Treść opublikowana przez wehyr
-
F30, który silnik wybrać ? opinie, porady, porównania
Ja nie jestem expertem ;) ale dla przykładu golf gti permormance 230 ps box u vtecha seria 232 ps 365 nm Wynik po boxie 270 ps 427 nm, rozmawiałem z chłopakami i 330i bez problemu pod 300 ps i ponad 400 nm, takiego wyniku nigdy z 320i nie da rady uzyskać bez daleko idących modyfikacji... Macie rację audio zostawię standardowe a po czasie zrobię sobie alpine lub clariona czy coś podobnego... Po dobrych radach wezmę m sporta.. Auto inaczej wygląda ;) a o co chodzi z tym przyciskiem sport+ to coś daje?? Zawieszenie też lepsze?? Sztywniejsze?? Uważacie że jakbym boxa montowal i będzie pod 300 ps to chyba x drive to nie będzie głupi pomysł ;) żona też będzie autem jeździć a na sliskim to sam tył nawet z systemami to za mało ;) ( dla mnie bajka) ale dziecko w drodze i chyba z x bezpieczniej. Pozdrawiam ;)
-
F30, który silnik wybrać ? opinie, porady, porównania
320i a 330i różni się nie tylko softem. To nie moja opinia tylko chłopaków z vtechu. 320i boxem na max 270-280 ps i 370 nm 330i na około 300 ps i 430 nm A to jest dla mnie różnica.... Jeżeli chodzi o m pakiet to mam zagwostke:/ Może lepiej być cierpliwym i kupić wypasa a zrezygnować ze sportowej skrzyni. Adaptacyjnych Led ( kupić zwykle) i hk i mieć standardowe nagłośnienie....
-
F30, który silnik wybrać ? opinie, porady, porównania
Dzięki za obszerną odpowiedź :) Jednak będę w trochę późniejszym czasie zamawiał 330i Moc dużo wyższa ( bezpieczniejsze podróżowanie, manewry wyprzedzania z zapasem mocy) moment też aż o 80NM wyższy.... Ad1. Będę w takim razie brał x drive ( w planach box) Ad2.wezme automat ale przemyśle czy po tym co napisałeś kupować sportową. Ad3. Też chyba stanie na niebieskim ( bardzo ładnie wygląda w słoneczne dni) ewentualnie jako drugi czarny:) Ad4. Czyli nie warto tyle dopłacać :/ a w tym pakiecie nie ma innych zderzaków większych felg itd?? Czy jakbym osobno dokupil sportowe fotele ( jaki to koszt) do tego felgi ( w sport z 330i są 18) nie wyszloby na to samo mniej więcej?? :) Ad6. Tak w pakiecie polskim jest wszystko czego potrzebuje ;) ( ledy, ambient, czujniki) Ad7. Zdecyduje się w takim razie na adaptacyjne. Ad10. Poczekam jeszcze trochę z zakupem i zdecyduje się na harmana, warto?? Czy wtedy gra czysto i w miarę Oki?? Ad11. Postaram się wpłacić z 35% niski wykup i5 lat może wtedy dodatkowo jeszcze coś zejda ;) Pozdrawiam
-
Jakie dają rabaty na zakup f30?
Dzięki za radę ;) jeszcze jednak chwilę poczekam, ponieważ 320i jednak ciut ( oczywiście to tylko moje odczucie) za wolne. Spalanie niewiele się różni a osiągi jednak diametralnie. I pod koniec roku pewnie rabaciki też będą spoko ;)
-
Jakie dają rabaty na zakup f30?
Witam. Jakie aktualnie rabat można uzyskać przykładowo na 320i. Cena z wyposażeniem dodatkowym 183000zł Rabat 15000zł na wyposażenie dodatkowe od producenta 183000-15000=168000zł Od tej ceny rabat do kwoty 153000zł Czy ktoś uzyskał większy rabat w tym roku?? Jeżeli tak to proszę o adres i nazwę salonu oraz o dane sprzedawcy. Grupa zawodowa lekarz, leasing 25% wpłaty. Czy leasing bmw to dobry wybór?? Koszt około 108% ile z tego można urwać?? Ostatnia sprawa 320i sportline ledy pakiet pl i kilka gadżetów, czy 330i w standardzie z ledami i tylko pakiet pl??
