Treść opublikowana przez frnk
-
Przegląd ofert, opinie o aukcjach Allegro i Otomoto
Dzięki za rady :) . Jeśli chodzi o "obszywaną kierownicę", to chodzi Ci o to, że była obszywana jakoś niedawno? Przebieg mogę sprawdzić w serwisie po VINie, czy musiałbym podjechać z jedynką i podpiąć pod kompa?
-
Przegląd ofert, opinie o aukcjach Allegro i Otomoto
Ktoś coś może powiedzieć o tych trzech jedynkach? Pierwsza podoba mi się najbardziej (fajny kolor i wyposażenie), ale na 99% IMO kręcony licznik. Wg właściciela wszystko oryginalne, jedynie malowany tylny błotnik. http://olx.pl/oferta/bmw-seria-1-120d-163-km-jedyna-taka-prywatnie-CID5-IDeUQ9X.html http://olx.pl/oferta/bmw-seria-1-bmw-e87-benzynam-pakietoplaconapieknajedyna-CID5-IDa1Uq7.html http://otomoto.pl/oferta/bmw-seria-1-seria-1-e87-ekonomiczny-2-0-diesel-6-biegow-naglosnienie-harman-kardon-ID6yg98N.html
-
E87 120d WBAUG51090PV34496
frnk opublikował(a) temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażCo sądzicie o tej jedynce? Przebieg IMO na 99% nieoryginalny. Może ktoś oglądał/wie coś więcej? http://otomoto.pl/oferta/bmw-seria-1-bmw-120-d-seria-1-163-km-2006-r-jedyna-taka-ID6ykSmt.html
-
E87 WBAUF51070JS57711 góra kalwaria
frnk odpowiedział(a) na bobanPL temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażZainteresowała mnie ta sztuka. Polecacie jechać oglądać, czy sobie odpuścić biorąc pod uwagę wyżej wymienione "wady"?
-
E87 118d 2004 - zniszczone wnętrze, a niski przebieg
Czyli wystarczy że bedzie pod maską oraz na słupku B? Ok. 15 tys. maksymalnie
-
E87 118d 2004 - zniszczone wnętrze, a niski przebieg
Dzięki za pomoc chłopaki. Samochód stoi jakieś 10 minut spacerkiem od miejsca gdzie mieszkam, więc podejść dla mnie to nie problem. Dzisiaj byłem jeszcze raz go sobie z zewnątrz obejrzeć (dokładniej go obejrzę pewnie we wtorek, jak salon będzie otwarty) i to co zwróciło moją uwagę, to brak nr VIN w "okienku" w prawym dolnym rogu (patrząc od przodu) przedniej szyby. Czy tam powinien być VIN? Czy może w wersjach na europejski rynek umieszczano go gdzie indziej, a szyba jest "uniwersalna"? Szczerze mówiąc to chyba nie czuję się na siłach na taką operację. Po pierwsze jazda do Niemiec wiąże się ze sporym wydatkiem, a jest szansa, że wróci się z niczym. Wolałbym chyba znaleźć coś w mojej okolicy i wydać pieniądze zaoszczędzone na dojeździe na dokładne sprawdzenie w serwisie
-
E87 118d 2004 - zniszczone wnętrze, a niski przebieg
Dokładnie o tym BMW pisałem. Na zdjęciach kolor mi się strasznie nie podobał, ale w rzeczywistości wygląda bardzo fajnie - jest znacznie ciemniejszy, z takimi jasnymi refleksami. Co o nim sądzicie na podstawie ogłoszenia?
-
E87 118d 2004 - zniszczone wnętrze, a niski przebieg
Generalnie nie jestem naiwny i nie wierzę w przebiegi po 120-150 tys. km na dieslach sprowadzonych z Niemiec i "zgubione" książki serwisowe (a tego typu ofert jest baaaaardzo dużo). Wolę kupić auto z przebiegiem >200 tys. km, ale zadbane i ze znaną historią... Tym egzemplarzem zainteresowałem się tylko dlatego, że jest z salonu PL i ma ten wpis z ASO z 12.2010 przy 58 tys. km (no i dlatego, że stoi niedaleko, więc mogłem sobie podejść i go obejrzeć :wink:). Wracając do meritum. Pierwsza rejestracja to końcówka 2004. Tak więc między 12.2004, a 12.2010 jest średnio 9667 km rocznie. Od 12.2010 do teraz przejechał wg obecnego stanu licznika ~48 tys. km - daje to 9143 km/rok, tak więc rozbieżność nie jest jakaś specjalnie duża. Jednak ten przetarty fotel i styrana gałka dały mi mocno do myślenia. Moja dziewczyna ma Fiestę MK7 z podobnym przebiegiem i tam nie widać aż takich śladów zużycia we wnętrzu, a zawsze wydawało mi się, że jakość wykończenia BMW>>>Ford.
-
E87 118d 2004 - zniszczone wnętrze, a niski przebieg
Cześć jestem w trakcie poszukiwań mojej pierwszej jedynki i byłem dzisiaj oglądać (na razie tylko z zewnątrz) pierwszy z egzemplarzy, który wpadł mi w oko. Rzeczone BMW jest z 2004 roku i ma bardzo niski przebieg 106 tys. kilometrów, co wydało mi się co najmniej dziwne. Wg informacji udzielonych mi przez sprzedającego auto zostało kupione w polskim salonie, od 8 lat jest w rękach 2. właściciela; ostatni wpis z ASO do książki jest z końcówki 2010 roku przy przebiegu ~58 tys. km. Auto jest wystawione na sprzedaż niedaleko mnie, więc miałem okazję obejrzeć sobie samochód z zewnątrz. To co zwróciło moją uwagę "przez szybę", to bardzo zużyta dźwignia zmiany biegów oraz mocno przetarty lewy boczek w fotelu kierowcy. Czy to jest w ogóle możliwe przy przebiegu, który jest podawany przez sprzedającego? Wiem, że są konkretne modele, w których niektóre elementy wnętrza mocno się zużywają, natomiast jak to jest w przypadku E87? Czy istnieją jakieś wiarygodne metody sprawdzenia prawidłowości przebiegu np. przy pomocy VIN lub podłączając się pod komputer w ASO? Przy okazji chciałbym się jeszcze spytać na co jeszcze zwracać uwagę w przypadku E87 118d i 120d z początkowych lat produkcji? Jakie są największe bolączki i co powinno być zrobione przy samochodzie przez poprzedniego właściciela, żeby nie trafić na minę. Jaki przebieg jest akceptowalny (wiadomo, że wszystko zależy od egzemplarza i poprzednich właścicieli, chodzi mi o orientacyjną wartość)? Będę bardzo wdzięczny za pomoc. Z góry przepraszam za (być może) głupie pytania, ale chciałbym jak najwięcej się dowiedzieć, żeby nie kupić skarbonki. Pozdrawiam