-
[E46] 318i Touring 2005 r. - Auto pływa po drodze
Witam, u mnie były dokładnie te same objawy. Winne były opony, wszystkie wyważone ale po dokładnym sprawdzeniu 2 lekko biły góra/dół. Po zmianie opon jak ręką odjął. Pozdrawiam
-
320d 150KM,niski poziom oleju na bagnecie a wlane 6 litrów
A dzięki dzięki :handshake:
-
320d 150KM,niski poziom oleju na bagnecie a wlane 6 litrów
Sprawa rozwiązana. Rurka od bagnetu była za słabo wciśnięta. Od góry nie dało rady jej wcisnąć. Zdjąłem osłony pod silnikiem, skręciłem trochę rurką i wskoczyła. Zmieniłem olej na 5 W. Teraz weszło 5.5 l i poziom jest na środku miarki.
-
320d 150KM,niski poziom oleju na bagnecie a wlane 6 litrów
Moim problemem jest złe wskazanie na bagnecie a nie cena oleju czy śmietany. W innym wątku czytałem, że niektórzy nie polecają zmiany z np.10W na 5W i dlatego pytam. Olej już zakupiłem i na dniach wymienię. Przy okazji sprawdzę czy rurka od bagnetu jest dobrze włożona. Dziękuję za wyczerpujące wypowiedzi. Szczególnie koledze puzonn
-
320d 150KM,niski poziom oleju na bagnecie a wlane 6 litrów
Jeśli nie masz nic do powiedzenia w temacie to się nie wypowiadaj. Albo podziel się swoją wiedzą czy można zmienić olej z 10W na 5W?
-
320d 150KM,niski poziom oleju na bagnecie a wlane 6 litrów
Przeczytaj wszystko i wtedy się wypowiadaj. Jak już pisałem, taki olej był wlany i na taki też wymieniłem.
-
320d 150KM,niski poziom oleju na bagnecie a wlane 6 litrów
Próbowałem z góry dociskać rurkę w której jest bagnet ale nic to nie dało. Sprawdzę jeszcze z dołu jak to wygląda przy okazji. Dodam jeszcze że czasami po nocy, jak wyciągnę bagnet to jest oleju wyżej MAXA (choć nie zawsze) a po wytarciu i sprawdzeniu ponownie jest minimum.
-
320d 150KM,niski poziom oleju na bagnecie a wlane 6 litrów
Jak już pisałem, taki olej lał poprzedni właściciel i tak zostawiłem. Znajomy mechanik mówił że już kilka razy zmieniał z 10W na 5W i podobno wszystko było ok. Co o tym myślicie??
-
320d 150KM,niski poziom oleju na bagnecie a wlane 6 litrów
Od samej wymiany jest taka sytuacja, nie zdążył by chyba tego spalić w ciagu dnia?? Zresztą teraz ciągle utrzymuje się na tym samym poziomie. Silnik jest suchy. Dziura też dobra:)
-
320d 150KM,niski poziom oleju na bagnecie a wlane 6 litrów
Witam, zaraz po kupnie wymieniłem olej i tu mam problem. Po wlaniu 5.5 litra ciągle mam niżej minimum. Dolałem do 6 litrów i jest ok milimetra wyżej minimum. Sprawdzam poziom na zimnym silniku jak i ciepłym w chwile po zgaszeniu. Co może być przyczyną?? Bagnet jest oryginalny. Olej Valvoline 10W40 ( taki miał wlany poprzedni właściciel).