-
BMW E46 316 SEDAN 1.9 BENZYNA Problem z układem chłodzenia
obawiam się że to może być nagrzewnicą będę za niedługo rozbierał, może wymieniał, słyszałem też że mechanik mógł się pomylić i założyć odwrotnie pasek na pompe wody przez co pompa nie robi odpowiedniego ciśnienia też będę to jutro sprawdzał czy aby na pewno jest dobrze założone
-
BMW E46 316 SEDAN 1.9 BENZYNA Problem z układem chłodzenia
dziś tak zrobiłem.. dalej to samo bez zmian
-
BMW E46 316 SEDAN 1.9 BENZYNA Problem z układem chłodzenia
Elektorzawór jest sprawny wymieniony i był sprawdzany działa poprawnie. Panel klimatronik również był przepinany od kumpla i take same objawy jak przy moim nadal nie grzeje
-
BMW E46 316 SEDAN 1.9 BENZYNA Problem z układem chłodzenia
Dziś miałem trochę czasu i po sprawdzałem wszystko 1. Poziom płyny jest w normie 2.jest przelew w zbiorniczku wyrównawczym 3. Tego nie wiem jak sprawdzić 4.Termostat jest sprawny trzyma temp otwiera się poprawnie Dziś wymieniony został kruciec, elektrozawór Układ jest uszczelniony i odpowietrzony bezpieczniki sprawdzone, i po wymianie elektrozaworu był ponownie odpowietrzony pojawił się lekko ciepłe powietrze lecz po jakimś czasie znikło wymieniony cały płyn oraz sprawdzany był również panel klimatronika i również jest sprawny. Dodam też że zaczęło się tak dziać po tym jak pompa wody padła, i została wymieniona za nową. Jeśli będzie trzeba udzielę każdej informacji by ponownie auto zaczęło grzać
-
BMW E46 316 SEDAN 1.9 BENZYNA Problem z układem chłodzenia
Po wymienieniu pompy i krucica nie ma ciśnienia węże są miękkie i auto nadal nie grzeje ;/ proszę o pomoc
-
BMW E46 316 SEDAN 1.9 BENZYNA Problem z układem chłodzenia
Co się okazało muszę wymienić również pompę wody która była wymieniana 4 mieś temu.. Wcześniejszą pompę zamawiał mechanik zaczynam potwierdzać kolegi zdanie żeby robić samemu.. Kruciec oraz pompa wody już zamówiona i jak części przyjdą nowe zabieram się sam za to ;-]
-
BMW E46 316 SEDAN 1.9 BENZYNA Problem z układem chłodzenia
Dziś znalazłem przyczynę. Okazało się za za silnikiem kruciec jest pęknięty i przez to woda ucieka. Po odkręceniu kurka od wlewu, z tyłu od razu pociekła woda po odpowietrzeniu układu auto zaczęło lekko grzać, mam nadzieję że po wymianie i ponownym odpowietrzeniu układu wszystko wróci do normy. Jak z tym zrobię od razu dam znać. Niżej dodaje linki do ss zdjęci jak to wygląda na jednym ze zdjęci widać jak woda dopiero wyciekła. Pozdrawiam SS Do zdjęci http://scr.hu/4r1/ksepp http://scr.hu/4r1/jghp7
-
BMW E46 316 SEDAN 1.9 BENZYNA Problem z układem chłodzenia
Mechanik odpowietrzał ale w środę bd jeszcze rozbierał i patrzył dokładnie na wszystkie węże i kolanka.
-
BMW E46 316 SEDAN 1.9 BENZYNA Problem z układem chłodzenia
Witam Jestem nowy na forum i mam pewien problem. Jak w temacie dotyczy on układu chłodzenia. Mianowicie przy wyższych obrotach zapala mi się lampka od płynu chłodzącego że jest za mało a jak obroty spadną po niżej 3tys się wyłantrza. 1) Stan płynu chłodzącego w normie 2) wszystko szczelne ( muszę tylko sprawdzić kolanko z tyłu silnika) 3) Był niedawno od powietrzany układ Przez co nie grzeje w ogóle, i leci cały czas zimne powietrze z nawiewów i czasem na mniejszym ustawieniu nawiewu przerywa w nadmuchiwaniu raz mocniej raz słabiej wieje Bardzo proszę o pomoc i opinię. Pozdrawiam