-
F30, który silnik wybrać ? opinie, porady, porównania
No i cisza ;) Mimo tego i tak dzięki za kilka komentarzy ;)
-
F30, który silnik wybrać ? opinie, porady, porównania
Dziękuję za opinie ;) będzie łatwiej dokonać wyboru :) za każdą odpowiedź jestem wdzieczny :D
-
F30, który silnik wybrać ? opinie, porady, porównania
Ja tylko przedstawiam swój pogląd, a pytania zadałem na forum aby poznać opinię użytkowników. Zawsze przy wyborze nowego auta staram się uzyskać jak najwięcej informacji od innych osób, po to aby finalnie dokonać przemyślanego wyboru. Opiniami tymi nie muszę się sugerować przy zakupie ale warto je rozważyć, skoro ktoś już uzytkuje bmw dłuższy czas niż ja to na pewno ma więcej wiedzy praktycznej na temat danego modelu. W każdej marce napęd 4x4 działa " podobnie" tak samo nowe skrzynie automatyczne, więc liczą się drobne różnice które chciałbym poznać
-
F30, który silnik wybrać ? opinie, porady, porównania
Dzięki za odpowiedzi ;) jakby ktoś jeszcze mógł pomóc w innych pytaniach z długiej listy będę wdzięczny ;)
-
F30, który silnik wybrać ? opinie, porady, porównania
A to ma xdrive do mieszkania w północnej Polsce, iż tej zimy można policzyć na palcach jednej ręki dni w których padał śnieg i było ślisko... Jeździłem innymi samochododami awd i przy normalnej spokojnej jeździe uważam iż dopłata 10000zł jest nie warta zachodu, poza tym wyższe spalanie, bardziej skomplikowana budowa, serwis i mniej radości z jazdy ( jeżeli ktoś ma doświadczenie z autami rwd) moc srandardowa tego silnika nawet po delikatnym boxie nie wymaga awd, co innego w dieslu moment dostępny od niższych obrotów ( bez awd ciężko wykorzystać cały moment)
-
F30, który silnik wybrać ? opinie, porady, porównania
Witam. Jestem zainteresowany kupnem bmw 320i z salonu, mam kilka pytań do użytkowników oraz forumowiczów. 1. Czy warto dopłacać za x drive mieszkam blisko morza.? 2. Czy warto dopłacać za automatyczną skrzynię biegów ( kupić zwykła czy sportową) ? 3. Który z 3 kolorów najładniejszy do wersji sport line ( szafirowo czarny, błękit cesarski, niebieski śródziemnomorski) ? 4. Czy warto dopłacać do wersji sport line?? Czy standardowo jest Oki ( bardzo podobają mi się fotele w sport line) 5. Jakie efekty daje box do tego silnika poproszę o opinię osób które zamontowaly ( jaka różnica w osiągach i mocy i nm) 6. Czy warto dokupić pakiet Polski? 7. Czy warto kupić światła ledowe czy adaptacyjne ledy, jaką różnica w użytkowaniu codziennym? 8. Spalanie tej wersji przy normalnym użytkowaniu? 9. Czy bmw f30 po Fl z 2015 320i posiada jakieś wady, akcje serwisowe, na co zwracać uwagę? 10. Czy nagłośnienie hi fi daje zauważalny efekt? 11. Czy podgrzewanie foteli można zamówić również w wersji sport line? 12. Jaki leasing najkorzystniejszy? W bmw wychodzi 108% 13. Przedstawię moją konfigurację oraz cenę jaką póki co udało mi się wynegocjować, jezeli ktoś uważa i można otrzymać wyższy rabat proszę o namiary osoby lub dealera? Bmw 320i. sport line. 155800 Lakier metalic. 3923 Pakiet pl plus. 7973 Sportowa skrzynia. 10359 Dopłata do adaptac. Led. 3500 w pakiecie pl są zwykle Led Ogrzewanie foteli przód+tył. 3262 Głośniki hifi. 1719 Sumujac 186 536 złotych. Rabat dla każdego 15000 złotych na wyposażenie dodatkowo dla trójki Rabat indywidualny 18600zł Cena po rabacie około 153000zł Co myślicie o cenie?? Z góry dziękuję za opinie oraz o pomoc w odpowiedzi na moje pytania?? Pozdrawiam
-
F30, który silnik wybrać ? opinie, porady, porównania
Witam. Jestem zainteresowany kupnem bmw 320i z salonu, mam kilka pytań do użytkowników oraz forumowiczów. 1. Czy warto dopłacać za x drive mieszkam blisko morza.? 2. Czy warto dopłacać za automatyczną skrzynię biegów ( kupić zwykła czy sportową) ? 3. Który z 3 kolorów najładniejszy do wersji sport line ( szafirowo czarny, błękit cesarski, niebieski śródziemnomorski) ? 4. Czy warto dopłacać do wersji sport line?? Czy standardowo jest Oki ( bardzo podobają mi się fotele w sport line) 5. Jakie efekty daje box do tego silnika poproszę o opinię osób które zamontowaly ( jaka różnica w osiągach i mocy i nm) 6. Czy warto dokupić pakiet Polski? 7. Czy warto kupić światła ledowe czy adaptacyjne ledy, jaką różnica w użytkowaniu codziennym? 8. Spalanie tej wersji przy normalnym użytkowaniu? 9. Czy bmw f30 po Fl z 2015 320i posiada jakieś wady, akcje serwisowe, na co zwracać uwagę? 10. Czy nagłośnienie hi fi daje zauważalny efekt? 11. Czy podgrzewanie foteli można zamówić również w wersji sport line? 12. Jaki leasing najkorzystniejszy? W bmw wychodzi 108% 13. Przedstawię moją konfigurację oraz cenę jaką póki co udało mi się wynegocjować, jezeli ktoś uważa i można otrzymać wyższy rabat proszę o namiary osoby lub dealera? Bmw 320i. sport line. 155800 Lakier metalic. 3923 Pakiet pl plus. 7973 Sportowa skrzynia. 10359 Dopłata do adaptac. Led. 3500 w pakiecie pl są zwykle Led Ogrzewanie foteli przód+tył. 3262 Głośniki hifi. 1719 Sumujac 186 536 złotych. Rabat dla każdego 15000 złotych na wyposażenie dodatkowo dla trójki Rabat indywidualny 18600zł Cena po rabacie około 153000zł Co myślicie o cenie?? Z góry dziękuję za opinie oraz o pomoc w odpowiedzi na moje pytania?? Pozdrawiam :)