał oczywiscie sie zgodziłem i padł komp przy próbie programowania. Brak komunikacji z komputerem czy ktos juz miał taką sytuacje i czy da rade zaprogramowac komputer od nowa czy trzeba kupowac i składac z dwóch jeden
-
pomoc w diagnozie
jutro zmierzam wymienic pompe abs i pytanie czy odpowierzac normalnie czy ktos juz to robił i podpowie co i jak a jakiej firmy olej silnikowy polecie???
-
pomoc w diagnozie
jestem z lublina i tu mam zaufanego kolesia od elektroniki. a moze ktos z forum da namiary na dobrych fachowców. Jestem nie ufny co do niektórych mechaniorów miałe taką przygode ze kolo mi robił trzy razy silnik za 2x zapłaciłem a trzecim razem zrobił mi na własny koszt
-
pomoc w diagnozie
Kolego przepustnica juz wymieniona mocno mulił sie przy wdepnieciu pedała na kompie tez pokazało kody przepustnicy zostało mi zrobic pompe abs dzis byłem na kompie i oto kody a kupiłem uzywke Ztąd moje pytania bo planuje wymienic pompe i przy okazji olej i po zaglądac do tam gdzie bedzie to mozliwe oto fota z kompa http://www.fotosik.pl/zdjecie/04c670e854443f47
-
pomoc w diagnozie
Czyli trza zaglądac do rorządu
-
pomoc w diagnozie
Witam Wszystkich potrzebuje wszej pomocy o tusz jestem posiadaczem BMW 1 116i ROK 2004 W GAZIE od nie dawna ale mam troche problemów na sam początek padła mi przepustnica a teraz pompa Abs ale nie pokoji mnie klekot silnika sprzedający steirdził ze te typ tak ma rorząd był wymieniany kompletny przy przebiegu 40 tys w salonie są też dziwne obiawy przy zimnym silniku. Jaki olej lejecie do swoich jedynek tu jest zalany podobno castrol10w/30 albo 40 prosze o ocenienie stanu silnika przebieg 100 tyś TAKI EFEKT JEST NA ZIMNYM SILNIKU A TAK CHODZI NA ROZGRZANYM SILNIKU bezyna czy gaz tak samo PROSIŁBYM O PODPOWIEDZI I RADY ZGÓRY DZIEKUJE